2024. july 2., Tuesday

A címvédő és listavezető Ferencváros 6-0-ra kiütötte idegenben ősi riválisát, az Újpestet a magyar labdarúgó NB I 7. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén. A zöld-fehérek öt mérkőzéssel a hátuk mögött százszázalékos teljesítménnyel a tabella élére ugrottak, míg az Újpest továbbra is nyeretlenül sereghajtó.

Az első perctől kezdve kézzelfogható volt a két csapat közti hatalmas különbség, a Ferencváros óriási fölényben futballozott és kedve szerint alakította ki a helyzeteket. Az Újpestnek hátrányban voltak azért gólszerzési lehetőségei, de Tallo mindent kihagyott. A bajnokcsapat már a szünet előtt kiütötte ősi riválisát, Boli egy VAR-vizsgálatot követően befújt büntetőt értékesített. A félidőt jelző sípszót követően jó néhány hazai szurkoló el is indult hazafelé.

A Ferencváros vezetőedzője, Sztanyiszlav Csercseszov már a szünet után elkezdhette a pihentetést a Trabzonspor elleni csütörtöki Európa-liga csoportmérkőzésre. Az FTC ezzel együtt is könnyedén tartotta kezében a mérkőzést, a csereként pályára lépő Auzqui pedig megszerezte a vendégek ötödik gólját. A játék képe a hajrában sem változott, a végeredményt a 89. percben a szinte csere Ryan Mmaee állította be.

Ez volt a 236. bajnoki derbi, a Ferencváros a 113. sikerét aratta, az Újpest 61 győzelemnél tart, 62-szer pedig döntetlennel zártak a felek.

A Ferencváros sorozatban a 11. alkalommal nyerte a rangadót, az Újpest pályaválasztásával ez volt a legnagyobb arányú vendéggyőzelem, 1907-ben szintén 6-0-ra, 1910-ben pedig 7-1-re győzött idegenben a Ferencváros.

Boumal Mayega Petrus (j) újpesti és Muhamed Besic (b) ferencvárosi játékos csatája az Újpest FC – Ferencvárosi TC (0-6) mérkőzésen.                                    Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

NB I, 7. forduló: Újpest FC – Ferencvárosi TC 0-6 (0-4)

Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 6981 néző, vezette: Bognár.

Gólszerzők: Zachariassen (9.), Boli (24., 45., a másodikat 11-esből), Traoré (33.), Auzqui (67.), R. Mmaee (89.).

Sárga lap: Onovo (37.), Diaby (44.), Bjelos (45+2.), illetve Zachariassen (35.), Vécsei (45+2.).

Újpest FC: Pajovic – Kastrati I. (19. Bjelos), Diaby, Kuusk – Pauljevic (46. Borello), Csongvai, Ljujic (46. Goure), Onovo, Antonov – Boumal (80. Lahne), Tallo (80. Katona Má.).

Ferencvárosi TC: Dibusz – Wingo, S. Mmaee, Kovacevic, Civic – Laidouni (57. Besic), Vécsei – Zachariassen (46. Auzqui), Mercier (46. Gojak), Traoré (57. Tokmac) – Boli (72. R. Mmaee).

* NB I, 7. forduló: Kisvárda Master Good – Budapest Honvéd 0-1, Újpest FC – Ferencvárosi TC 0-6.

* NB II, 7. forduló: MTK Budapest – HR-Rent Kozármisleny 6-1, Kolorcity Kazincbarcika SC – Aqvital FC Csákvár 2-0, Pécsi MFC – Nyíregyháza Spartacus FC 0-0, FC Ajka – ETO FC Győr 0-1, Tiszakécskei LC – Szombathelyi Haladás 2-0, Dorogi FC – Budafoki MTE 0-0, Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Békéscsaba 1912 Előre 3-3, Soroksár SC – BFC Siófok 2-1, Szentlőrinc – Credobus Mosonmagyaróvár 1-1. Az élcsoport: 1. MTK Budapest 19/7 pont, 2. Kolorcity Kazincbarcika 15/7, 3. Gyirmót FC Győr 13/6.

* Szuperliga, 9. forduló: Petrolul 52 Ploieşti – Botosáni FC 2-1. Az élcsoport: 1. Bukaresti Rapid 1923 21 pont/9 mérkőzés, 2. Konstancai FCV Farul 18/8, 3. Petrolul 52 17/9.