2024. july 2., Tuesday

Anglia, Németország, Svédország és Franciaország jutott az Angliában zajló női labdarúgó Európa-bajnokság elődöntőjébe.

Elsőként a házigazda angol válogatott kvalifikált a négy közé, de erősen megszenvedett érte, a hajrában mentve győzelemre a Spanyolország elleni összecsapást, hogy aztán a ráadásban egy bombagóllal kiharcolja a továbbjutást.

A németek ennél könnyebben mentek tovább az osztrákok elleni negyeddöntőből. A nyolcszoros kontinensbajnok németek Lina Magull 25. percben szerzett góljával szereztek vezetést, a végeredményt Alexandra Popp állította be a 90. percben.

A svéd válogatott a rendes játékidő hosszabbításában szerzett góllal 1-0-ra múlta felül a belga csapatot a női labdarúgó Európa-bajnokság pénteki negyeddöntőjében. A skandináv együttes három védőjét is nélkülözte, mivel Hanna Glas és Emma Kullberg után közvetlenül a mérkőzés előtt Jonna Anderssonról is kiderült, hogy koronavírussal fertőződött. Ennek ellenére az északiak védekezése stabilnak bizonyult, ugyanis a riválisnak még kaput eltaláló próbálkozása sem volt az összecsapáson. A végig veszélyesebb svéd csapat végül a második hosszabbításpercben, Linda Sembrant góljával harcolta ki a továbbjutást.

Az utolsó negyeddöntő hosszabbításban dőlt el: Franciaország Eve Perisset 102. percben értékesített büntetőjével 1-0-ra felülmúlta a címvédő Hollandiát, és továbbjutásával teljessé tette a torna elődöntőjének mezőnyét. A franciák nyomasztó fölényben játszottak a teljes mérkőzésen, a hollandok hősies védekezésüknek és némi szerencsének köszönhették, hogy gól nélkül ért véget a rendes játékidő: Franciaország 31 lövési kísérlettel próbálkozott, a hollandok kapusa, Daphne Van Domselaar 11 alkalommal védett, de a hátvédek is több alkalommal mentettek a gólvonalról.

A négy között kedden Anglia – Svédország és Németország – Franciaország mérkőzést rendeznek. A finálét július 31-én, vasárnap játsszák.

Női labdarúgó Európa-bajnokság,

* csoportkör, 3. forduló:

C csoport: Svájc – Hollandia 1-4, Svédország – Portugália 5-0. A csoport végeredménye: 1. (továbbjutott) Svédország 7 pont (8-2), 2. (továbbjutott) Hollandia 7 (8-4), 3. Svájc 1 (4-8), 4. Portugália 1 (4-10).

D csoport: Izland – Franciaország 1-1, Olaszország – Belgium 0-1. A csoport végeredménye: 1. (továbbjutott) Franciaország 7 pont, 2. Belgium 4, 3. Izland 3, 4. Olaszország 1.

* negyeddöntő: Svédország – Belgium 1-0, Németország – Ausztria 2-0, Anglia – Spanyolország 2-1 – hosszabbítás után, Franciaország – Hollandia 1-0 – hosszabbítás után.

Hollandia a hosszabbításban kapott gólt Franciaországtól, amely nyomasztó fölényben játszott. A hollandok kapusa, Daphne Van Domselaar 11 alkalommal védett, egyszer azonban ő is tehetetlennek bizonyult

Fotó: a női labdarúgó Európa-bajnokság (UEFA Women’s EURO) közösségi oldala