majdnem egy órára félbeszakított mérkőzésen

Európa-bajnoki selejtező mérkőzésen Románia labdarúgó-válogatottja 2-0-ra legyőzte Koszovót csütörtök este, a bukaresti Nemzeti Arénában. A találkozót a 18. percben mintegy 50 percig félbeszakította a játékvezető, miután a hazai szurkolók Koszovó az Szerbia feliratú drapériát függesztettek ki a lelátóra.

A hazaiak támadófocival kezdték a meccset, de az első igazán nagy helyzetet Muriqi hagyta ki, aki elcsípte Burcă rossz passzát, kicselezte a román kapus Moldovant, a hálóba csorgó labdáját azonban az utolsó pillanatban kikanalazta Drăguşin.

A 40. percben Coman büntetőt reklamált egy támadást követően, némi videózás után azonban a játékvezető továbbot intett. Nem így két perccel később, amikor a koszovóiak leggólerősebb embere, Muriqi lekönyökölte ellenfelét: határozottan felmutatta neki a második sárga lapot, ezzel a pirosat is, így a házigazdák több mint egy félidőt emberelőnyben futballozhattak.

Szünet után némileg oldódott az addigi feszült hangulat, és a román csapat az 58. percben büntetőhöz jutott, amikor Ianis Hagi a védők között kereste labdájával Comant, a koszovói védők pedig buktatták a román csatárt. Stanciu állt oda, hogy elvégezze a tizenegyest, azonban csak kis lendületet vett, és Muric hárította a lövését.

Maradt a 0-0, de a román csapatkapitány a hajrában jóvátette a hibáját, és a 84. percben, a büntetőterület határáról kapufás gólt szerzett. A hátrányba került vendégek ekkor már semmit nem veszíthettek, kijöttek a védekező állásból, és rohamot vezényeltek, a hazaiak azonban állták a sarat, mi több, gyors kontrákkal is válaszoltak. Egy ilyen ellentámadás

Moruţan lövésével zárult, amelyet a koszovói kapus hárított, majd Alibec is próbálkozhatott. A ráadáspercekben a svájci vendégjátékhoz hasonlóan (amikor két gólt is szerzett a hajrában, és ezzel 2-2-es döntetlenre mentette a meccset) újra Mihăilă került főszerepbe, a román játékos ezúttal is pazar gólt lőtt, és beállította a 2-0-s végeredményt.

Sikerével Románia a harmadik győzelmet szerezte meg, a válogatott veretlenül a tabella második helyén áll.

Fotó: a román futballválogatott közösségi oldala

2024-es labdarúgó-Európa-bajnokság, selejtező, I csoport, 6. forduló: Románia – Koszovó 2-0 (0-0).
Bukaresti, Nemzeti Aréna, vezette: Willy Delajod (középen), Erwan Finjean, Philippe Jeanne (partjelzők), Thomas Leonard (tartalék, mind franciák). Videóbírók: Benoit Millot – Stephanie Frappart (franciák).
Románia: H. Moldovan – A. Raţiu, Drăguşin, A. Burcă (63. R. Marin), Bancu – Cicâldău (77. Olaru), Screciu – N. Stanciu, I. Hagi (71. Moruţan), Fl. Coman (71. Mihăilă) – G. Puşcaş (46. Alibec).
Koszovó: Muric – Vojvoda (81. Beka), Amir Rrahmani, Aliti, Paqarada – Zhegrova (63. Dresevic), V. Berisha (54. Muslija), Loshaj , B. Berisha (81. Albion Rrahmani) – Rashica (54. Hadergjonaj), Muriqi.
Gólszerzők: Stanciu (84.), Mihăilă (90+3.).
Sárga lap: A. Burcă (9.), G. Puşcaş (32.), Bancu (52.), illetve B. Berisha (14.), Muriqi (18., 42.), Amir Rrahmani (32.), Vojvoda (53.), Loshaj (59.).
Kiállítva: Muriqi (42.).

EURO 2024, selejtező, 6. forduló:
* A csoport: Spanyolország – Ciprus 6-0, Norvégia – Georgia 2-1. Az állás: 1. Skócia 15 pont/5 mérkőzés, 2. Spanyolország 9/4, 3. Norvégia 7/5, 4. Georgia 4/5, 5. Ciprus 0/5.
* C csoport: Olaszország – Ukrajna 2-1, Málta – Észak-Macedónia 0-2. Az állás: 1. Anglia 13 pont/5 mérkőzés, 2. Olaszország 7/4 (6-4), 3. Ukrajna 7/5 (6-7), 4. Észak-Macedónia 7/5 (7-12), 5. Málta 0/5.
* D csoport: Lettország – Wales 0-2, Örményország – Horvátország 0-1. A csoport állása: 1. Horvátország 10 pont/4 mérkőzés (9-1), 2. Törökország 10/5 (8-6), 3. Örményország 7/5 (8-7), 4. Wales 7/5 (6-7), 5. Lettország 0/5.
* F csoport: Belgium – Észtország 5-0, Svédország – Ausztria 1-3. Az állás: 1. Belgium 13 pont/5 mérkőzés (13-1), 2. Ausztria 13/5 (12-4), 3. Svédország 6/5, 4. Azerbajdzsán 1/4 (2-11), 5. Észtország 1/5 (2-16).
* I csoport: Izrael – Fehéroroszország 1-0, Románia – Koszovó 2-0, Svájc – Andorra 3-0. Az állás: 1. Svájc 14 pont/6 mérkőzés, 2. Románia 12/6, 3. Izrael 11/6, 4. Koszovó 4/6 (5-6), 5. Fehéroroszország 4/6 (4-11), 6. Andorra 2/6.
* J csoport: Izland – Bosznia-Hercegovina 1-0, Portugália – Luxemburg 9-0, Szlovákia – Liechtenstein 3-0. A csoport állása: 1. Portugália 18 pont, 2. Szlovákia 13, 3. Luxemburg 10, 4. Izland 6 (10-9), 5. Bosznia-Hercegovina 6 (5-9), 6. Liechtenstein 0.