csak egyet vettek jegyzőkönyvbe

Egy védelmi hiba következtében hamar hátrányba került a Sepsi OSK a Nagyszebeni Hermannstadt otthonában játszott mérkőzésen, a labdarúgó Szuperliga 21. fordulójában, így ezt követően a mérkőzés a hazai kapu ostromáról szólt. A 70. percben Šafranko remekbe szabott akció végén egyenlített, ezt a gólt azonban elvette a videószoba bejelentkezése után a játékvezető. Miután 64 percen át futsz az egyenlítés után, és  amikor végre megszerzed, közlik veled, hogy pü-pü, nem jár, akkor komoly lelkierő kell ahhoz, hogy ne omolj lélektanilag össze. Az OSK azonban folytatta az ostromot, és rúgott egy érvényesnek nyilvánított gólt is. Az eset azonban külön elemzést érdemel, a mellékelt cikkben visszatérünk rá…

A három győzelem után nagy lendülettel kezdte a mérkőzést az OSK, ám az első veszélyesebb nagyszebeni akció végén máris gólt kapott: egy kapura csavart szögletet Niczuly kiöklözött, Matei elvétette a továbbfejelést, és Jipa teljesen légüres térben találta magát a 16-os vonala előtt, volt ideje átvenni, a bal lábára tenni, és meglőni erőből a hosszú sarokba, még mielőtt a védők feleszméltek volna (1-0).

A túl könnyen kapott gólra alig két perccel később Matei válaszolhatott volna, de Ștefănescu remekbe szabott, a védők mögé érkező passza után a hatosról megcélozta Căbuzt, akiről a labda szögletre pattant. A folytatásban pedig mintha a tavalyi OSK-t láttuk volna: véget nem érő passzolgatás, leginkább hátra és oldalra, miközben a Hermannstadt felvette a sündisznóállást, kizárólag ellentámadásokban bízva. Miután a szentgyörgyiek képtelenek voltak fogást találni az ellenfél védelmén, egy kontra során Alhassan szinte kettőre növelte a hazai előnyt: a védők között kiugorva kicselezte Niczulyt, de kisodródva az oldalhálóba küldte a labdát. Az OSK egy szöglet után veszélyeztetett, de Kecskés fejese szinte a kapufát kívülről súrolva hagyta el a játékteret.

A második félidőben is nagyszebeni ellentámadások veszélyeztettek az elején. A 47. percben Neguțot blokkolta Niczuly, míg az 57. percben Iancu az ötös bal oldali vonaláról küldött kapáslövését a szentgyörgyi kapus kiütötte. A meghúzódott Matei helyére beállt Kallaku aztán az 59. percben megmutatta a társainak, hogy kapura lövésre van szükség a sok hátrapassz helyett, de a léc alá tartó bombáját Căbuznak sikerült fölé tolnia. Storck ismét jól cserélt, és az egyre növekedő OSK-nyomás 11 perccel később eredményezett (volna) gólt: Florin Ștefan bal oldali akciója végén  Šafranko az ötös rövid sarkáról a hálóba perdített. Önmagában teljesen szabályos gól volt, ám a videóbíró felfedezett egy jóval korábban történt (amúgy véleményes) szabálytalanságot, és a meccs nem középkezdéssel, hanem a Hermannstadt szabadrúgásával folytatódott. Egy ilyen döntést nehéz feldolgozni, de sikerült: a 80. percben Oteliță a tizenhatos közepén megtalálta Šafrankót, ő kiválóan tálalt a lendületből érkező Kallaku elé, aki a rövid felsőbe bombázott (1-1). Ekkor már nem szólt bele a videóbíró, így érvényesnek minősült a találat.

A maradék időben folytatódott az OSK fölénye, és a hazai pályán játszó Hermannstadt már a döntetlent védelmezte elszántan, néhány apró játékvezetői hiba, mint kirúgás ítélése szöglet helyett (amelyek miatt nyilván nem avatkozhat be a videószoba) azonban elvett legalább két potenciális esélyt az OSK-tól a győzelem megszerzésére.

A bajnoki idény rövid vakáció, majd egy intenzív edzőtábor után január 19-én folytatódik, amikor a Sepsi OSK Jászvásárt fogadja hazai pályán.

Fotó: a Hermannstadt FC közösségi oldala

Szuperliga, 21. forduló: Nagyszebeni Hermannstadt – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1-1 (1-0).

Nagyszeben, városi stadion. Vezette: Ionuț Coza (Cernica) – Radu Ghinguleac (Bukarest), Alexandru Vodă (Gyulafehérvár). Tartalék: Cătălin Buși (Rm. Vâlcea). Ellenőr: Marcel Savaniu (Szatmárnémeti). Videóbíró: Viorel Flueran (Craiova). Segéd-videóbíró: Adrian Popescu (Craiova).

Hermannstadt: Căbuz – Butean, Găman, Bejan, Oroian, Balaure (74. Antoche), Szota (64. Murgia), Alhassan, Jipa (74. Bucuroiu), Iancu (64. Biceanu), Paraschiv (20. Neguț).

Sepsi OSK: Niczuly – Oteliță, Kecskés (62. Fl. Ștefan), Ňinaj, Ciobotariu, Păun, Alimi, Damașcan (46. Varga), Matei (30. Kallaku), Ștefănescu (81. Aganović), Šafranko (81. Debeljuh).

Gólszerzők: Jipa (6.), illetve Kallaku (80.).

Sárga lap: Szato (39.), Alhassan (89.), illetve Damașcan (12.), Ňinaj (45+2.), Ștefănescu (56.), Alimi (71.).

Szuperliga, 21. forduló: Universitatea 1948 Craiova – Petrolul 52 Ploieşti 2-0, Jászvásári CSM Politehnica – Bukaresti FCSB 1-3, Aradi UTA – CSU Craiova 2-2, Konstancai FCV Farul – Bukaresti Rapid 1923

0-0, Nagyszebeni Hermannstadt – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1-1, Kolozsvári CFR 1907 – Kolozsvári FCU 4-0, Galaci Suporter Club Oţelul – Botosáni FC 0-2, Bukaresti Dinamo 1948 – FC Voluntari 1-0.