A sepsiszentgyörgyi mélyrepülés után sokkal jobban teljesített a Sirius női kosárlabdacsapata

a Sepsi SIC elleni visszavágón, a bajnoki negyeddöntőben. A kijelentést talán furcsállhatják, ha a végeredményt tekintjük, pedig nincs benne ellentmondás. Egy sokkal jobb csapat ellen a két amerikai alapember nélkül is szorosabb meccset játszottak a marosvásárhelyiek, egész addig, amíg a szakmai stáb – hogy is fogalmazzuk meg? – nem gondolta úgy, hogy nincs miért olyan részleges sikereket erőltetni, mint 50 pont fölött dobni és 100 pont alatt kapni a két klasszissal jobb szentgyörgyiektől.

Viszonylag kiegyensúlyozottan kezdődött meccs, aztán a szentgyörgyiek megszórták triplákkal a marosvásárhelyi kosarat, ezzel elhúztak az első negyed végére. A második negyedben azonban gyakorlatilag egyenlő ellenfele volt a bajnoknak a marosvásárhelyi együttes, amelyben – mint említettük – sem Cooper, sem Garrett-Hammett nem lépett pályára. A szünet után is igen tisztességes, húsz pont alatti maradt a hátrány, ekkor azonban Carmin Popa edző úgy döntött, inkább a kispadot játszatja, és erre egy gyors szentgyörgyi 16-0 volt a reakció.

A negyedik negyedben is legfeljebb két-három játékos volt egyszerre a pályán az alaprotációból, és Szász Réka éppen a legerősebb ellenféllel szemben kapta a legtöbb játékidőt ebben a bajnokságban, amit 4/4-es mutatóval hálált meg.

Sajnos, így – hajszálnyival – sem az ötven dobott pont, sem a 100 alatti kapott pont nem jött össze.

A Sepsi SIC elleni vesszőfutás kipipálva, így az 5. helyért folytathatja a Sirius, ahol a Brassói Olimpia lesz az ellenfele. Brassó az alapszakaszt a 4. helyen végezte, azonban a Rapid elvette tőle a pályaelőnyt. Az Olimpia elleni sorozat a versenynaptár szerint április 2-án kezdődik Brassóban, míg a marosvásárhelyi visszavágót 6-án kellene rendezni. Amennyiben harmadik meccsre is szükség lesz, azt – legalábbis elviekben, a versenynaptár szerint – húsvét vasárnapján, 9-én, Brassóban játsszák.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, rájátszás, 1. kör, 2. mérkőzés: Marosvásárhelyi Sirius – Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC 49:101 (11-28, 15-17, 10-30, 13-26).

Marosvásárhely, Simon László Sportcsarnok, 350 néző. Vezette: Szőcs Janka (Gyergyószentmiklós), Andrei Hăpău, Diana Bucerzan (Temesvár). Ellenőr: Marius Hurgoi (Kolozsvár).

Sirius: Podunavac 16 pont (1), Lipovan 10, Szász 8, Feiseș 4, Ciciovan 4, Ignatcsenko 4, Sólyom 2, Horobec 1, Oancea, Moga. Kispadon: Cooper, Garrett-Hammett.

Sepsi SIC: Cave 21 pont, Mititelu 15 (3), Cătinean 14 (2), Hrisztova 13 (3), Jones 10 (2), Ghizilă 10 (2), Gereben 6, Mikes 6 (2), Părău 4, Orbán 2, Pop.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, felsőházi rájátszás, 1. kör, 2. mérkőzés (két győzelemig): Marosvásárhelyi Sirius – Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC 49:101 (0-2), Kézdivásárhelyi KSE – Konstancai CSM 64:72 (0-2), Kolozsvári U – Aradi FCC Baschet 56:84 (0-2), Bukaresti Rapid – Brassói Olimpia 71:66 (2-0).

Fotó: Nagy Tibor