A címvédő Ferencváros magabiztos, 4-2-es győzelmet aratott a vendég Debrecen együttese felett a labdarúgó OTP Bank Liga 5. fordulójának szombati játéknapján.

Az első félidőben végig nagy fölényben futballozott a hazai csapat, azonban bő negyedóra után a Debrecen szerzett vezetést a korábbi ferencvárosi játékos Ugrai fejesével. A hazaiak rengeteg lehetőséget dolgoztak ki, és végül a 39. percben Mak remek lövésével egyenlítettek.

A szünet után nem sokkal büntetőből fordított a Ferencváros, a VAR-vizsgálat öt percet követően hozott döntést a lesgyanús szituációban. Néhány perccel később újabb 11-est kapott a Ferencváros, de Nguen ezúttal hibázott. Ennek ellenére sem kellett sokat várni a harmadik hazai találatra, Mak duplájával magabiztosra növelte előnyét Peter Stöger csapata. Laidouni a pályára lépését követően szinte azonnal eldöntötte a három pont sorsát, a Debrecen Ugrai második találatával az utolsó pillanatokban már csak szépíteni tudott.

A ferencvárosi Adnan Kovacevic (b) és a debreceni Bévárdi Zsombor Fotó: MTI/Bruzák Noémi

NB I, 5. forduló: Kisvárda Master Good – Mezőkövesd Zsóry FC 2-0, Ferencvárosi TC – Debreceni VSC 4-2, MOL Fehérvár FC – MTK Budapest 2-1,  ZTE FC – Budapest Honvéd 1-3.

Labdarúgó NB I, 5. forduló: Ferencvárosi TC – Debreceni VSC 4-2 (1-1)

Budapest, Groupama Aréna, 7325 néző, vezette: Bogár.

Gólszerzők: Mak (39., 68.), R. Mmaee (56., 11-esből), Laidouni (73.), illetve Ugrai (17., 90.).

Sárga lap: Zachariassen (14.), Szánthó (49.), Botka (62.), illetve Varga J. (30.), Korhut (52.), Tischler (81.).

Ferencvárosi TC: Dibusz – Botka, S. Mmaee, Kovacevic, Civic (88. Csontos) – Zachariassen (69. Laidouni), Haratin – Mak (78. Vécsei), Nguen (69. Gavric), Uzuni (46. Szánthó) – R. Mmaee.

Debreceni VSC: Kosicky – Kusnyír, Baráth P., Korhut, Ferenczi J. – Dzsudzsák, Varga J. – Bévárdi, Soltész (71. Tischler), Ugrai – Sós (86. Pintér).