2026. június 28., vasárnap

Hiteles tájékoztatás, közösségformáló vélemények

Marosvásárhely

*A székelyföldi alakulat a bulgáriai Banszkóban edzőtáborozik
Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala


Lassan változó kerettel készül a bajnoki rajtra a bulgáriai Banszkóban a Sepsi OSK labdarúgó-csapata. A múlt héten két új szerződést jelentett be klub, ezzel az érkezők száma ötre növekedett. Három távozónak pedig megköszönték az eddigi szolgáltatásait. A brazil jobbhátvéd, Gustavo Cascardo de Assis a bolgár Arda Kardzsalitól érkezik. Cascardo viszonylag későn váltott Európára, miután szülőhazájának több klubjában is megfordult. A bolgár bajnokságban az Arda előtt a Beroe Sztara Zagora színeiben is játszott, Szlovákiában az FK Senica labdarúgója volt. A klub – a szerződéskötési politikaváltást követően, tanulva abból, hogy több, hosszabb időre szerződött játékostól nehéz megválni, ha nem váltják be a hozzájuk fűzött reményeket – egyéves kontraktust kötött vele, hosszabbítási kitétellel. Ugyancsak a múlt héten érkezett a 28 éves, elefántcsontparti Aboubakar Keita védekező középpályás is, a Diósgyőri VTK-tól. Keita a dán utánpótlás-nevelő rendszerben nőtt fel, de játszott a belga bajnokságban is, a Molenbeek és a Charleroi színeiben, illetve Svédországban az AIK Solnánál. Vele szintén egyéves szerződést kötöttek, hosszabbítási opcióval. 

Három kegyvesztett labdarúgóval ugyanakkor sikerült megegyezni a távozásuk feltételeiről: Oroian, Tchibota és a kölcsönből visszatérő Skorup már el sem utazott Bulgáriába, mint ahogy a szintén kölcsönből visszatérő Nešković, illetve Tamm, de Kamps vagy Cmiljanić sincs ott, velük folytatódnak az egyezkedések.

Banszkóban a csapat lejátszotta az első formaellenőrző mérkőzését a koszovói KF Malisheva ellen, és váratlanul nagy különbségű, 3-0-s vereséget szenvedett. Az ellenfél még az első félidőben, 12 perc alatt, a 18. és 30. perc között rúgta mindhárom gólját: az elsőt egy szerencsésen megpattanó lövésből, a másodikat gyors ellentámadás végén, a harmadikat pedig egy kapu elé belőtt labda megszerzésével. Erre a Sepsi OSK csak egy lesgóllal és Davordzie bődületes kapufájával tudott válaszolni.

Ovidiu Burcă a két félidőben két viszonylag kiegyensúlyozott csapatot használt, azaz nem egyszerre játszott mindenki a feltételezett kezdő 11-ből, azonban így is észrevehetőek voltak a hiányosságok a hátvédsor közepén, az építkezésnél és a középcsatár poszton.  A következő edzőmérkőzést ma játsszák, a szintén koszovói KF Drita Gjilan lesz az ellenfél, amely az idén megnyerte a bajnokságot az ezüstérmes KF Malisheva előtt.


Jegyzőkönyv

Barátságos mérkőzés: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – KF Malisheva (koszovói) 0-3 (0-3).

Sepsi OSK 1. félidő: Lazar – Oteliță, Dobrosavlevici, Vîrtej, Vătăjelu, Păun, Silaghi, Matei, Ghimfuș, Mawa, Davordzie. 2. félidő: Gyenge – Brădeanu, Păcurar, Cascardo, Vianna, Keita, Iglesias, Heras, D. Andrei, Batzula, Oberlin.


Sorsoltak a Szuperligában

Elkészült a labdarúgó-Szuperliga 2026–2027-es idényének ütemterve a hivatásos labdarúgóliga székházában megejtett sorsoláson. A sorsolást több előzetes feltétel is meghatározta, így például az európai kupákban játszó csapatok nem találkozhattak az első hat fordulóban, azok a klubok, amelyek ugyanazt a stadiont használják (Dinamo és FCSB, illetve UTA és Corvinul) ellentétes programot kellett kapjanak, más klubok pedig hazai vagy idegenbeli kezdést kértek. Utóbbiak között volt a két székelyföldi klub is, amelyek a gyepfelújítási munkálatok miatt idegenben akartak rajtolni. Így aztán a Sepsi OSK a Rapid bukaresti otthonában indítja a szezont, míg az FK Csíkszereda Aradra utazik, ahol a Vajdahunyadi Corvinul ideiglenes pályáján rajtol. A két csapat szurkolótábora izgatottan várja a Szuperliga történelmi első székely rangadóját, ezt augusztus közepén játsszák, a pályaválasztó pedig az FK Csíkszereda lesz. A labdarúgó-Szuperliga első fordulóját egyébként július harmadik hétvégéjén rendezik, a mérkőzésekre lebontott menetrendet utóbb készítik el. A program: FCSB – CFC Argeș, Vajdahunyadi Corvinul 1921 – FK Csíkszereda, Kolozsvári FC Universitatea – Konstancai FCV Farul, Bukaresti Rapid 1923 – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, FC Voluntari – FC Botosán, SC Oțelul Galac – Kolozsvári CFR 1907, CS Universitatea Craiova – Aradi UTA, Petrolul 52 Ploiești – Bukaresti Dinamo 1948 (B. Zs.)


Az FK Csíkszereda továbbra is hazai pályán játszik a Szuperligában

Az FK Csíkszereda cáfolta azokat a sajtóértesüléseket, amelyek szerint nem játszhatna saját stadionjában a Szuperligában a férőhelyek elégtelen száma miatt. A klub elnöke közölte, a létesítmény bővítése már folyamatban van, így a csapat a 2026–2027-es idényben is hazai pályán fogadhatja ellenfeleit. A klub stadionjáben jelenleg 2500 ülőhely van, a Szuperliga szabályzata szerint ugyanakkor legalább 4500 férőhely szükséges. Jelenleg a gyepet cserélik, ezt követően pedig előregyártott lelátóelemekkel növelik a stadion befogadóképességét. A munkálatok miatt az FK Csíkszereda kérte a Ligától, hogy az első fordulóban idegenben szerepelhessen, mivel addigra még nem készülnek el a fejlesztésekkel. Jelezték ugyanakkor, hogy a bővítés befejezése után semmi akadálya nem lesz annak, hogy a csapat saját stadionjában játssza hazai mérkőzéseit az új Szuperliga-idényben. (F. A.)






Ez a weboldal sütiket használ

A jobb szolgáltatás nyújtásának érdekében sütiket használunk. Az oldal jobb felhasználása érdekében kérjük, fogadja el a sütiket. További információ itt: Adatvédelmi tájékoztató