Egyetlen magyar versenyző állt rajthoz hétfőn a pekingi olimpián. A kanadai apától és magyar anyától származó Kozuback Kamilla beugróként állhatott rajthoz a hódeszkások big air versenyszámában, miután többen visszaléptek. A lehetőséget pedig ki is használta, hiszen a selejtezőket a 17. helyen zárta a 30 induló közül. A döntőbe jutáshoz ez nem volt elegendő.

Romániát a bobosok képviselték ezen a napon. A női egyes bobban Andreea Grecu a kilencedik helyről folytatta az első két menet után, a harmadikban azonban nagyot rontott, így a 12. helyre csúszott vissza. Ezen a helyezésen aztán a negyedik menetben sem tudott javítani, így maradt az összesítésben a tizenkettedik. A férfiak kettesbob számában az első két menetet rendezték. Romániát Mihai Țentea pilóta és Nicolae Ciprian Daroczi fékező képviselik ebben a számban. Az első menetben a 12. időt érték el, a második menet azonban rosszul sikerült, itt csak a 22. időt teljesítették, így összesítésben visszaestek a 18. helyre.

Rajthoz állt női gyorskorcsolyában Mihaela Hogaș is, aki úgy tudott kvótát szerezni, hogy Ausztriában él. Mindjárt az esélyteleneknek fenntartott első párban indult, ahol megelőzte ugyan argentin ellenfelét, ám az utána indulók mind jobb időt teljesítettek, így összesítésben a 29. helyen végzett a 30 rajtoló közül.

Az amerikai Erin Jackson úgy nyert aranyérmet 500 méteres gyorskorcsolyában, hogy eredetileg ki sem jutott a játékokra, miután hibázott az amerikai selejtező futamon. Részvételét az tette lehetővé, hogy Brittany Bowe, aki 1000 méteren és 1500-on is rajthoz állt, lemondott az indulásról a javára. Bowe azt mondta, nem érezte volna jól magát, ha gyerekkori barátnője egyetlen versenyen elkövetett egyetlen hiba miatt lemarad az olimpiáról. Jackson pedig azt, hogy „Hihetetlenül hálás vagyok. Brittany fantasztikus ember, és tízszer boldogabban utazom Pekingbe, hiszen ő is ott lesz mellettem.” Az aranyéremnek így együtt örülhettek…

Kozuback Kamilla a női hódeszkások big air versenyszámának selejtezőjében a pekingi téli olimpián a Big Air Soukang sportközpontban 2022. február 14-én. Fotó: MTI/Kovács Tamás