Korai szászrégeni búcsú a Románia-kupától

Az elmúlt hét közepén Stoica Vili, valamint Enyedi Adrian legénysége az első hivatalos mérkőzését játszotta Szászrégenben a Románia-kupa első fordulójának keretében. Ellenfelük az elmúlt 3. ligás bajnoki idény alsóházának magabiztos győztese, a beszterce-naszódi Gloria volt.

A találkozó első felvonása nem bővelkedett sem látványosságokban, sem kapujelenetekben. A párharcot többnyire a vendégek uralták és irányították. Alig fél perc elteltével Alex. Stoica távoli lövéssel próbálkozott, ám kísérlete jócskán elkerülte Bucin kapuját. Öt perccel később szintén a vendégek veszélyeztettek, ám Manolache mintegy 10 méterről leadott lövésénél Bucin kapuvédő résen volt. Az első játékrész 23. percében lejegyezhettük a Gloria legnagyobb gólszerzési lehetőségét: Georgescu a büntetőterület jobb sarkából látványos lövést küldött a kapura, de a pöttyös a bal lécen csattant. A hazigazdák időnként tetszetős támadásokat vezettek, ám az akciókból hiányzott a veszély, Ghirlejan, Murar, valamint M. Pop kitartó igyekezete ellenére. A második félidő 48. percében Bucin vakmerősége majdnem vendéggólt eredményezett: a régeniek tapasztalt hálóőre elkezdett cselezgetni a hatos vonalán, miután az első ellenfelét sikerült két vállra fektetnie, a második kísérlete meghiúsult. Ezt követően a játékszer Alex. Stoicához került, aki a büntetőterület közepéből az üres kapura lőtt, ám a labdát S. Bucur a gólvonal elől hárította. Három perccel később a beszterceiek megszerezték a vezetést: egy villámgyors ellentámadás során Popescu egyedül roboghatott a jobb szélen, önzetlenül Stoicához továbbított, aki néhány méterről nem hibázott: 0-1. Egy perc elteltével az Avântul került gólhelyzetbe, de a frissen igazolt és nagyon aktív Ghirlejan közeli lövését Bodea remek érzékkel hárította. A 62. percben P. Luca távoli lövéssel próbálkozott, ám bombája mellé szállt. A régeniek lendületes játéka további veszélyes támadásokhoz vezetett: a 67. percben M. Pop küldött lövést a büntetőterület bal oldaláról, de a kissé zárt szögből leadott kísérletet a vendégkapus bravúrosan hárította. A 70. percben a házigazdák kiegyenlítettek, de Vrabie látványos fejes gólját a pártjelző intésére a vajdahunyadi sípmester érvénytelenítette. Noha kételyek merültek fel, hadd tegyük hozzá, hogy a partjelző példásan helyezkedett... A 82. percben azonban egy újabb gyors támadást követően a Gloria kétgólosra növelte előnyét: D. Buia a bal oldalon egyedül vezethette rá a pöttyöst az időközben pályára lépett Raicára, akit könnyedén kicselezett, s közelről az üres kapuba továbbított. A mérkőzés hosszabbításainak ötödik percében Harkó Károly lefaragott az Avântul hátrányából:  a tizenhatos vonaláról egy védhetetlen lövéssel bevette Bodea kapuját. Túl késő volt reménykedni, hiszen alig egy perc elteltével elhangzott a párharc végét jelző hármas sípszó. A hazaiak ezennel villámgyorsan el is búcsúztak a Románia-kupa további küzdelmeitől, ami egyébként jellemző a szászrégeniekre az utóbbi 4-5 évben. A nyári szünetben eszközölt, jónak tűnő három-négy átigazolásnak köszönhetően van  remény arra, hogy a csapat nem fogja átélni az elmúlt idény kegyetlen kínszenvedéseit…

Betano Románia-kupa, I. forduló: Szászrégeni CSM Avântul – Beszterce-naszódi Gloria 2018 1-2 (0-0)

Szászrégen, Avântul-pálya, mintegy 400 néző. Vezette: Raul Bădărău (Vajdahunyad) – Cristian Bumb (Băcia), Roberto Svatsinka (Resicabánya). Ellenőr: Mihail Băcescu (Brassó).

Gólszerzők: Harkó K. ( 90 +5. ), illetve: Alex. Stoica (51.), D. Buia (82.).

Szászrégeni CSM Avântul: Bucin (69. V. Raica) – Bugnar, S. Bucur, Truţa, Enescu (58. P. Luca), Harkó, Ghirlejan, Vrabie, Serbănaţi, M. Pop (69. V. Bujor), Murar.

Besztercei Gloria: Bodea – Copaci (64. Trifan), Bactăr, Manolache, Ţică, Georgescu, S. Luca, Covaciu, Alex. Stoica, Popescu (60. Stoianof) , Tănasă (75. D. Buia).