2024. june 30., Sunday

Gólképtelenség a négyzeten, tehetetlen csatárok, ötlettelen középpályások – így jellemezhető a Sepsi OSK játéka, miután a háromszéki csapat a Szuperliga 27. fordulójában a Kolozsvári FCU ellen zsinórban a harmadik mérkőzésen nem tudta bevenni az ellenfél kapuját. Sőt az előző két meccsen is mindössze egyszer sikerült ez. Sovány vigasz, hogy a Kolozsvári FCU sem remekelt, s megelégedett azzal, hogy ne kapjon gólt. Azzal ugyanis, hogy nem tudott győzni, az OSK gyakorlatilag búcsút mondhat a felsőháznak. Mi több, egyre jobban rávetül a kiesés árnyéka, hiszen csupán négy pontra van az osztályozót jelentő helyektől, ami megfelezés után csak kettőt jelent. És gólok nélkül bizony az alsóházban sem igen lehet pontokat gyűjteni...

Nulla minden tekintetben, ez volt a Sepsi OSK – FCU mérkőzés első félideje. Nagyon jól zárt védelemben mindkét csapat, focit azonban keveset láthattunk. A kolozsváriak támadójátékára jellemző, hogy Moldovan, aki a sérült Niczuly helyett állt az OSK kapujában, csak a 37. percben kellett megfogjon egy labdát, ami beadásból érkezett. Nem igazán tudott a félpályán túl sokat mutatni az OSK sem, így a félidőben egyetlen helyzetet, egyetlen kapura tartó lövést, egyetlen szögletet sem jegyezhettünk le.

Nem véletlen, hogy szünetben hármat is cserélt Bernd Storck, a középhátvéd Kecskés helyett csatárt küldött be Varga Kevin személyében, Kallaku váltotta a játékot lassító Rodriguezt, Oteliță pedig a jobb szárnyon növelhette a támadóerőt. Ez meglátszott azon, hogy az OSK most már teljesen átvette a kezdeményezést, s néhány helyzetecskét is össze tudott hozni, de egyik sem volt igazán veszélyes. Az 50. percben Šafranko bevetődve próbálta elérni a kapu előterébe adott labdát, de csak függőlegesen tudott belerúgni, Varga Kevin pedig szögből fejelni próbált, de nem tudott erőt adni a labdának. A legnagyobb lehetőséget a 65. percben Matei hagyta ki, aki az ötös sarkán ellenfél nélkül rúgott egy hatalmas lyukat. (Craiova ellen ugyanő hagyott ki egy nagy lehetőséget hasonló módon.)  A 68. percben Varga fejéről mellé szállt a labda, a 79. percben pedig Kallaku megpattanó lövése a jobb alsó sarok felé csavarodott, de Gorcea időben eszmélt. A 82. percben Nistor belerúgott a tizenhatoson belül Ștefănescu bokájába, utóbbi pedig látványosan elvágódott. Talán ez a túl nyilvánvaló műesés késztette arra a játékvezetőt (és videós segítőjét), hogy ne ítéljen büntetőt, pedig a bokánrúgás nyilvánvaló volt, és ilyenért már adtak tizenegyest, az OSK ellen is... Amúgy Viorel Flueran stílusa, amellyel nagyon szabadon engedte a játékot, a védekező kolozsváriaknak kedvezett, néha nyilvánvaló szabálytalanságokat is elnézett.

Végül pedig örüljenek a szentgyörgyiek, hogy nem kaptak ki, mert a 90+2. percben, amikor tíz fővel támadott az OSK, Daniel Popa elszabadult egyedül egy ellentámadás során, Moldovan azonban elcsípte a lövését.

Már halljuk, hogy a meccs után ismét az lesz a nyilatkozatok lényege, hogy mi voltunk a jobb csapat, végig uraltuk a mérkőzést (beszámolónk közvetlenül a találkozót követően készült – a szerk.). Ezek a vélemények azonban figyelmen kívül hagyják, hogy gól nélkül ez mit sem ér. És az OSK nem csak az utóbbi időben tűnt gólképtelen csapatnak, ezért például érthetetlen, hogy nem törekedtek arra a téli szünetben, hogy egy jó csatárt, de elsősorban egy jó passzosztogatót igazoljanak, mert utóbbiból van a legnagyobb hiány a keretben.

A 28. fordulót a hét közepén rendezik, a Sepsi OSK csütörtökön a megtáltosodott kiesőjelölt Botosáni FC otthonába látogat, majd jövő hétfőn hazai pályán az FC Voluntari-t fogadja.

Szuperliga, 27. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Kolozsvári FCU 0-0.

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK-stadion. Vezette: Viorel Flueran (Craiova) – Mircea Orbuleț (Bukarest), Adrian Popescu (Craiova). Tartalék: Iulian Dima (Bukarest). Ellenőr: Liviu Ciubotariu (Galac). Videóbíró: Marcel Bîrsan (Bukarest). Segéd-videóbíró: Andrei Antonie (Bukarest).

Sepsi OSK: Moldovan – Oroian (46. Oteliță), Ňinaj, Kecskés, Ciobotariu, Dumitrescu, Păun, Rodriguez (46. Kallaku) (77. Varga K.), Matei (77. Aganović), Ștefănescu, Šafranko (61. Debeljuh).

Kolozsvári FCU: Gorcea – Chipciu, Thalisson (68. Mitrea), Masoero, Silaghi (60. Rus), Simion (81. Doukouré), Nistor, D. Popa, Anselmo (46. V. Gheorghe).

Sárga lap: Oroian (38.), illetve Chipciu (90+5.).

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

* Szuperliga, 27. forduló: Nagyszebeni Hermannstadt – FC Universitatea 1948 Craiova 1-0, Kolozsvári CFR 1907 – Bukaresti Dinamo 1948 4-0, Aradi UTA – Petrolul 52 Ploiești 1-0, Konstancai FCV Farul – Galaci Suporter Club Oțelul 1-1, Jászvásári CSM Politehnica – Bukaresti Rapid 1923 3-1.

* 2. liga, 16. forduló: Concordia Chiajna – Karácsonkői Ceahlăul 1-2, Újszentesi CSC – Unirea 04 Slobozia 0-2, Vajdahunyadi Corvinul 1921 – CSM Slatina 3-0, Resicabányai CS Muncitoresc – Bukaresti CSA Steaua 3-1, CS Mioveni – CSM Alexandria 1-0, CS Tunari – Dési Unirea 0-1, Chindia Târgoviște – Bukaresti Metaloglobus 0-0.
Az élcsoport: 1. Vajdahunyad 34 pont/16 mérkőzés (26-11), 2. Slobozia 34/16 (17-6), 3. Sellemberk 32/15.

Soha többet Kovács Istvánt!
Beadvánnyal fordult a Sepsi OSK a Román Labdarúgó-szövetséghez a CSU Craiova elleni mérkőzésen történtek következtében (amikor több játékvezetői ítéletet kifogásoltak, beleértve a vendégcsapat góljának a megítélését is, mert nem volt egyértelmű, hogy a labda áthaladt-e vagy sem a gólvonalon – a szerk.), amiben kérte, hogy amennyiben lehetséges, a csapat mérkőzésein többé ne bíráskodjon Kovács István. „Itt az ideje, hogy történjen valami, de azt hiszem, ennél többet nem érünk el. Azt a választ kaptuk, hogy elemzik a kifogásolt helyzeteket, de ennyi. Sajnos, nem tehetünk semmit” – idézte Diószegi László klubvezetőt a DigiSport.
A Sepsi OSK tulajdonosa a ProSportnak is nemtetszését fejezte ki, miután Kovács István nem kért elnézést a hibáiért, bár nyilatkozott a sajtónak. „Biztos voltam benne, hogy büszkeségből nem teszi meg, de bár a román labdarúgás szurkolóitól elnézést kérhetett volna a hibákért. Azt mondani, hogy tévedések voltak, vannak és lesznek, nem elégséges. Nem hivatalos bocsánatkérést sem kaptunk sem tőle, sem a játékvezetői testülettől. Ha elégedettek voltak annak az embernek a teljesítményével, akit a román labdarúgás első számú bírójának tartanak, akkor nincs amit mondanom. Kovácsnak azonban óvatosnak kell lennie, mert nem engedik majd a németországi Európa-bajnokságon meccset vezetni, ha továbbra is így teljesít” – figyelmeztetett a háromszéki klubvezető. (F.A.)