A Zalaegerszeg 4-2-re legyőzte vendégét, a változatlanul nyeretlen Debrecent a magyar labdarúgó NB I hétközi, hatodik fordulójának kedd esti mérkőzésén. A zalaiaknak ez volt a második sikerük a mostani idényben, és az első hazai közönség előtt. A DVSC négy döntetlen mellett másodszor kapott ki, mindkét vereségét idegenben, és ugyanúgy 4-2 arányban szenvedte el.

A vendégvédelem hibáját kihasználva nagyon hamar előnybe került a Zalaegerszeg, amely a játék képe alapján akár több góllal is vezethetett volna a szünetben. Bár a statisztikai adatok szerint labdabirtoklásban és a helyzeteket tekintve is kiegyenlített volt a találkozó, a debreceni kapusnak többször kellett nagyot védenie, sőt esetenként söprögetőként felszabadítania a meglóduló hazai támadók elől.

A fordulás után a zalai védelemnek kellett állnia a sarat az egyenlítésért küzdő debreceniekkel szemben, de 15 perc elteltével némiképp szerencsés körülmények között összejött a gól a vendégeknek. A hazaiakat azonban nem törte meg a DVSC találata, öt perc elteltével egy szöglet utáni fejesgóllal újra náluk volt az előny.

A ZTE ezt követően igyekezett eldönteni a meccset, és a hajrá kezdetén célt ért az erőfeszítése, néhány perccel később pedig magabiztossá tette a különbséget. Bár a Debrecennek a hosszabbításban még összejött egy gól, ez csupán szépségtapasz volt, a zalaiak ugyanis összességében megérdemelten tartották otthon a három pontot.

Fotó: DVSC

NB I, 6. forduló: Zalaegerszegi TE – Debreceni VSC 4-2 (1-0)

Zalaegerszeg, 2128 néző, vezette: Vad II.

Gólszerzők: Németh D. (5.), Lesjak (65.), Ikoba (80.), Gergényi (86.), illetve Deslandes (60.), Bévárdi (90+2.).

Sárga lap: Neofitidisz (8.), Saná (77.).

Zalaegerszeg: Demjén – Lesjak, Mocsi, Kálnoki-Kis, Bedi – Sankovic, Tajti – Ubochioma, Németh D. (71. Kovács B.), Gergényi – Manzinga (63. Ikoba).

DVSC: Hrabina – Bévárdi, Neofitidisz (46. Dzsudzsák), Charleston, Deslandes, Ferenczi J. (59. Saná) – Baráth, Varga J. (59. Farkas), Szécsi – Bárány (40. Kiziridisz), Horváth K. (69. Sós).

NB I, 6. forduló: Puskás Akadémia FC – Mezőkövesd Zsóry FC 1-0, Zalaegerszeg – Debreceni VSC 4-2.