A Ferencváros az első mérkőzésen elszenvedett idegenbeli 2-0-s vereség után a Puskás Arénában is 2-0-ra kapott ki a Bayer Leverkusentől a labdarúgó-Európa-liga nyolcaddöntőjének csütörtöki visszavágóján, így kettős vereséggel, 4-0-s összesítéssel búcsúzott.

A hazai szurkolók egész stadionos élőképpel fogadták a csapatokat, a hosszanti lelátók zöld, fehér és fekete színbe borultak, míg az egyik kapu mögötti lelátón egy vitéz rajzolódott ki azzal a felirattal, hogy „Föl, föl, vitézek, a csatára!”

Ha a drukkereket nem is, de a hazai játékosokat mindenképpen lehűtötte a német csapat korai vezető gólja: a 3. percben Tapsoba a saját 16-osától ugratta ki Diabyt a hazai védők között, a francia támadó rávezette a labdát Dibuszra, majd mellette a kapu közepébe lőtt (0-1). Az első ferencvárosi lövésre kilenc percet kellett várni, de Civic próbálkozása elkerülte a kaput. A gyógyszergyáriak a magabiztos, immár háromgólos előnyük tudatában éppen legnagyobb erényüket kamatoztathatták, azaz a gyors ellentámadásokra rendezkedtek be, amiből több ígéretes akciót vezettek, miközben a sérülések és eltiltás miatt amúgy is foghíjas magyar bajnok bevethető játékosainak száma tovább fogyatkozott, mert Henry Wingo is megsérült, így Sztanyiszlav Csercseszov vezetőedzőnek már negyedóra után cserélnie kellett. A zöld-fehérek a 20. perctől tudtak némi nyomást gyakorolni a németek kapujára, de egyenlíteni ebben a periódusban sem sikerült, mert Gojak ziccerét a leverkuseni kapus hárította, a távoli lövések pedig rendre célt tévesztettek. A Ferencvárosnak szerencséje sem volt, mert ahogy az első felvonás alkalmával Zachariassen kísérlete, úgy a visszavágón Traoré lövése is a keresztlécen csattant. A vendégeknek is volt három-négy veszélyes kontrájuk a szünetig, kétszer Dibusz – kollégájához hasonlóan – szintén bravúrral védett.

A második játékrész is majdnem német góllal indult, de Bakker lövése centikkel elkerülte a jobb alsó sarkot, majd Frimpong találatát les miatt nem adta meg a bíró. A vendégek rohamai folytatódtak, a Ferencváros alig tudott kiszabadulni a szorításból, az újabb kapott gólt viszont megúszta, mert Diaby lövése a bal kapufát találta el. A zöld-fehérek a 60. percben stabilizálták a játékukat, ekkor ismét sikerült megtartaniuk a labdát és támadásokat vezetni. Az idő múlásával a továbbjutás gyakorlatilag eldőlt, de ez nem szegte kedvét a hazai csapatnak, igyekezett megszerezni a becsületgólt, hogy elkerülje a kettős vereséget, azonban a fáradó magyar csapat próbálkozásai egyre erőtlenebbek voltak. A hajrá kezdetén aztán a leverkuseniek kontrája azt is eldöntötte, hogy a kettős vereséget sem tudja elkerülni a Ferencváros, mert a csereként beállt Adli megduplázta a vendégek vezetését: a 81. percben Civic rossz passzából indult a leverkuseniek ellentámadása, amelynek végén Diaby a 16-os jobb sarkától a középen érkező Adli elé passzolt, utóbbi 10 méteres lövése a bal kapufáról pattant a hálóba (0-2). Így összesítésben 4-0-val jutott tovább a Ruhr-vidéki együttes.

Európa-liga, nyolcaddöntő, visszavágó: Ferencváros – Bayer Leverkusen (német) 0-2 (0-1). Továbbjutott a Bayer Leverkusen kettős győzelemmel, 4-0-s összesítéssel.

Budapest, Puskás Aréna, 50.675 néző, vezette: Artur Dias (portugál).

Gólszerzők: Diaby (3.), Adli (81.).

Ferencváros: Dibusz – Wingo (14. Marquinhos, 90+1. Lisztes), Knoester, Abena, Civic – Vécsei, Esiti – Zachariassen, Gojak (78. Manner), Traoré – R. Mmaee (90+1. Frederiksen).

Bayer Leverkusen: Hradecky – Tapsoba, Tah, Hincapie (82. Kossounou) – Frimpong (82. Fosu-Mensah), Palacios, Andrich (86. Demirbay), Bakker – Diaby, Wirtz (71. Adli) – Azmun (71. Hlozek).

* Európa-liga, nyolcaddöntő, visszavágó: Arsenal (angol) – Sporting CP (portugál) 1-1, továbbjutott a Sporting 3-3-mal, tizenegyesekkel; Union Saint-Gilloise (belga) – Union Berlin (német) 3-0, továbbjutott az Union Saint-Gilloise 6–3-as összesítéssel; Real Sociedad (spanyol) – AS Roma (olasz) 0-0, továbbjutott a Roma 2-0-s összesítéssel; FERENCVÁROS – Bayer Leverkusen (német) 0-2, továbbjutott a Leverkusen 4-0-s összesítéssel; Fenerbahce (török) – Sevilla (spanyol) 1-0, továbbjutott a Sevilla 2-1-es összesítéssel; Freiburg (német) – Juventus (olasz) 0-2, továbbjutott a Juventus kettős győzelemmel, 3-0-s összesítéssel, Real Betis (spanyol) – Manchester United (angol) 0-1, továbbjutott a Manchester United kettős győzelemmel, 5–1-es összesítéssel; Feyenoord (holland) – Sahtar Donyeck (ukrán) 7-1, továbbjutott a Feyenoord 8-2-es összesítéssel.
* Európa-konferencialiga, nyolcaddöntő, visszavágó: Sivasspor (török) – Fiorentina (olasz) 1-4, továbbjutott a Fiorentina 5-1-es összesítéssel; Djurgarden (svéd) – Lech Poznan (lengyel) 0-3, továbbjutott a Lech Poznan 5–0-s összesítéssel; Slovan Pozsony (szlovák) – FC Basel (svájci) 2-2 – tizenegyesekkel: 1-4, továbbjutott az FC Basel 4-4-gyel, tizenegyesekkel; West Ham United (angol) – AEK Larnaca (ciprusi) 4-0, továbbjutott a West Ham United 6-0-s összesítéssel; AZ (holland) – Lazio (olasz) 2-1, továbbjutott az AZ 4-2-es összesítéssel; Nice (francia) – Sheriff Tiraspol (moldovai) 3-1, továbbjutott: a Nice 4-1-es összesítéssel; Villarreal (spanyol) – Anderlecht (belga) 0-1, továbbjutott az Anderlecht 2-1-es összesítéssel; Istanbul Basaksehir (török) – Gent (belga) 1-4, továbbjutott a Gent 5-2-es összesítéssel.

A ferencvárosi Mats Knoester (j) és Anderson Esiti (k), valamint Jeremie Frimpong, a német csapat játékosa.

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd.