2024. july 2., Tuesday

A Budapest Honvéd 2-1-es vereséget szenvedett a Puskás Akadémia otthonában a magyar labdarúgó NB I utolsó fordulójának szombati játéknapján, így búcsúzott az élvonaltól. A kispestiek 114 éves történetük során másodszor, 2003 után estek ki újra az NB I-ből.

Ahhoz képest, hogy a Honvéd az „életben maradásért” lépett pályára, nem sok kockázatot vállalt fel az esetleges gólszerzés reményében, igaz, a dobogóra hajtó Puskás Akadémia sem vezetett hatalmas rohamokat a vezetés megszerzéséért. Az első félidőben így két pontrúgás után alakult ki egy-egy veszélyesebb helyzet, majd már a ráadásban volt egy hazai tűzijáték Szappanos kapuja előtt.

A fordulást követően is hasonló maradt a játék képe, a Puskás Akadémia játékosai ugyan többet próbálkoztak, de a kapu előtt rendre akadályba ütköztek, így Szappanosnak sem kellett bravúrokat bemutatnia.

A 75. percben a Honvéd három tinédzser harcba küldésével próbált változtatni játékán, de a 81. percben kis híján eldőlt a bennmaradás kérdése, a csereként pályára lépő Zahedi hét méterről perdített kapu mellé. A következő vendégtámadás drámai körülmények között ért véget, Domingues cselébe egyértelműen kézzel ütött bele az egyik felcsúti védő, de hosszas videózás után végül szögletet ítélt Vad II.

Néhány pillanattal később jött a várható felcsúti kontra, amelynek végén Gruber önzetlenül passzolt Slagveerhez, aki, ezzel úgy tűnt, megpecsételte a Honvéd sorsát. A kispestiek ugyanakkor egy öngóllal a 89. percben egyenlítettek, és a végén szinte már „vészkapussal” rohamoztak a győztes gólért, de végül nem jártak sikerrel, sőt, a felcsútiak még megszerezték a három pontot érő találatot egy szöglet után.

NB I, 33. (utolsó) forduló: Puskás Akadémia – Budapest Honvéd 2-1 (0-0).

Felcsút, vezette.: Vad II.

Puskás Akadémia: Markek – Szolnoki, Golla, Stronati, Ormonde-Ottewill – Plsek (68. Zahedi), Favorov – Corbu, Baluta, Komáromi (85. Slagveer) – Colley (46. Levi, 60. Gruber).

Budapest Honvéd: Szappanos – Szabó A., Prenga, Klemenz (75. Keresztes) – Eördögh, Zsótér, Gomis (82. Capan), Tamás K. (75. Kerezsi) – Kocsis (58. Domingues), Átrok (75. Fábiánkovits), Benczenleitner.

Gólszerzők: Slagveer (87.), Favorov (90+3.) illetve Szolnoki (89., öngól).

Piros lap: Domingues (92.).

Sárga lap: Colley (6.), Plsek (34.), Stronati (51.), illteve Domingues (60., 90+2.), Szabó A. (64.), Zsótér (87.).

NB I, 33. (utolsó) forduló: Puskás Akadémia – Budapest Honvéd 2-1, Debreceni VSC – Újpest FC 2-0, Vasas FC – MOL Fehérvár FC 0-0, Kecskeméti TE – Kisvárda Master Good 1-0, ZTE FC – Paksi FC 1-1.