2024. august 25., Sunday

Konferencialiga: Emberhátrányban nyert a Kolozsvári CFR

• 2024-08-25 16:00:00

• -

A Kolozsvári CFR viszonylag korán, a 16. percben vezetéshez jutott Korenica góljával a labdarúgó Konferencialiga play-off körének első mérkőzésén a ciprusi Pafosz ellen, ám a 38. percben emberhátrányba került Deac kiállítása miatt, aki adott egy „fülest” az őt gyötrő ellenfelének. A hátrány ellenére továbbra is a CFR volt a veszélyesebb, de okkal lehet dühös Novak Simović szerb játékvezetőre, aki előbb elnézett egy büntetőt, amikor Tahcidiszt felöklelték a tizenegyes pont környékén, majd lefújt egy váll váll elleni küzdelmet, amikor ugyancsak Tahcidisz ezt követően üres kapus helyzetbe került. A második félidőben az emberelőnyben játszott Pafosz birtokolta a labdát, de a CFR sikeresen őrizte meg előnyét.

A Puskás Akadémia remek teljesítménnyel 3-3-as döntetlent ért el a legutóbbi két idényben döntős Fiorentina otthonában. Bátran és remekül kezdett a magyar együttes, amelyből először a csapatkapitány Nagy Zsolt értékesítette a saját maga által kiharcolt, Kayode szabálytalansága miatt megítélt büntetőt, majd három perccel később egy gyors támadás végén Soisalo megduplázta csapata előnyét. Kétgólos hátrányban fokozta a tempót a Fiorentina, Beltrán helyzeténél és Bianco óriási, felső lécről levágódó lövésénél még szerencséjük volt a vendégeknek, az első játékrész ráadásában azonban Sottil tekeréséből szépítettek a hazaiak. A szünetben Palladino két, Hornyák Zsolt egy helyen változtatott csapatán, s a fordulás után a firenzeiek egyből nagy nyomás alá helyezték vendégeik kapuját: fölényük a 67. percben Martínez Quarta fejese révén egyenlítést, nyolc perccel később a csereként beállt Kean lövése révén pedig már vezetést ért. A Puskás Akadémia játékosai egyre fáradtabban mozogtak, Hornyák így több cserejátékosának is bizalmat szavazott. A hajrában aztán kijött a szorításból a magyar együttes, amely Golla szöglet utáni fejesével kiegyenlített, így biztató helyzetből várhatja a jövő heti visszavágót.

Ebben az európai kupán a lét a tét, hisz a vesztesek lemaradnak a nagy európai lakomáról, a csoportkörről. Legalább két csapat, az Omonoia Nicosia és a belga Cercle Bruges már biztos lehet az első kör után, azonban nagyon közel van hozzá a walesi The New Saints is, amely az első walesi csapat lehet az európai kupa csoportkörében. Ugyanakkor akár egy gibraltári csapat is ott lehet, hisz a Lincoln Red Imps győzött az első meccsen az északír Larne ellen. Itt akármelyik fél jut tovább, csoportkörös szereplésük premiert jelent.

A visszavágókat csütörtökön rendezik.

Labdarúgó-Európa-liga, play-off kör, első mérkőzések: Vitória SC (portugál) – Zrinjski Mostar (bosnyák) 3-0, Pjunik Jereván (örmény) – Celje (szlovén) 1-0, Legia Varsó (lengyel) – Drita (koszovói) 2-0, Mladá Boleslav (cseh) – Paks 2-2, Panevėžys (litván) – The New Saints (walesi) 0-3, Omonoia Nicosia (ciprusi) – Zirä (azeri) 6-0, Djurgården (svéd) – Maribor (szlovén) 1-0, Brann Bergen (norvég) – Asztana (kazah) 2-0, Häcken (svéd) – FC Heidenheim (német) 1-2, FC Koppenhága (dán) – Kilmarnock (skót) 2-0, Kolozsvári CFR – Pafosz (ciprusi) 1-0, Lincoln Red Imps (gibraltári) – Larne (északír) 2-1, Reykjavík (izlandi) – UE Santa Coloma (andorrai) 5-0, Rijeka (horvát) – Olimpija Ljubljana (szlovén) 1-1, Fiorentina (olasz) – Puskás Akadémia 3-3, Krivbasz Krivoj Rog (ukrán) – Real Betis Sevilla (spanyol) 0-2, Partizan Belgrád (szerb) – Gent (belga) 0-1, Wisła Krakkó (lengyel) – Cercle Bruges (belga) 1-6, KI Klaksvík (izlandi) – HJK Helsinki (finn) 2-2, St. Patrick’s (ír) – İstanbul Bașakșehir (török) 0-0, St. Gallen (svájci) – Trabzonspor (török) 0-0, Lens (francia) – Panathinaikosz (görög) 2-1, Chelsea (angol) – Servette Genf (svájci) 2-0.