Kétszeresen volt negyeddöntős a Sirius

Két csapattal képviseltette magát Marosvásárhely női kosárlabdacsapata a bukaresti Kosárlabda Arénában rendezett streetball – hivatalos nevén 3x3 kosárlabda – Románia-kupán.

A szövetség az élvonalban szereplő valamennyi klubot részvételre kötelezte, a Sirius pedig nemcsak hogy eleget tett ennek, de tovább is ment, és két sort nevezett a tornán. Mivel, a szabályok szerint, 3x3 kosárlabdában külföldi játékosokat nem lehet nevezni, a Sirius 1 csapatában Ruxandra Chiș, Andreea Feiseș, Cristina Badi és Czimbalmos Tímea kapott helyet, míg a Sirius 2-t Raluca Lipovan, Sorana Anca, Oana Moga és Viana Mircea alkotta.

A sorsolás nem kedvezett az első csapatnak, nagyon erős csoportba került, ám miután hosszabbításban egy ponttal kikapott Aradtól, Kolozsvár legyőzésével, körbeverésnek köszönhetően továbbjutott a negyeddöntőbe. Itt újabb pech, a későbbi győztes Sepsi SIC nemzetközi meccseken edződött játékosaival találkozott, és 18-10-es vereséget szenvedett. Noha célkitűzés nélkül iratkozott be, a Sirius II is negyeddöntőbe jutott, miután nagy meglepetésre két győzelmet is aratott a csoportban. Itt viszont egy olyan Rapiddal találkozott, amelynek az első percekben gyakorlatilag minden sikerült, nagyon gyorsan elhúzott, és a kosárlabdának ebben a műfajában, a hagyományos változattól eltérően, nincs nagy lehetőség a megújulásra.

Szép siker azonban, hogy a Sirius egyetlen klubként két csapattal is a negyeddöntőbe jutott.

A Sirius II eredményei a selejtezőcsoportban: 16-12 a Sportul Studențesc ellen, 15-4 a Rapid II ellen.
A Sirius I eredményei a selejtezőcsoportban: 16-17 az Aradi FCC ellen, 14-9 a Kolozsvári U ellen.
A negyeddöntőben: Bukaresti Agro Squad – Bukaresti Știința Elite 20-7, BC Sirius II – Rapid I 3-21, CSM Târgoviște – Konstancai Phoenix CSU Simona Halep 9-12, Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC – BC Sirius I 18-10.
Az elődöntőben: Bukaresti Agro Squad – Rapid I 12-15, Konstancai Phoenix CSU Simona Halep – Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC 10-13.
A döntőben: Rapid I – Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC 17-21.