„Kihagyásokkal” játszott az Arena Kolozsváron

Több periódusban is „eltűnt a pályáról” az Arena női kézilabdacsapata Kolozsváron, ahol a feljutásra pályázók közé tartozó U otthonában 18 gólos vereséget szenvedett.

Négyhetes kihagyás után lépett pályára ismét bajnoki mérkőzésen a marosvásárhelyi együttes, amely nem csak a válogatottak miatt elrendelt szünet okán, de azért sem játszott, mert az előző fordulóban szabadnapos volt. Úgy tűnik azonban, a „kimaradások” a kolozsvári mérkőzésen is folytatódtak.

Az amúgy is sokkal esélyesebb hazaiak sikere – pontosabban a győzelem arányai – két jól meghatározható időszakban körvonalazódott. Az első félidőben 5-3 után zsinórban négyszer voltak eredményesek a házigazdák, ám ez csak a „bemelegítés” volt a második félidő kezdetéhez, amelyet az U egy laza 7-0-val kezdett, az Arena pedig 12 percen át képtelennek bizonyult bevenni a kolozsvári kaput. Eközben a csapat továbbra is a kapusteljesítményekkel küszködik, és noha azért most nem kapott éppen annyi gólt (48), mint legutóbb Nagybányán, a mostani 40 inkasszált találattal sem igen büszkélkedhet!

Az Arena legközelebb március 23-án, szerdán 15 órától játszik, amikor a Tordai Liviu Rebreanu Főgimnázium csapatát fogadja, és amellyel szemben „elszámolnivalója” van. Noha a Kolozs megyei gárda mögötte áll a rangsorban, az ősszel legyőzte a marosvásárhelyieket.

Női kézilabda A osztály, B csoport, 16. forduló: Kolozsvári U – Marosvásárhelyi Arena 40-22 (21-10)

Kolozsvár, Horia Demian Sportcsarnok. Vezette: Alexandru Apostu (Nagybánya), Florin Chinde (Nagybánya).

Kolozsvári U: Țăgean, Dumanska – Șerban 10 gól, Nichitean 7, Lupașcu 5, Zegrean 5, Dumitrașcu 4, Bazon 2, Demian 2, Cordoș 2, Pîrvulescu 2, Bărbos 1, Ploscar, Stana, Istratie.

Arena: Szász, Both, Jitaru – Moldován 7 gól, Țifui 5, Gál 4, Dina 2, Opriș 1, Groza 1, Trantea 1, Roșca 1, Virag, Mureșan.

Női kézilabda A osztály, B csoport, 15. forduló: Temesvári Universitatea – Nagybányai CNOPJ 29-33, Resicabányai CSU – Székelyudvarhelyi Hargita KK 28-22, Nagyváradi CSU – CNE Rm. Vâlcea 37-28, Tordai Liviu Rebreanu Főgimnázium – Kolozsvári U 27-33; 16. forduló: Székelyudvarhelyi Hargita KK – Nagyváradi CSU 20-31, Nagybányai CNOPJ – Besztercei Gloria II 27-31, Kolozsvári U – Marosvásárhelyi Arena 40-22, CNE Rm. Vâlcea – Zsilvásárhelyi CSM 22-24.