Bár voltak jó percei, összességében kiábrándítóan szerepelt a Sepsi OSK a CSU Craiova otthonában a labdarúgó Szuperliga 9. fordulójában szombat este – a bajnoki szünet láthatóan nem tett jót a csapatnak. Az ellenfél csúnya egyéni hibákat kihasználva lépett meg két góllal, s amikor úgy tűnt, visszatért a meccsbe a Sepsi OSK, ráadásul emberelőnybe is került, teljesen váratlanul összeomlott a játéka. Ezen a meccsen ugyanannyi gólt kapott a sepsiszentgyörgyi csapat, mint eddig összesen, de a csatársor egyre nagyobb adósságot halmoz fel, hiszen az eddigi hét meccsen szerzett mindössze nyolc góllal nemigen lehet felsőházi álmokat dédelgetni.

Agresszív letámadással indított a Sepsi OSK, sikerült is megszereznie a labdát az ellenfél térfelén, Rodriguez pedig senkitől sem zavartatva ideális ellentámadási passzt adott – Markovićnak. A védelemnek nem volt ideje visszafejlődni, Marković pedig Hourival való kényszerítőzés után az utóbbira kimozduló Niczuly által üresen hagyott kapuba lőtt (1-0). 51 másodperc telt el csak eddig a mérkőzésből. A gól nagyon megfogta a szentgyörgyieket, Craiova pedig magabiztosan játszott, azonnal nagyobb sebességre kapcsolt, amint megszerezte a labdát, s csak egyfajta bohémság miatt nem tudott legalább helyzettel befejezni több ígéretes támadást. Eközben a Sepsi OSK a hátrapasszaival szabotálta önmagát, az egyetlen jobb előreívelésnél, a 23. percben Ștefănescu lódult meg a jobb oldalon, de Mateiu 12 méteren beérte, és szögletre mentett. A 29. percben aztán a középpályások teljesen szabadon hagyták középen Hourit 20 méterre, aki a bal kapufa mellé helyezett lövéssel kettőre növelte a hazai előnyt (2-0). A 34. percben Mitriță hat méterre a kaputól, senkitől sem zavartatva, a combjával találta el a labdát, amely fölé szállt. Aztán szinte a semmiből gólt szerzett a Sepsi OSK: Alimi elcsípett egy labdát a középpályán, az előrevágott labdát Šafranko kifejelte jobbra az érkező Ștefănescunak, utóbbi pedig üresen törhetett be, és bár Popescu beleért a lövésébe, szépített (2-1).

Bíztunk benne, hogy szünet után szárnyakat ad ez a gól a Sepsi OSK-nak, de nem ez történt. Először is Ciobotariu későn nyúlt bele a csapatba (a sérült Bălașa helyett pályára lépő, az OSK mezében bemutatkozó Kecskés kivételével), holott Aganović balszélsőként való használata eleve kudarcra volt ítélve, másrészt akkor is hátrafelé passzoltak, amikor ez nem volt indokolt. Az 53. percben Kecskés hibája után Marković a hatos sarkáról csúnyán fölé lőtt, s két perccel később hatalmas lehetőség nyílt ismét az OSK előtt, hiszen Ștefănescu megelőzte Badeljt, egyedül tört volna kapura, de utóbbi elsodorta. Horațiu Feșnic játékvezető, hosszas videózás után, végül piros lapot adott a craiovai védőnek. Több mint félórájuk volt ekkor a sepsiszentgyörgyieknek, hogy kihasználják a pluszjátékost – hiába. Nemhogy helyzetet nem tudtak összehozni, de az emberhátrányban játszó Craiova növelhette volna az előnyét a 73. és 74. percben, amikor Niczuly bravúrjai megakadályozták az újabb gólokat. Az OSK legnagyobb lehetőségét Alimi hagyta ki a 79. percben, amikor szöglet után az oldalhálóba fejelt. A 83. percben Ňinaj fejese a hálóban kötött ki ugyan, de méteres lesről indult.

A zárópercekben Craiova csúnyán húzta az időt, és Feșnic elég szűken mérte ehhez képest a hosszabbításperceket. Igaz, aligha változott volna vele valami, ha még 2-3 perccel többet maradnak a pályán.

Minden csapat életében vannak hullámvölgyek, a Sepsi OSK számára azonban ez nagyon rossz időben jön, hiszen igen kemény mérkőzései következnek, vasárnap például az éllovas FCSB-t fogadja.

Labdarúgó Szuperliga, 9. forduló: CSU Craiova – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2-1 (2-1).

Craiova, Ion Oblemenco stadion. Vezette: Horațiu Feșnic (Kolozsvár) – Alexandru Cerei (Kolozsvár), Doru Lucaciu (Kolozsvár). Tartalék: Cătălin Buși (Rm. Vâlcea). Ellenőr: Augustus Constantin (Rm. Vîlcea). Videóbíró: Andrei Chivulete (Bukarest). Segéd-videóbíró: Marius Badea (Rm. Vâlcea).

CSU Craiova: Popescu – Vlădoiu (90. Căpățînă), Screciu, Badelj, Bancu, Crețu (63. Ivan), Mateiu, Danciu (90. Sala), Houri (63. Kurtić), Mitriță, Marković (61. Silva).

Sepsi OSK: Niczuly – Ciobotariu (70. Debeljuh), Bălaşa (29. Kecsés), Ňinaj, Oţeliță, Păun (70. Ion Gheorghe), Alimi, Rodriguez (60. Matei), Ștefănescu, Aganović (61. Varga), Šafranko.

Gólszerzők: Marković (1.), Houri (29.), illetve Ștefănescu (42.).

Sárga lap: Marković (10.), Vlădoiu (49.), Popescu (90+1.), illetve Ňinaj (55.), Ștefănescu (71.), Ion Gheorghe (83.).

* Szuperliga, 9. forduló: Aradi UTA – Kolozsvári FCU 0-1, Bukaresti Dinamo 1948 – FC Universitatea 1948 Craiova 0-1, CSU Craiova – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2-1.

* 2. liga, 6. forduló: Concordia Chiajna – Bukaresti CSA Steaua 0-0, CSM Slatina – Sellemberki CSC 1599 0-0, Bodzavásári Gloria – CSM Alexandria 1-0, Unirea 04 Slobozia – Bukaresti Metaloglobus 2-0, Újszentesi CSC – CS Tunari 6-1, FK Csikszereda – CS Mioveni 0-0, Bukaresti Progresul 1944 Spartac – Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii 1-2, Vaidahunyadi Corvinul 1921 – Resicabányai CS Muncitoresc 2-0. Az élcsoport: 1. Sellemberk 16 pont, 2. Vajdahunyad 14 (10-4), 3. Slobozia 14 (9-3), 4. Bodzavásár 14 (9-4).

Fotó: a CSU Craiova közösségi oldala