2024. july 1., Monday

Lényegbe vágó győzelem a felsőházért

Rendkívül fontos győzelmet aratott a marosvásárhelyi városi sportklub férfi-kosárlabdacsapata az országos bajnokság 4. fordulójában. Talán nem mindenki érzékeli még ezt, azonban a végső elszámolásnál a csapatnak négy ellenfelet kell maga mögé utasítania a csoportban, hogy a kiesési sorozat ne fenyegesse. (Minden csapat, amely az alsóházba kerül, kiesési sorozatot játszik, előre meg nem jósolható eredménnyel!) Márpedig van a mezőnyben néhány ellenfél (Nagyvárad, Nagyszeben, Pitești), amelyeknek a megelőzése egyelőre nem tűnik valószínűnek, ezért nem engedhet meg magának vereségeket azokkal a riválisokkal szemben, amelyek elé tud kerülni.

Nem volt egyszerű meccs Foksányban, ahol a csapatnak továbbra is nélkülöznie kellett Persont, akinek az állapotáról a klub makacsul semmit sem közöl. Ezt mutatja az is, hogy tőle rendkívül szokatlan módon, George Trif négy játékost is a „padon felejtett”, nyolcas rotációval játszotta végig a meccset. Foksány esetében, amely szintén nyolc játékost használt, ez természetes, hiszen nincs olyan homogén kerete, mint Marosvásárhelynek, éppen ezért meglepő a CSM szakmai vezetésének a döntése.

Márpedig bármennyire is jobb (vagy inkább tapasztaltabb) játékosok a csapat légiósai, egy-egy ilyen meccsen nem tudnak végig egyenletes teljesítményt nyújtani, s ez szinte megbosszulta magát. Az eredmény ugyanis kicsit csalóka, a találkozó szinte végig kiegyensúlyozott volt, noha a marosvásárhelyi együttes a második negyed elejétől folyamatosan vezetett néhány ponttal, képtelen volt leszakítani az ellenfelet, akkor is,

amikor az négy teljes percen át képtelen volt betalálni. Így az utolsó negyed elején a házigazdák behozták a hátrányt, s hat perccel a vége előtt a vezetést is átvették egy ponttal. Ezt követően azonban egy 15-0-s rohamot produkált a CSM, s amire Anyikijenko triplája megtörte ezt a sorozatot, már vége is lett a meccsnek.

A találkozón a marosvásárhelyiek 52%-os triplamutatója volt a siker döntő eleme. (Mint ahogy a nagyon szerény távoli dobóteljesítmény volt a kulcsa a konstancai vereségnek.) Bölöni Tamás 4/4-et dobott távolról, így továbbra sem értjük, miért nem hasznosítja ezt a csapat taktikai elemként. A többi mutató kiegyensúlyozottságot mutat, némileg meglepő, hogy a lepattanózást a házigazdák nyerték.

A marosvásárhelyi csapat legközelebb a CS Vâlcea 1924 csapatát fogadja, vélhetően szombaton, a pontos időpontot csak később rögzítik. Ezen a meccsen, a bevezetőben részletezett okok miatt, ismét kötelező a győzelem.

Kosárlabda Nemzeti Liga, 4. forduló: Foksányi CSM 2007 – Marosvásárhelyi CSM 74:85 (21-21, 16-20, 23:23, 14:21).

Foksány, városi sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Vlad Cotrobaș (Bukarest), Alexandru Nicolae (Bukarest), Andrei Răileanu (Focșani). Ellenőr: Constantin Ioan (Bukarest).

Foksányi CSM 2007: Reljić 20 pont, Brown 18 (2), Avdić 16 (1), Anyikijenko 7 (1), Cârstea 7 (1), Axinte 6, Petrișor, Coconea. Kispadon: Cucu, Mihai, Chirilă, Necula.

Marosvásárhelyi CSM: Martinić 23 pont (3), Lowrance 16 (1), Bölöni 12 (4), Gajović 11 (3), Sánta 11, Borșa 7 (1), Jeremić 5 (1), Nistor. Kispadon: Paliciuc, Sólyom, Mureșan, Engi-Rosenfeld.

Kosárlabda Nemzeti Liga, 4. forduló:

* A csoport: Bukaresti Rapid – CSO Voluntari 89:83, Kolozsvári U-BT – Temesvári SCM 91:69;

* B csoport: Foksányi CSM 2007 – Marosvásárhelyi CSM 74:85, Nagyszebeni CSU – SCM U Craiova 68:63, CS Vâlcea 1924 – Konstancai CSM 81:72, Nagyváradi CSM – FC Argeș Pitești 78:74.