2024. july 21., Sunday

A Kolozsvári CFR 2-2-es döntetlenre játszott a Bukaresti Rapid otthonában a labdarúgó Szuperliga 2. fordulójában, szombat este. A Rapid támadója, Albion Rrahmani sérülten hagyta el a pályát.

A giulești-i mérkőzés első fontosabb eseménye a 19. percben történt, amikor a vendégek Daniel Bîrligea révén gólt szereztek, ám a találatot les miatt érvénytelenítették. A Rapid nem maradt adós, Burmaz révén előbb egy kapufát jegyzett a 23. percben, majd Albion Rrahmani próbálkozott lövéssel a 26.-ban. Az eredményjelző azonban mégis Deac remek passza nyomán módosult, amelyet Bîrligea értékesített a hosszú sarokba irányított lövéssel (0-1).

Szünet után a kolozsvári kapus, Răzvan Sava a büntetőterületen szabálytalankodott Petrilával szemben, Kovács István játékvezető pedig tizenegyest ítélt, amelyet Rrahmani értékesített az 54. percben (1-1). A Rapid gólszerzője a 68. percben megsérült Boben szerelése nyomán, a támadó fekve maradt a gyepen, majd könnyes szemmel, a nézők tapsa közepette átadta helyét a szlovák ifjúsági válogatott Timotej Jambornak, aki a 72. percben kettős lehetőséget hagyott ki Burmaz lefordulását követően. A hazaiak látszólagos fölénye dacára azonban újra a kolozsváriak kerültek előnybe: Tachcidisz beadásából a frissen beállt Peter Michael fejelt vendéglátóik kapujába (1-2). A 89. percben Sava hatalmas védést mutatott be a fiatal Ignat fejesénél, a meccset mégsem sikerült megnyernie a CFR-nek, mert a második gólt szerző Peter Michael a hetedik hosszabbításpercben labdát veszített a saját térfelén, amelyet gyorsan a kapu elé továbbítottak a Rapid játékosai, az okosan és higgadtan végigvitt akciót pedig Hasani fejezte be a bal alsó sarokba helyezett lövéssel (2-2).

Szuperliga, 2. forduló: Jászvásári CSM Politehnica – Botosáni FC 1-0, Unirea 04 Slobozia – Bukaresti FCSB 2-2, CSU Craiova – Aradi UTA 4-2, Bukaresti Rapid 1923 – Kolozsvári CFR 2-2.

Tegnap, lapzárta után játszották: Kolozsvári FCU – Nagyszebeni Hermannstadt, Bukaresti Dinamo 1948 – Petrolul 52 Ploiești.

Ma rendezik: Bodzavásári Gloria – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK (19 óra), Galaci SC Oțelul – Konstancai FCV Farul (22 óra).

Labdarúgó Szuperliga, 2. forduló: Bukaresti Rapid 1923 – Kolozsvári CFR 1907 2-2 (0-1).

Bukarest, Giulești-stadion, vezette: Kovács István – George Florin Neacşu, Marius Badea. Tartalék: Sorin Vădana. Videóbíró: Sorin Costreie – Vasile Marinescu. Ellenőr: Augustus Constantin.

Rapid: Aioani – Braun, C. Ignat, Blazek, P. Iacob (65. Gojkovic), Micovschi (85. Borza) – Papeau (65. C. Manea), Kait, Petrila (85. Hasani) – Burmaz, A. Rrahmani (71. Jambor).

Kolozsvári CFR: R. Sava – Mogoş, Boben, M. Ilie, Camora – Artean, K. Keita, Tachtsidis (90+5. Nkololo) – Deac (90. M. Kamara), Bîrligea (71. P. Michael), Korenica (90+5. A. Thaqi).

Gólszerzők: Rrahmani (53. – büntetőből), Hasani (90+7.), illetve Bîrligea (28.), P. Michael (75.).

Sárga lap: C. Ignat (59.).