A Konstanca elleni dicséretes mérkőzés után igencsak (hogy finoman fogalmazzunk) szerényen szerepelt a marosvásárhelyi városi sportklub női kosárlabdacsapata Târgoviștén. Az ellenfél az előző négy mérkőzéséből hármat elveszített, ezért úgy tűnt, fel lehet venni velük a harcot. Hát nem lehetett – azzal a hozzáállással legalábbis, amellyel a marosvásárhelyi csapat pályára lépett.

Kezdjük azzal, hogy a mérkőzést már az első öt percben elveszítette Florina Pora csapata, hiszen az 0:15-ről kezdődött a számára. A marosvásárhelyi védelem gyakorlatilag nem létezett, támadásban pedig semmi elképzelése nem volt a csapatnak, amellett, hogy rendkívül pontatlanok voltak a dobások. A negyed végén 72-29%-ot mutatott a mezőnygólokra vonatkozó sikerességi arány.

A második negyedben valamelyest sikerült kiegyensúlyozottabbá tenni a meccset, elsősorban a távoli dobásoknak köszönhetően, ám a negyed vége ismét a házigazdáké volt, akik aztán a harmadik negyedben szabályosan felmosták a padlót a pályán céltalanul ide-oda szaladgáló marosvásárhelyiekkel. És nem, nem a Sepsi SIC volt az ellenfél...

Az utolsó negyedet, már minden mindegy alapon, váratlan módon 10-0-val kezdte a CSM, aztán ismét leállt – vagy jobban mondva az ellenfél leültette...

A mérkőzés 54:37%-os mezőnygól-aránnyal zárult, 18-4 volt a lopott labdák száma, 40-29 a lepattanóké – egy felejthető és elfelejtendő teljesítmény számai. Ja, és egyetlenegy statisztikai adatban sem volt jobb a házigazdáknál a marosvásárhelyi csapat, amely a következő fordulóban a szintén nyeretlen Brassói Olimpiát fogadja.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, 5. forduló: CSM Târgoviște – Marosvásárhelyi CSM 91:54 (28-14, 20-16, 30-10, 13-14).

Târgoviște, Ioan Valerian csarnok, 100 néző. Vezette: Ștefan Atomulesei (Brassó), Andrei Vizitiu (Bukarest), Cristina Ion (Bukarest). Ellenőr: Luca Badea (Bukarest).

CSM Târgoviște: Ivan 20 pont (2), Popescu 14 (2), Vîrjoghe 11, Savu 11 (1), Charles 10 (2), Keltos 10, Redmond 9, Savu-Istrătescu 3 (1), Tănase 3 (1), Zane, Badi.

Marosvásárhelyi CSM: Cortez 16 pont (4), Bobar 12 (1), Plavițu 11 (2), Ardelean 8 (2), Domokos 4, Sólyom 2, Czimbalmos 1, Axintie, Ciciovan, Feiseș, Brefelean, Mărcuș.

Eredményjelző:

Női kosárlabda Nemzeti Liga, 5. forduló: Konstancai CSM – Kolozsvári U 63:56, Bukaresti Rapid – Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC 59:103, CSM Târgoviște – Marosvásárhelyi CSM 91:54, Brassói Olimpia – Aradi FCC 72:78.

Az állás: 1. Sepsiszentgyörgy 10 (5/0), 2. Konstanca 8 (4/0), 3. Arad 8 (4/0), 4. Kolozsvár 7 (2/3), 5. Rapid 7 (2/3), 6. Târgoviște 7 (2/3), 7. Brassó 5 (0/5), 8. Marosvásárhely 5 (0/5).