Nem volt valódi tétje a Sepsi OSK számára a listavezető FCV Farul elleni mérkőzésnek a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásának 6. fordulójában. Ugyanakkor Cristiano Bergodi tanítványai felszabadultan futballoztak, miután sikerült túljutni a Kolozsvári CFR 1907 elleni kupaelődöntőn, amely előtt a teljesítményüket az erre a meccsre való felkészülés határozta meg. Továbbá be akarták bizonyítani, hogy nem vádolhatók cselekvésképtelenséggel, miután már nincs valódi esélyük feljebb lépni a tabellán.

A mérkőzésen többnyire a konstancai együttes kezdeményezett, ami nem csoda, hiszen neki voltak fontosabbak a bajnoki pontok. Ugyanakkor az OSK jól zárta a kapuja előtti teret, és próbálkozott az építkezéssel is, ám ezt sokkal kevésbé sikeresen tudta megtenni, mint a mezőny szerényebb képességű ellenfeleivel szemben. Az első félidőben nem volt sok kapujelenet, a 19. percben egy 17 méterre megítélt Farul-szabadrúgást említhetünk, azonban Niczuly könnyedén fogta Luis Munteanu lövését. A 35. percben Băluță került jó lövőhelyzetbe, de nem találta telibe, így Niczulynak nem volt nehéz dolga. Az OSK először a 41. percben veszélyeztetett igazán, amikor Bălașa fejese csak centiméterekkel kerülte el a hosszú sarkot.

Amint várható volt, eseménydúsabb második félidő következett. Az 51. percben Ștefănescu éles lövését a tizenhatosról Aioani bravúrral ütötte ki, az 57. percben viszont Mazilu egy testcsellel faképnél hagyta Ispast, egyedül vihette be a tizenhatosba, csavarása azonban a kapufát találta el. Két perccel később jött a válasz Ștefănescu részéről, kapáslövése a tizenhatos közepéről viszont csúnyán fölé szállt. A 68. percben Munteanu lövése kerülte el a kaput, a 71. percben viszont vezetéshez jutott a Farul. Alibec indította Munteanut, akinek a lövése lecsúszott, de így lett jó a bal oldalon berobbanó Borzának, aki laposan a rövid sarokba bombázott.

Úgy tűnt, az idényben eddig elszenvedett három Farul elleni vereséget a negyedik követi, azonban az OSK nem adta fel. A 77. percben a védők mögé érkező hosszú labdát Tudorie az ötös sarkán azonban nagyon rosszul találta el. A 84. percben Munteanu lezárhatta volna a meccset, ám hat méterről szögből leadott lövését Niczuly hatalmas reflexszel szögletre ütötte. A Farul csatára pedig később nagyon megbánhatta a helyzet kimaradását, mert a 90. percben Bălașa egy hosszú keresztlabdával a tizenhatos baloldalán megtalálta Ștefănescut, aki némi igazítgatás után és Mateus habozását kihasználva, a keresztléc segítségével a hálóba bombázott. Négy perc hosszabbítás következett, és egy gyors kettő az egy elleni ellentámadás akár a szentgyörgyiek győzelmét is meghozhatta volna, ám Matei, ahelyett hogy a teljesen üresen érkező Ștefănescu elé passzolt volna, egyedül akarta megoldani – rosszul. Talán kicsit túl szigorú lett volna az ellenfél számára az eredmény a játék képe alapján…

A Sepsi OSK számára még négy mérkőzés van hátra a bajnokságból, amelyeket mind a kupadöntő előkészítésére használhatnak. Legközelebb hétfőn, a FCSB ellen bizonyíthatják ismét, hogy senki előtt nem hajtanak eleve fejet.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

Labdarúgó Szuperliga, felsőház, 6. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Konstancai FCV Farul 1-1 (0-0) Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK-stadion. Vezette: Radu Petrescu (Bukarest) – Mircea Grigoriu (Bukarest), Bogdan Gheorghe (Bukarest). Tartalék: Cătălin Buși (Rm.-Vâlcea). Ellenőr: Eduard Dumitrescu (Pitești). Videóbíró: Horia Mladinovici (Bukarest). Segéd-videóbíró: Marius Marchidanu (Brăila).

Gólszerzők: Ștefănescu (90.), illetve Borza (73.). Sárga lap: Fr. Junior (12.), Tamás (67.), Ispas (85.), Ștefănescu (90.), illetve Grameni (26.), Băluță (80.).

Sepsi OSK: Niczuly – Ciobotariu, Bălașa, Tamás, Ispas, Matei (90+2. Ňinaj), Fr. Junior (76. Păun), Papa (80. Rodriguez), Ștefănescu, Šafranko, Rondón (76. Tudorie).

Farul: Aioani – Kiki, Larie, M. Popescu, Borza (74. Nedelcu), Artean, Băluță (81. Boli), Grameni (74. Casap), Alibec, L. Munteanu (87. N. Popescu), Mazilu (74. Mateus).

* Szuperliga, felsőházi rájátszás, 6. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Konstancai FCV Farul 1-1, CSU Craiova – Bukaresti FCSB 1-2. Az előző fordulóból: Bukaresti Rapid – FCSB 1-0.

* Szuperliga, alsóházi rájátszás, 6. forduló: Universitatea 1948 Craiova – Chindia Târgoviște 1-0, CS Mioveni – Campionii FC Argeș Pitești 0-2, Petrolul 52 Ploiești – Botosáni FC 1-0. Az előző fordulóból: Chindia Târgoviște – Aradi UTA 2-1, Kolozsvári U – CS Mioveni 1-0, FC Voluntari – Petrolul Ploiești 2-2.

* 2. liga, felsőházi rájátszás, 6. forduló: Dési Unirea – Bukaresti CSA Steaua 1-1. Az élcsoport: 1. Jászvásári CSM Politehnica 49 pont/5 mérkőzés, 2. CSA Steaua 48/6, 3. Galaci Suporter Club Oțelul 45/5, 4. Bukaresti Dinamo 1948 38/5.

* 2. liga, alsóházi rájátszás, A csoport, 6. forduló: FK Csíkszereda – Unirea 04 Slobozia 3-1, Nagybányai Minaur – Sellemberki CSC 1599 0-1, Bukaresti Metaloglobus – CSM Slatina 1-0. Az utolsó helyeken: 5. Metaloglobus 29 pont, 6. Nagybánya 22, 7. Temesvári Politehnica 9.

* 2. liga, alsóházi rájátszás, B csoport, 6. forduló: Konstancai Unirea – Temesvári Ripensia 2-0, Brassói FC – Concordia Chiajna 2-2, Bukaresti Progresul 1944 Spartac – Újszentesi CSC 3-2. Az utolsó helyeken: 5. Progresul 1944 Spartac 26/5 mérkőzés, 6. Ripensia 17/6, 7. Konstancai Unirea 15/5.

* 3. liga, IX. csoport, rájátszás 5. forduló: felsőház: Nyárádtői Unirea 2018 – Vajdahunyadi Corvinul 1921 2-3, Kudzsiri Metalurgistul – Gyulafehérvári CSM Unirea 1-3, az élcsoport: 1. Vajdahunyad 67 pont, 2. Nyárádtő 38, 3. Kudzsir 35; alsóház: Gyulafehérvári CSU – CS Marosújvár 4-1, Kolozsvári Viitorul – ACS Marosvásárhely 0-0, Kolozsvári Sănătatea – Szászrégeni CSM Avântul 2-2; az utolsó helyeken: 5. Marosújvár 18 (8-8), 6. Sănătatea 18 (8-10).

* 4. liga, 20. forduló: Marosvásárhelyi ASA – Segesvári CSM 4-0, Nyárádszereda – Marosvásárhelyi Academica Transilvania 1-4, Szováta – Radnót 0-2, Erdőszentgyörgy – Marosvásárhelyi Atletic 1-1, Ákosfalva – Marosoroszfalu 0-3 (hivatalból), Búzásbesenyő – Mezőrücs 1-3, Dános – Marosludas 2-2. Az élcsoport: 1. Radnót 56 pont, 2. ASA 51, 3. Academica Transilvania 46.

* NB I, 29. forduló: Debreceni VSC – MOL Fehérvár FC 2-0, Mezőkövesd Zsóry FC – Zalaegerszeg 1-2, Kisvárda Master Good – Budapest Honvéd 2-2, Vasas FC – Puskás Akadémia FC 2-2, Kecskeméti TE – Paksi FC 2-3. Az élcsoport: 1. Ferencváros 57 pont/28 mérkőzés, 2. Kecskemét 51/29, 3. Paks 47/29; az utolsó helyeken: 10. Honvéd 30/29, 11. Honvéd 29/29, 12. Vasas 23/29.

* NB II, 35. forduló: Diósgyőri VTK – Aqvital FC Csákvár 3-1, MTK Budapest – FC Ajka 1-1, Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Kolorcity Kazincbarcika SC 1-0, Gyirmót FC Győr – Pécsi MFC 0-0, Szentlőrinc – Tiszakécskei LC 3-2, Dorogi FC – Soroksár SC 0-3, Békéscsaba 1912 Előre – BFC Siófok 2-2, Credobus Mosonmagyaróvár – ETO FC Győr 0-0, HR-Rent Kozármisleny – Nyíregyháza Spartacus FC 0-2, Budafoki MTE – Szombathelyi Haladás 1-0. Az élcsoport: 1. (és már bajnok) DVTK 80 pont, 2. MTK Budapest 67, 3. Ajka 62.