2024. july 3., Wednesday

Kétszer is kikapott, mégis továbbjutott a Sirius a kupában

Kétszer is nagyon szoros eredménnyel, idegenben egy, hazai pályán három ponttal maradt alul a Sirius női kosárlabdacsapata a CSM Alexandriától a Románia-kupa selejtező körében. Ennek ellenére, mint a két legszorosabb vereséget szenvedő csapat egyike – nem igazán dicsőséges módon –, ott lehet a februári nyolcas döntőben.

Nem könnyű elemezni a marosvásárhelyi csapat játékát, amely időnként mutat pozitív elemeket is, összességében azonban erősebb az igen gyenge időszakok keltette benyomás. Az alexandriai találkozó első félidejében például alig szerzett 12 pontot Carmin Popa csapata. Mi több, az első negyedben egyáltalán nem volt eredményes mezőnyből, mind az öt pontja szabaddobásból született, az első akcióból szerzett pontokra 16 (!) percig kellett várni. 25 ponttal engedte el az ellenfelét a Sirius, hogy azt a szünet után megpróbálja ledolgozni. Bár a végére az első negyed 0%-át sikerült 36%-ra felvinni a mezőnygólok terén, túlságosan későn sikerült utolérni az ellenfelet, az utolsó marosvásárhelyi pontok egy különbségű vereséget jelentettek.

Ezek után a hazai mérkőzésen ezt az egy pontot kellett volna ledolgozni, ami, tekintve, hogy már Alexandriában is jobban lepattanózott a Sirius, ha nem is egyszerű, de a valóságtól egyáltalán nem elrugaszkodott feladatnak tűnt. Még azok után is, hogy az elején sokkal jobban ment az ellenfélnek, amely folyamatosan néhány pont előnyben volt az első negyedben. A második negyed elején pedig úgy tűnt, végre átveheti a kezdeményezést a marosvásárhelyi csapat. 7 perc és 14 másodperc volt még a negyedből, amikor 22:18-ra vezetett a Sirius. Aztán eltűnt a pályáról... A nagyszünetig 17 pontot szerzett zsinórban az ellenfél, pihenni 22.35-tel mentek a csapatok. Felsorolni is nehéz azokat a válogatott szamárságokat (mert a butaság túl kedveskedő szó), amelyeket a hazai játékosok elkövettek ebben az időszakban. Szünetben 26-46%-os volt a hatékonysági mutató mezőnyből.

Így aztán újrakezdés után ismét futhattak az eredmény után, miközben az ellenfél nem tette meg azt a szívességet, hogy ezt könnyűvé tegye. A vezetést így már nem tudták megszerezni, a legközelebb az ellenfélhez, egy pontra, hat másodperccel a vége elé kerültek, végül mínusz hárommal zártak.

Azzal pedig, hogy így is ott lehetnek a nyolcas döntőben, nem túl sok örömet szereztek.

Tény, hogy távol még a kilábalás a mély gödörből, és bár a klub vezetősége tartotta ígéretét a keret megerősítését illetően, nagy kérdés, hogy van-e még idő a felzárkózásra a bajnokságban.

Női kosárlabda Románia-kupa, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés: CSM Alexandria – Marosvásárhelyi Sirius 54:53 (11-5, 20-7, 10-18, 13-23)

Alexandria, városi sportcsarnok, 70 néző. Vezette: Alexandru Ivan (Târgoviște), Cristina Anuței (Bukarest), Diana Oprea (Brassó). Ellenőr: Cristian Vilcinschi (Bukarest).

Alexandria: Hamson 15 pont, Mazilu 11 (1), Maltezo 8 (2), Koljandrova 8, Petrova 7 (1), Burcică 5, Crăciunescu, Bota, Lungu. Kispadon: Marin, Velcea, Babadac.

Sirius: Garrett-Hammett 15 pont (1), Horobec 14, Sólyom 9 (3), Feiseș 5 (1), Lipovan 5 (1), Podunavac 2, Bučuk 2, Mircea 1, Ciciovan. Kispadon: Oancea.

Női kosárlabda Románia-kupa, nyolcaddöntő, visszavágó: Marosvásárhelyi Sirius – CSM Alexandria 54:57 (15-15, 7-20, 17-9, 15-13)

Marosvásárhely, ligeti sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Vlad Potra (Kolozsvár), Andrei Răileanu (Foksány), Tudor Crișan (Kolozsvár). Ellenőr: Marian Oprea (Brassó).

Sirius: Podunavac 14 pont, Horobec 13 (3), Lipovan 12 (2), Garrett-Hammett 9, Sólyom 2, Feiseș 2, Bučuk 2, Mircea, Ciciovan. Kispadon: Oancea, Moga, Szász.

Alexandria: Maltezo 13 pont (1), Koljandrova 12 (2), Crăciunescu 12 (2), Petrova 11 (1), Lungu 4, Bota 3, Mazilu 2. Kispadon: Marin, Burcică, Velcea, Babadac, Hamson.

Női kosárlabda Románia-kupa, negyeddöntők, 1. és 2. menet (az első mérkőzés az első, a második a másodikként szereplő csapat pályáján, zárójelben az összesített eredmény): Kolozsvári U – Kézdivásárhelyi KSE 69:72 és 55:51 (124:123), CSM Alexandria – Marosvásárhelyi Sirius 54:53 és 57:54 (111:107), Bukaresti kiválósági központ – Bukaresti Agronomia 48:75 és 41:93 (89:168), Aradi FCC Baschet – Bukaresti Rapid 62:47 és 66:65 (128:112), Brassói Olimpia – CSM Târgoviște 80:53 és 74:60 (154:113), Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC – Konstancai CSM 87:64 és 66:61 (153:125).

A hat győztes mellett bejutott a nyolcas döntőbe a Kézdivásárhelyi KSE és a Marosvásárhelyi Sirius.