Negyedik mérkőzését veszítette el zsinórban a Sepsi OSK a labdarúgó Szuperligában. Való igaz, csupa élcsapat ellen játszott a háromszéki alakulat, azonban ez nem magyarázat arra, hogy tizenegy mérkőzéses veretlenségi sorozat után, összesen hét kapott góllal (beleértve az Európa-konferencialigában a Bodøtól rendes játékidőben inkasszált négyet is), a legutóbbi négy meccsen tizenkétszer zörrent a hálójuk.

A Kolozsvári CFR 1907 elleni mérkőzésen stratégiát próbált váltani Liviu Ciobotariu vezetőedző, a korábbi lerohanós, agresszívebb játék helyett óvatosabb felállással próbálkozott, a csatársorban pedig először nevezte a kezdőbe Debeljuhot, hátha utóbbinak van elszámolnivalója a CFR-rel. Mivel az ellenfél több kulcsjátékost a padon hagyott, az első félidőben úgy tűnt, működhet a taktika, az OSK már nem kapott gólt az első tíz percben, sőt, némileg veszélyesebb volt ellenfelénél. A 10. percben Kecskés fejese középre érkezett, a 17. percben Aganović enyhén szögből, de jó pozícióból a hosszú sarok mellé lőtt. A CFR 1907 csak a 23. percben veszélyeztetett Juričić révén, Kecskés azonban kiszorította, így Niczuly jól tudta zárni a szöget. Aztán a 40. percben derült égből villámcsapás: Ștefan „leborotválta” a labdát, így váratlanul szöglethez jutott a kolozsvári együttes, Aganović pedig egy tapasztalt játékoshoz nem illő módon, mindkét kezét a feje fölé emelve ugrott fel, szinte felkínálva az ellenfélnek, hogy a kezére fejeljék a labdát. A tizenegyest Tahcidisz védhetetlenül értékesítette (1-0). Szünetig válaszként csak egy vérszegény Ștefănescu-lövéssel tudott az OSK reagálni.

A második félidő elején kitámadtak a sepsiszentgyörgyiek, de szerencséjük sem volt, mert az 51. percben Ștefan hiába vágott szecskát a keresztlécből, az eredményjelzőn ezt nem pontozták. A CFR 1907 Juričić helyzetével válaszolt, a meccs azonban akkor változott meg végképp a házigazdák javára, miután Mandorlini beküldött csereként három olyan játékost, akik rendes körülmények között kezdők. Míg az OSK cseréi semmit sem adtak hozzá a játékhoz, a 70. percben Camora védhetetlenül bombázta a felsőbe a szerencsésen elé pattanó labdát (2-0), a 81. percben pedig Otele kihagyhatatlan gólpasszt adott Bîrligeának, akiről Oroian lemaradt, és egyedül Niczulyjal nem hibázhatott (3-0). Ștefănescu a 84. percben kihagyott még egy nagy szépítési lehetőséget, hat méterről a kapu felé lőtt, a hosszabbítás perceiben pedig Otele és Camora helyzetei is kimaradtak, maradt a 3-0.

Ami így is nagy elégedetlenséget szült a háromszéki klubnál. Liviu Ciobotariu posztja ugyan egyelőre nem forog veszélyben, de a türelem véges, elsősorban egyes játékosokkal szemben, akik közül Debeljuhot nevezte meg Diószegi László, hisz ezen a meccsen is csak a létszámot növelte, majd belengette, hogy a téli szünetben nagytakarításra lehet számítani a keretben, ha nem szedi össze magát a csapat. Erre az első lehetőség a ma esti, Kolozsvári FCU elleni mérkőzés, zsinórban – a kupameccset is beleértve – az ötödik idegenbeli találkozó.

Szuperliga, 5. fordulóból elmaradt mérkőzés: Kolozsvári CFR 1907 – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 3-0 (1-0).

Kolozsvár, Dr. Constantin Rădulescu stadion. Vezette: George Găman (Craiova) – Ciprian Danșa (Szatmárnémeti), Adrian Popescu (Craiova). Tartalék: Cătălin Buși (Rm. Vâlcea). Ellenőr: Aron Huzu (Nagyszeben). Videóbíró: Viorel Flueran (Craiova). Segéd-videóbíró: Daniela Constantinescu (Craiova).

Kolozsvári CFR 1907: Sava – Mihai (62. Camora), Mogoș, Ajeti, Krešić, Morgan, Muhar, Tahcidisz (85. Deac), Cvek (89. Fica), Juričić (62. Bîrligea), Jefte Betancor (62. Otele).

Sepsi OSK: Niczuly – Oroian, Bălașa, Kecskés, Fl. Ștefan, Ion Gheorghe, Aganović (64. Matei), Alimi, Fr. Junior (78. Rondón), Ștefănescu, Debeljuh (64. Šafranko).

Gólszerzők: Tahcidisz (41. – büntetőből), Camora (70.), Bîrligea (81.).

Sárga lap: Alimi (68.).

* Szuperliga, 11. forduló: CSU Craiova – Botosáni FC  5-1, Nagyszebeni Hermannstadt – Bukaresti Rapid 1923 1-1, Kolozsvári CFR 1907 – Universitatea 1948 Craiova 2-0, Jászvásári CSM Politehnica – Petrolul 52 Ploiești 0-0, Bukaresti FCSB – Kolozsvári FCU 2-2; 12. forduló: Universitatea 1948 Craiova – Nagyszebeni Hermannstadt 1-1, Bukaresti Rapid 1923 – Jászvásári CSM Politehnica 3-2, Petrolul 52 Ploiești – Aradi UTA 0-0, FC Voluntari – CSU Craiova 0-0, Botosáni FC – Bukaresti FCSB 0-1.

* 2. liga, 9. forduló: Bukaresti CSA Steaua – ACS Campionii Fotbal Club Argeş Pitești 3-1, Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii – Concordia Chiajna 2-2, CS Mioveni – Resicabányai CS Muncitoresc 2-1, Chindia Târgovişte – Bukaresti Progresul 1944 Spartac 3-0, Bukaresti Metaloglobus – FK Csíkszereda 0-0, Dési Unirea – Újszentesi CSC 0-1, CSM Alexandria – Karácsonkői Ceahlăul 2-2, CSM Slatina – Bodzavásári Gloria 1-2, Sellemberki CSC 1599 – Unirea 04 Slobozia 0-1. Az élcsoport: 1. Slobozia 21 pont, 2. Sellemberk 20, 3. Bodzavásár 18.