2024. june 30., Sunday

a 6. hosszabbításpercben lőtt góllal verte a CFR a Sepsit

A Kolozsvári CFR 2-1-re legyőzte hazai pályán a Sepsi OSK-t vasárnap este a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásának hetedik fordulójában. A székelyföldi csapatból két játékost is kiállított az első félidőben a játékvezető.

Egy hajszál választotta el a székelyföldi együttest, hogy kettős emberhátrányban is pontot raboljon a CFR otthonában, bár ezzel sokat nem segített volna a helyzetén, a kolozsváriaknak viszont keresztbe tett volna. Azonban láthatóan úgy érezték, hogy igaztalanul maradtak kettővel kevesebb játékossal, ezért megtízszerezett erővel próbálták legalább a döntetlent megvédelmezni. A vereséget pedig annál nehezebb elfogadni, ha az ellenfél a hosszabbítások hatodik percében, némi szerencsével szerzi meg a győztes gólt.

Az utolsó szalmaszálba kapaszkodott a Sepsi OSK Kolozsváron, megpróbálta a szokásos passzjátékát játszani, azonban a CFR már az elején sok szöglethez jutott, s ezek szinte mindegyike gólhelyzetet eredményezett. Az 5. percben a szögletről beívelt labda Mogoșhoz pattant, aki éles szögből rálőtte, Niczuly pedig lábbal szögletre mentett. Az újabb beívelést azonban Muhar már a hálóba bólintotta. A kapott gól után nem omlott össze az OSK, átvette a kezdeményezést, de szögletei nem voltak olyan veszélyesek, mi több, az egyik után Oroian hibája után Michael indult ellentámadásba, de 18 méterről mellélőtte. Ráadásul sárga lapot is kapott az OSK védője, mert megpróbálta megállítani a kolozsvári csatárt. Nagyon könnyen adott lap volt, aminek hamarosan jelentősége lesz. A 16. percben Ștefănescu tört be a tizenhatos jobb oldalán, Fica letalpalta, Bîrsan azonban csak a videóbíró beavatkozása adta meg a büntetőt. A tizenegyest négypercnyi videózás után, Alimi a szokásos módon, az elvetődő kapus mellett gurította a kapuba. Nem volt idő azonban sokáig az ünneplésre, mert Oroian lemaradt az emberéről, futás közben összeakadt a lábuk, és megkapta a második sárga lapját. Ismét túl könnyen. Már egyszerű emberhátrányban sem könnyű a CFR ellen, de még nem tűnt a dolog tragikusnak. A 24. percben egy újabb szöglet után Niczuly védte bravúrral Tahcidisz fejesét, de próbálkozott az OSK is: a 34. percben Ștefănescu beadását Šafranko perdítette fölé. A 35. percben Muhar ugrott ki lesgyanús pozícióból, ám lövését Niczuly megfogta. A 45+2. percben azonban megpecsételődött a meccs sorsa (nem a végeredményé, hanem a meccsé, hiszen ami a második félidőben történt, már nem lehet futballnak nevezni): Michael ugrott volna ki Ňinaj és Ștefan között, utóbbi utánanyúlt, a csatár elesett, és villant a piros lap, mert egyedül maradt volna Niczulyjal.

Ezek után a Sepsi OSK nyolc mezőnyjátékossal játszotta végig a második félidőt, így nem csoda, hogy gyakorlatilag egykapuzás folyt, nemigen tudták tartani a labdát, rúgták, amerre érték. A CFR azonban így is nehezen jutott helyzethez, ám két pluszemberrel azért volt néhány. A 46. percben Michael fejese középre érkezett, az 57. percben Otele csavart lövése a kapufáról pattant a kapu előtt keresztbe, a 69. percben Avounou fejesét Niczuly a levegőben úszva hárította, a 74. percben Avounou az ötös sarkáról fölélőtte, a 84. percben Bîrligea lövése Niczulyról a kapufára pattant. Aztán a 90+3. percben akár a győztes gólt is megszerezhette volna az OSK, egy gyors ellentámadás végén azonban Aganović kitűnő helyzetben késlekedett a lövéssel, és blokkolták. Lehetett volna ez az utolsó kapujelenet, de nem: a 90+6. percben Muhar ugrott ki, lövése visszajött Niczulyról, de nagy szerencséjére belebotlott a kapus által kiütött labdába, s innen már könnyű dolga volt.

Lehet vitatkozni azon, hogy mennyire érdemelte meg a CFR a győzelmet, lehet vitatkozni, hogy mennyire volt jogos a kettős emberhátrány, az biztos, hogy Marcel Bîrsan a második félidőben képtelen volt kézben tartani a meccset, rengeteg rossz döntéssel és röpködő lapokkal, szinte mind reklamálásért.

Pénteken a Sepsi OSK a Konstancai Farul otthonába látogat, és máris felvetődik egy fontos kérdés. Miután Otelițát megműtötték, Oroian most piros lapot kapott, Popșa pedig súlyosnak tűnő vállsérülést szenvedett, csupán egy játékos, Rența maradt a keretben, aki kötelező korosztályos játékosként bevethető. További kérdés, hogy miként tudják motiválni a labdarúgókat úgy, hogy most már tényleg semmi esély a feljebb lépésre...

Fotó: a Kolozsvári CFR 1907 közösségi oldala

Szuperliga, felsőházi rájátszás, 7. forduló: Kolozsvári CFR 1907 – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2-1 (1-1).

Kolozsvár, Constantin Rădulescu stadion. Vezette: Marcel Bîrsan (Bukarest) – Valentin Avram (Bukarest), Sebastian Gheorghe (Suceava). Tartalék: Marius Omuț (Szatmárnémeti). Ellenőr: Marcel Savaniu (Szatmárnémeti). Videóbíró: Sorin Costreie (Voluntari). Segédvideóbíró: Raul Ghiciulescu (Lugos).

Kolozsvári CFR: Sava – Mogoș, Kresić (72. El Kaddouri), Boben, Camora (78. Aly Abaeid), Tahcidisz, Muhar, Keita (46. Avounou), Fica (46. Otele), Michael (62. Bîrligea), Deac.

Sepsi OSK: Niczuly – Oroian, Ciobotariu, Ňinaj, Fl. Ștefan, Alimi, Kallaku (62. Aganović), Dumitrescu, Ștefănescu (62. Debeljuh), Varga K. (62. Popșa, 78. Varga R.), Šafranko.

Gólszerzők: Muhar (6., 90+6.), illetve Alimi (20. – büntetőből).

Sárga lap: Tahcidisz (7.), Fica (19.), Camora (72.), Bîrligea (86.), illetve Oroian (12.), Varga K. (21.), Ňinaj (54.), Niczuly (82.), Aganović (90+5.).

Piros lap: Oroian (21.), Fl. Ștefan (45+2.).

* Szuperliga, felsőházi rájátszás, 7. forduló: Kolozsvári CFR 1907 – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2-1;

* Szuperliga, alsóházi rájátszás, 7. forduló: Galaci Suporter Club Oțelul – Nagyszebeni Hermannstadt 1-0, Jászvásári CSM Politehnica – Aradi UTA 0-2.

* 2. liga, alsóházi rájátszás, B csoport, 7. forduló: Bukaresti Progresul 1944 Spartac – Chindia Târgoviște 0-2. Az állás: 1. CSA Steaua 38 pont, ...6. Tunari 20, 7. Progresul 1944 Spartac 1.

Bajba kerülhet az Újpest

A már bajnok és kupadöntős Ferencváros 2-1-re győzött az MTK Budapest vendégeként a magyar labdarúgó NB I 30. fordulójában rendezett vasárnapi örökrangadón. A második kieső hely továbbra sem dőlt el, ugyanis amíg az Újpest szombaton egygólos vereséget szenvedett Debrecenben, addig a Kisvárda vasárnap délután 1-0-ra verte a Fehérvárt, így a két csapat között hat pontra csökkent a különbség. A Fehérvár a vereségével a második helyről visszacsúszott a harmadikra, mivel a kupadöntős Paks 2-1-re legyőzte a már kiesett Mezőkövesdet, és feljött a második helyre.

Az NB I 30. fordulójának eredményei: Kisvárda – Fehérvár FC 1-0, MTK – Ferencváros 1-2, Zalaegerszeg – Puskás Akadémia 1-0, Paks – Mezőkövesd 2-1, Diósgyőr – Kecskemét 0-0, Debrecen - Újpest 1-0.