Már az első akadályt elbukta a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtezőben a román Szuperliga elmúlt évadbeli aranyérmese. A Konstancai FCV Farul kedden hosszabbítás után 3-0-ra kikapott a Sheriff Tiraspoltól, így a továbbiakban az Európa-konferencialiga selejtezőjében folytatja kupaszereplését. A moldáv bajnok végig uralta a visszavágó mérkőzést, amely a rendes játékidőben ugyanúgy 1-0-ra ért véget, mint a két csapat első találkozója. A párharc így a hosszabbításban dőlt el, amikor a hazaiak két további gólt szereztek és ezzel összesítésben jobbnak bizonyultak.A marokkói Talal hagyta ki a házigazdák első lehetőségeit: a 8. percben 20 méterről kevéssel kapu fölé lőtt, majd Zohouri beadásából fejelt ugyancsak fölé, később szögletből célzott egyenesen kapura, de Aioani résen volt és hárított (27.).  A Farul első próbálkozására – Mazilu távoli lövése nem okozott gondot Kovalnak – a 32. percig kellett várnunk. Az első játékrész végén Mbekeli került főszerepbe: a 38. percben Nedelcu még blokkolni tudta a kameruni játékost, a hajrában azonban senki nem tudta megakadályozni, hogy remek passzal szolgálja ki Talalt, aki egy az egy ellen maradt Aioanival, kicselezte a konstancaiak kapusát és megszerezte a vezetést (1-0). A második félidőt is jól kezdték a házigazdák, és öt perc elteltével Badolo távolról próbára tette Aioanit. A Farul is élénkebben futballozott ebben az időszakban, Alibec és Mazilu kettesben vezetett ellentámadást a házigazdák térfelén, a Brightonhoz a napokban átigazolt fiatal csatár (januártól játszik majd az angol Premier Ligában) azonban elhamarkodta a lövést és ideális helyzetből nem találta el a kaput. Ezután ismét Sheriff-játékpercek következtek, a moldáv bajnok Ademo (73.) és Mbekeli (76.) révén teremtett veszélyt a Farul kapujánál a házigazda. A vendég együttes egyetlen lehetőségét  ekkortájt Tudor Băluță mintegy 25 méteres lövése jelentette (a 80. percben), amelyet Koval megfogott. A moldáv bajnok még a rendes játékidőben megszerezhette volna a továbbjutást jelentő találatot, de Aposztolakisz 22 méteres lövését Aioani hárította (90+3.).

A Sheriff nem akarta a tizenegyespárbajra hagyni a döntést, ezért a hosszabbításban is támadólag lépett fel. Talalnak, aki a meccs legjobbja volt, két lehetősége is nyílt a gólszerzésre: előbb 20 méterről célzott, de Aioani megfogta a labdát (92.), két perccel később Artean beleállt a lövésébe, a labda így nem jutott el a kapuig (94.).

Végül a Sheriff játékosainak a 99. percben sikerült bevenniük Aioani kapuját: Luvannor elment egy kontrára, átfűzte magát Arteanon, majd Mbekelihez passzolt, aki szabadon volt és betalált (2-0). A továbbjutás sorsa néhány perccel később meg is pecsételődött, mert Mihai Popescu labdát vesztett a saját térfelén és Vinicius Paiva passzából Ademo megszerezte csapata harmadik gólját (3-0).

A félórás hosszabbítás második félidejében a Sheriff már csak az eredmény megtartására törekedett, a Farul igyekezett átvenni az irányítást, de továbbra is ötlettelenül futballozott, így az eredmény már nem változott.

A Sheriff Tiraspol ezzel megnyerte a párharcot, és a Bajnokok Ligája-selejtező második fordulójában a Maccabi Haifával találkozik, amely a Hamrun Spartans elleni kettős győzelemmel (4-0-ra nyert Máltán és 2-1-re Izraelben) kvalifikált. A Konstancai FCV Farul átkerül az Európa-konferencialiga selejtezőjébe, ahol az FC Urartuval találkozik a második körben. Az örmény bajnok az első mérkőzésen 1-0-ra kikapott hazai pályán a Zrinjski Mostartól, a visszavágón azonban a rendes játékidőben kiegyenlítette az állást: 90 perc után 2-1-re vezetett Bosznia-Hercegovinában, így következhetett a hosszabbítás. Mivel a 30 perces ráadásban sem sikerült dűlőre vinni a továbbjutás kérdését (mindkét csapat egy-egy gólt szerzett, így 3-2-re győzött az Urartu), a tizenegyesek döntöttek, és a Zrinjski 4-3-ra nyert.

Labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező, 1. forduló, visszavágó: FC Sheriff Tiraspol (moldovai) – Konstancai FCV Farul 3-0 (1-0, 1-0), hosszabbítások után. Továbbjutott: Sheriff, 3-1-es összesítéssel.

Tiraspol, Sheriff stadion, vezette: Miguel Nogueira (portugál).

Sheriff: Koval – Zohouri, Garananga, Bueno – Badolo (69. Ademo), Fernandes, Kyabou (113. Ngah), Talal (120+1. Ricardinho), Aposztolakisz (103. Tovar) – Mbekeli (113. Djibo), Luvannor (103. Paiva).

Farul: Aioani – Kiki (88. Sîrbu), Mihai Popescu, Boli (57. Larie), Borza – Artean, Nedelcu (79. Borgnino), Grameni – Mazilu (88. Carnat), Rivaldinho (58. Tudor Băluţă), Alibec (114. Vînă).

Gólszerzők: Amine Talal (45+1.), Jerome Ngom Mbekeli (99.), Peter Ademo (105+1).

Sárga lap: Mbekeli (95.), Bueno (101.), illetve Boli (43.), Alibec (101.).

Labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező, 1. forduló, visszavágók: Breidablik (izlandi) – Shamrock Rovers (ír) 2-1, továbbjuttot: Breidablik, kettős győzelemmel, 3-1-es összesítéssel; FC Sztruga (északmacedón) – Zalgiris Vilnius (litván) 1-2, tj: Zalgiris, 2-1-gyel; FC Flora Tallinn (észt) – Raków Czestochowa (lengyel) 0-3, tj: Raków Czestochowa, kettős győzelemmel, 4-0-lal; BATE Boriszov (fehérorosz) – Partizani (albán) 2-0, tj: Partizani, 3-1-gyel; Maccabi Haifa (izraeli) – Hamrun Spartans (máltai) 2-1, tj: Maccabi Haifa, kettős győzelemmel, 6-1-gyel; Zrinjski Mostar (boszniai) – FC Urartu (örmény) 2-3, tj: Zrinjski Mostar –11-esekkel; The New Saints (walesi) – BK Häcken (svéd) 0-2, tj: BK Häcken, kettős győzelemmel, 5-1-es összesítéssel; FC Sheriff Tiraspol (moldovai) – KONSTANCAI FCV FARUL 3-0, hosszabbítás után, tj: FC Sheriff Tiraspol, 3-1-gyel.

Hagi: „Ez fájt!”

A FCV Farul edzője, Gheorghe Hagi szerint csapata a legrosszabb énjét mutatta a Sheriff elleni visszavágón.
„Tudtuk, hogy tapasztalt csapattal találkozunk. Hazai pályán megfelelően játszottunk, de biztosak voltunk benne, hogy nehéz meccs vár ránk idegenben. Meglepetésemre a lehető leggyengébbet produkáltuk, mintha amatőrök lettünk volna, egyéniség nélkül. Nehéz megmagyarázni, miért. Ha nem futballozol, akkor csakis vereségre számíthatsz.Védekezésben nem remekeltünk, nagy területeket engedtünk át nekik, támadásban nem léteztünk, hogyan juthattunk volna el így a kapujukig?" – mondta Hagi a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón.A tréner úgy vélte, meglátszott, hogy nemzetközi tapasztalat tekintetében nagy a különbség csapata és a Sheriff Tiraspol között, és az sem volt mindegy, hogy a moldáviai együttes a visszavágót otthon játszotta. „Mindannyian veszítettünk már el futballmeccseket, de nem mindegy, hogy milyen módon kapsz ki. Ez most fájt. Én is hibás vagyok, mert nem tudtam őket úgy ráhangolni a mérkőzésre, ahogy kellett volna. A Sheriff tökéletes meccset játszott, gratulációt érdemel. Lehajtott fővel távozunk, holnaptól pedig újrakezdjük a munkát” – zárta mondandóját Gheorghe Hagi.

Fotó: a Sheriff Tiraspol közösségi oldala