2024. july 1., Monday

Az idény eleje óta először nyert két mérkőzést egymás után a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. És noha a kupagyőzelem a negyeddöntőbe jutást jelentette, fontosabb volt a bajnoki siker a közvetlen rivális Dinamo 1948 ellen, hiszen ezzel talán megkezdődhet a kikapaszkodás a végtelennek tűnő hullámvölgyből. A győzelem azonban nem volt éppen annyira sima, mint a végeredmény sugallná, így Cristiano Bergodinak még sokat kell dolgoznia a csapattal.

A Dinamo 1948 kezdte lendületesebben a mérkőzést, azonban két élesebb támadás után, amelyek közül a Began kezében landoló Itu-lövés volt veszélyesebb, az OSK átvette az irányítást a középpályán, a már megszokott stílusban. Ehhez azonban hozzáadódtak pluszként Achahbar meglepő, a szokványos építkezéstől eltérő passzai, aminek rövid idő alatt meg is lett az eredménye. A 13. percben egy ilyen passz találta meg a tizenhatos sarkában Ștefănescut, utóbbi lövése pedig Sorescu lábán megpattanva a hosszú felsőben landolt (1-0). Ugyancsak Achahbar passzolt Ștefănescunak a 21. percben, egy mintaszerű támadás végén, utóbbi ezúttal az ötös bal sarkából emelt kapásból a hosszúba (2-0). Egy perccel később ugyanő egy fél pillanattal maradt le az ötösön egy labdáról, de a mesterhármashoz a 28. percben volt közelebb, amikor Luckassen indításából egyedül vihette rá Ilievre, a kapus fölötti emelése azonban nem találta el a kaput. Păun is rúghatott volna egy gólt a 35. percben, akinek szintén Luckassen tette ki lövésre a labdát, azonban helyezettnek szánt lövése kevéssel kerülte el a célt. S akkor derült égből villámcsapásként szépített a Dinamo 1948: 35 méterre szabadrúgáshoz jutott a vendégcsapat, a beívelést Began kiöklözte, egyenesen Torje elé, aki 30-ról ívvel rálőtte, az OSK kapusa pedig „bevédte” a labdát (2-1). A gól lendületével a Dinamo szinte kiegyenlített szünet előtt: a védők bakisorozata után Ivanovszki üresen kapta a tizenhatos vonalától kevéssel beljebb, Began azonban javította előbbi hibáját, és vetődve összeszedte a vendégcsatár lábáról a labdát.

A fővárosiak lendülete szünet után is tartott, a Sepsi OSK pedig tőle szokatlan módon átengedte a középpályát, inkább ellentámadásokra rendezkedett be. Erre a jelet az első félidőben remekül kombináló Achahbar lehívása adta meg. Míg a Dinamo 1948 hosszú perceken át veszélyeztetett, de igazán nagy helyzetet nem tudott kidolgozni, az 56. percben Luckassen egy gyors kombináció után betalált – a partjelző azonban – tévesen – lesen látta a csatárt. Videobíró híján így maradt a 2-1 és a Dinamo 1948 egyre nyomasztóbb támadásai, néhány védelmi bizonytalankodással. A 72. percben azonban eldőlt a meccs: egy 40 méterre megítélt szabadrúgásból beívelt labdát Mitrea a hálóba fejelt (3-1). Ez elvágta a Dinamo 1948 lendületét, és a 86. percben az OSK végleg lezárta a meccset. Bărbuț szerzett labdát saját tizenhatosa magasságában, 80 méteres sprinttel bevitte egész az ellenfél ötösének sarkáig, innen tette ki az érkező Fofana elé, aki nem hibázott (4-1). A mérkőzést Sorescu helyzete zárta le a 89. percben, akinek a lövését Dimitrov fejjel a gólvonalról hárította.

Következik az alapszakasz utolsó fordulója, amelyben az OSK visszatér az Universitatea 1948 Craiova otthonába, ahol a kupában már nyerni tudott.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

Labdarúgó 1. liga, 14. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Bukaresti Dinamo 1948 4-1 (2-1)
Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK-stadion. Vezette: Sebastian Colțescu (Craiova) – Vladimir Urzică (Karácsonkő), Adrian Popescu (Craiova). Tartalék: Andrei Chivulete (Bukarest). Ellenőr: Cornel Sorescu (Pitești).
Gólszerzők: Ștefănescu (13., 21.), Mitrea (72.), Fofana (86.), illetve Torje (39.).
Sárga lap: Eder (33.), Fofana (81.), illetve Torje (90.).
Sepsi OSK: Began – Dimitrov, Ňinaj, Mitrea, Ștefănescu (79. Golofca), Eder (80. Fofana), Păun, Dumitrescu, Askovszki (73. Bărbuț), Luckassen (73. Csuncsukov), Achahbar (64. Damașcan).
Dinamo: Iliev – Sorescu, Pinto, Popa (41. Grigore), Radu, Torje, Espinosa, Itu (79. Țîră), Măgureanu (79. Crețu), Ivanovszki (90+1. Vestenicky), Matei (90+1. Bani).

* 1. liga, 14. forduló: Medgyesi Gaz Metan – Academica Clinceni 1-1, Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Bukaresti Dinamo 1948 4-1, Bukaresti FCSB – Campionii FC Argeș Pitești 2-1.
* 2. liga, 12. forduló: Dunărea 2005 Călărași – FK Csíkszereda
0-2, Temesvári Ripensia – Bodzavásári FC 0-0, Gyurgyevói Astra – Petrolul 52 Ploieşti 1-2, Dési Unirea – Temesvári Politehnica 2-0. Az élcsoport: 1. Petrolul 52 33 pont/12 mérkőzés, 2. Nagyszebeni Hermannstadt 28/12, 3. Kolozsvári Universitatea 27/11.