A magyar U17-es labdarúgó-válogatott házigazdaként 4-2-re kikapott Írországtól az Európa-bajnokság csoport-körének utolsó fordulójában, kedden Felcsúton, így nem jutott a negyeddöntőbe. A magyarok már az ötödik percben hátrányba kerültek, mivel egy szöglet után nem tudtak felszabadítani, ezt kihasználva Mason Melia cselei után Luke Kehir a hálóba lőtt. Gyorsan jött a válasz, mivel a tizedik percben Molnár Csaba szabadrúgását Jake Grante a saját kapujába fejelte. A 24. percben megint az ellenfél került előnybe, és ismét egy szöglet után született az írek gólja: Ikechukwu Orazi beívelését a kapu elé berobbanó Melia fejelte a hálóba. Csakhamar tovább nőtt a magyarok hátránya, és a forgatókönyv hasonló volt, mint néhány perccel korábban, ugyanis ezúttal is Orazi beadását értékesítette Melia.

A második félidőben sem változott a játék képe, az írek hatékonyan védekeztek, a magyarok viszont többször hibáztak. Az egyik figyelmetlenséget kihasználta az ellenfél: a 61. percben Melia passzát Kehir 17 méterről bombázta a hálóba. Tíz perccel később Kern Martin talált be egy szögletet követően, de a hátralévő időben az egyenlítésre nem volt esélye csapatának.

A magyarok korábban Walest 3-0-ra legyőzték, majd Lengyelországtól 5-3-ra kikaptak, így csoportjuk harmadik helyén végeztek.

A csoport másik mérkőzésén:

Wales – Lengyelország 3-0 (0-0).

A végeredmény: 1. Lengyelország 6 pont (10-7), 2. Írország 6 (8-7), 3. Magyarország 3 (8-9), 4. Wales 3 (3-6).

A negyeddöntőbe az első két helyezett jutott.

U17-es labdarúgó-Európa-bajnokság, A csoport, 3. (utolsó) forduló: Írország – Magyarország 4-2 (3-1).

Felcsút, vezette: Karaoglan (török).

Gólszerzők: Kehir (5., 61.), Melia (24., 31.), illetve Grante (öngól, 10.), Kern (71.).

Sárga lap: Girsik (11.), Simon B. (16.), Kern (23.), Szabó Sz. (52.).

Írország: Healy – Grante, Babb, O'Sullivan – Kehir, Akachukwu, Turley, Negry-McGrath, Orazi (88. Murray) – Melia (67. Okosun), Razi (75. Moore).

Magyarország: Yaakobishvili – Girsik, Umathum, Kaczvinszki, Hornyák (76. Burghart) – Varga Z. (86. Demkó), Fenyő (46. Szabó Sz.), Kern, Németh H. (76. Somfalvi) – Molnár Cs. (76. Vidnyánszky), Simon B.