A labdarúgó 3. liga IX. csopotjában egy fordulóval az alapszakasz befejezése előtt véglegessé vált, hogy mely csapatok folytathatják a felső- és melyek az alsóházban. A három Maros megyei csapat közül a Nyárádtői Unirea 2018 játszhat a legjobb négy között.

A 17. fordulóban Nyárádtő a sereghajtó Marosújvárt fogadta, győzelmi kényszerrel, hiszen veszélybe kerülhetett volna a helye a négy között. A mérkőzés kigyensúlyozottabb volt, mint amilyenre a rangsorban elfoglalt helyek alapján számíthattunk és amire a 3-0-s végeredmény alapján következtethetnénk. Nyárádtő ugyan villámrajtot vett, és egy hosszúra nyúlt akció végén Astafei már az 5. percben betalált, de a 12. percben Bucurnak a léc alól kellett szögletre ütnie egy veszélyes lövést. Nem lett 1-1, hanem 2-0 – három perccel később, Piper találatával. A második gól megfogta a vendégeket, így a szünetig Nyárádtő passzolgatott, két lehetőséget is kialakított, ám Piper nem tudta ezeket góllá váltani.

A második félidőre határozottabban jöttek ki a vendégek, és miután segített nekik a kapufa is, az 57. percben büntetőhöz jutottak. Giurgiu próbálkozott panenkázással, ám Bucur nem mozdult el, így könnyedén meg tudta fogni. A 60. percben szintén a nyárádtői kapus parádéjára volt szükség, ám ezek után lassan elfogyott Marosújvár lendülete. A 3-0-s végeredmény gyakorlatilag az utolsó nyárádtői támadás után alakult ki: Astafeit buktatták a tizenhatoson belül, és a sértett védhetetlenül lőtt a bal kapufa mellett a hálóba.

Kihasználta a hazai pálya előnyét az ACS Marosvásárhely is, amely már a 3. percben gólt szerzett Gliga révén. Bár a játékot ezt követően többnyire az ellenfél, a Gyulafehérvári CSU uralta mezőnyben, a hazaiak sokkal pragmatikusabbnak mutatkoztak, és szünetig Csala góljával megduplázták az előnyüket. Újrakezdés után ismét Csala volt eredményes, és a vendégek, akik egy hete Nyárádtőt múlták felül, már csak szépíteni tudtak.

Az alapszakasz utolsó fordulóját a hét végén rendezik, és noha már tudni, hogy ki hol folytatja, az eredmény nem mindegy, hiszen a csapatok magukkal viszik a pontokat a folytatásban. Szászrégenben CSM Avântul – Nyárádtői Unirea 2018 mérkőzést rendeznek, míg Marosvásárhely Marosújvárra látogat.

3. liga, IX. csoport, 17. forduló: ACS Marosvásárhely – Gyulafehérvári CSU 3-1 (2-0).

Marosvásárhely, víkendtelepi labdarúgópálya. Vezette: Roxana Timiș (Nagyszeben) – Răzvan Spătar (Nagyszeben), Cristian Ciorbea (Brassó). Ellenőrök: Liviu Enciu (Brassó), Constantin Gherghe (Fogaras).

Gólszerzők: Gliga (3.), Csala (34., 53.), illetve Vasinc (57.).

ACS Marosvásárhely: Szántó – Precup, Dumbrăvean, Bărăbaș, Csíki, Csala, Gliga, Jorza, Osei, Kulcsár,  Lupuleț. Cserék: Negrușa, Circa, Greu, Borbély, Caliani, Veress, Moldován, Csáki, Fehér.

Gyulafehérvári CSU: Șerban – Kilyén, Kis, Ionică, Cunțan, Amihăesei, Petresc, Paleoca, Toma, Vasinc, Bodea. Cserék: Spînu, Vlad, Albu, Adjani, Stan, Gilyén, Cărăbineanu, Trifu, Popa.

3. liga, IX. csoport, 17. forduló: Nyárádtői Unirea 2018 – CS Marosújvár 3-0 (2-0).

Nyárádtő, városi stadion. Vezette: Robert Ciorbea (Barcaszentpéter) – Mircea Guran (Brassó), Viorel Pânzaru (Brassó). Ellenőr: Szabó Gerő (Kolozsvár), Ciprian Mardan (Fogaras).

Gólszerzők: Astafei (5., 90+3. – büntetőből), Piper (15.).

Unirea 2018: Bucur – Suslak, Vomir, Ndiesse, Coza, Bálint, Piper, Trif, Dușmanu, Astafei, Oltean. Cserék: Feier, Gherasim, Vînău, Boar, Radu, Onișor, Chiorean, Codrea, Todoran.

Marosújvár: Stângă – Bucșa, Cimpoieșu, Potra, Guț, Giurgiu, Socaci, Creț, Coman, Ghiță, Goronea. Cserék: M. Țăranu, Al. Țăranu, Tóth, Pop, Roman.

* 3. liga, IX. csoport, 17. forduló: ACS Marosvásárhely – Gyulafehérvári CSU 3-1, Vajdahunyadi Corvinul 1921 – Kolozsvári Viitorul 6-0, Nyárádtői Unirea 2018 – CS Marosújvár 3-0, Gyulafehérvári CSM Unirea – Szászrégeni CSM Avântul 4-0, Kolozsvári Sănătatea – Kudzsiri Metalurgistul 2-0. Az élcsoport: 1. Corvinul 1921 49 pont, 2. Gyulafehérvári CSM 30, 3. Unirea 2018 29.
* 4. liga, 15. forduló: Marosoroszfalu – Marosvásárhelyi ASA 4-6, Marosvásárhelyi Atletic – Mezőrücs 5-2, Radnót – Marosludas 5-0, Marosvásárhelyi Academica Transilvania – Dános 4-2, CSM Segesvár – Búzásbesenyő 4-2, Nyárádszereda – Ákosfalva 3-0 (hivatalból), Szováta – Erdőszentgyörgy 2-1