2024. july 1., Monday

Egyenlő ellenfele volt mezőnyben a Marosvásárhelyi CSM teremlabdarúgó-csapata a Mausoleul Mărășești-nek az 1. liga 12. fordulójában játszott mérkőzésen, azonban a vendéglátó tapasztalt játékosaira (közöttük Mimi Stoica és Cireș) épített taktika megfogta Cosmin Gherman legénységét. Az öt kapott gólból négyet ötfős támadásból szerzett a rivális.

Szoros letámadással akadályozta meg a házigazdák támadásainak kibontakozását az elején a CSM, és egy ellentámadás végén a 4. percben Butiurca vezetéshez juttatta a csapatot. A hazai együttes edzője nem sokat gondolkodott, azonnal beküldte a vészkapust, és gyorsan kiderült: az emberfölényes támadás elleni védekezést még sokat kell tanulnia a marosvásárhelyi csapatnak. Mărășești a következő néhány percben kétszer is mattolta – a befejező játékost kihagyhatatlan helyzetbe hozva – a marosvásárhelyi védelmet. Az ötfős támadást a Mausoleul folytatta előnyben is, és a félidő vége felé újabb gólt szerzett. Kevéssel a szünet előtt azonban Ördögh szépíteni tudott. A második félidő elején folytatódott a házigazdák vészkapusos taktikája, de ezúttal nem feltétlenül ez hozta meg számukra a gólt, hanem Săbăduș bakija, majd egy újabb könnyű góllal 5-2-re növelte az előnyt a házigazda. Ezt követően a mărășești-i hálóőr a helyén maradt, és mezőnyben a CSM vette át az irányítást, birtokolta a labdát, azonban minden lövése elakadt a házigazdák kapusán. Érdekes módon Cosmin Gherman a maga részéről egyáltalán nem alkalmazta a vészkapusos taktikát.

A ritka hazai támadások egyike során hatméterest ítéltek a játékvezetők Nagy Norbert óvatlan beavatkozását követően, de Incze, aki a két könnyen kapott gól után váltotta Săbădușt, hárította a büntetőt.

A teremlabdarúgó 1. ligában január 14-éig szünetel a bajnokság, hiszen a válogatott a következő hetekben a világbajnoki selejtezőben szerepel. Újrakezdéskor a CSM ellenfele hazai pályán a Bodzavásári Luceafărul lesz. „A tavaszi idényben szükségünk lesz néhány tapasztalt játékosra is a bennmaradás érdekében” – nyilatkozta Cosmin Gherman vezetőedző legutóbb. Kíváncsian várjuk, ez mit jelent majd a téli szünet után.

Teremlabdarúgó 1. liga, 12. forduló: Mausoleul Mărășești – Marosvásárhelyi CSM 5-2 (3-2).

Mărășești, városi sportcsarnok. Vezette: Florin Macovei (Galac), Ovidiu Luca (Karácsonkő). Tartalék: Romeo Preda (Brăila). Ellenőr: Marius Năstasă (Karácsonkő).

Marosvásárhely: Săbăduș (Incze) – Nagy N., Barbócz, Chertes, Nicola (Láposi, Ördögh, Nagy T., Mireștean, Butiurca).

A marosvásárhelyi CSM gólszerzői: Butiurca, Ördögh.

Sárga lap: Nicola, Láposi, Barbócz, Nagy N.

Teremlabdarúgó 1. liga, 11. forduló: Székelyudvarhelyi FK – Dévai West 10-1, Temesvári CFR 1933 – Mausoleul Mărășești 6-2; 12. forduló:  Simándi Șoimii – Székelyudvarhelyi FK 6-16, Mausoleul Mărășești – Marosvásárhelyi CSM 5-2, Bodzavásári Luceafărul – Temesvári CFR 1933 2-10, Dévai West – Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC 5-7, Galaci United – Dévai CSM lapzárta után.

Az állás: 1. Galac 31 pont, 2. Temesvár 30, 3. Dévai CSM 26, 4. Székelyudvarhely 25, 5. Sepsiszentgyörgy 25, 6. Mărășești 16, 7. Bodzavásár 9, 8. Dévai West 9, 9. Simánd 3, 10. Marosvásárhely 0.