2024. october 18., Friday

Csak egygólos, de siker Litvániában

Románia 2-1-re győzött Litvánia vendégeként kedd este a labdarúgó Nemzetek Ligájában, így hibátlan mérleggel őrzi a C divízió 2. csoportjának első helyét a szintén nyerő Koszovó előtt.

Kedd este a litvánok már a 7. percben előnybe kerültek, mert a skót bíró tizenegyest ítélt, amikor a bal oldali beívelésre felugró Andrei Rațiu testhez szorított karját könyöknél érintette a labda. A román csapatot nem törte meg a korán jött gól, tíz perccel később ugyancsak kezezésért megítélt büntetőből Răzvan Marin egyenlített. Szünet után kiegyensúlyozott volt a játék, a románok egy szabadrúgás után végigvitt gyors ellentámadás lezárásaként szerezték meg a győztes gólt Drăguș révén.

Nemzetek Ligája, C divízió, 2. csoport, 4. forduló: Litvánia – Románia 1-2 (1-1).

Kaunas, Dariaus ir Gireno stadion, vezette: Nicholas Walsh (skót).

Litvánia: Gertmonas – Lekiatas, Girdvainis, Tutyskinas (59. Milasius) – Sirvys (75. Cernych), Slivka, Vorobjovas (80. Matulevicius), Gineitis, Lasickas – Golubickas (59. Dolznikov), Kucys (80. Paulauskas).

Románia: Niţă – Raţiu, Drăguşin, Burcă, Sorescu – Stanciu, Marius Marin, Răzvan Marin (72. Olaru) – Man (84. Ianis Hagi), Drăguş, Mihăilă (72. Coman).

Gólszerzők: Kucys (7 – büntetőből), illetve Răzvan Marin (18 – büntetőből), Denis Drăguş (65).

Sárga lap: Slivka (48.), Kucys (77.), Gineitis (85.), illetve Burcă (63.), Coman (90+3.).

Tuchel az angol válogatott élén

Thomas Tuchel lett az angol labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya. Az együttest jelenleg ideiglenesen Lee Carsley vezeti, miután Gareth Southgate a spanyolokkal szemben elvesztett Európa-bajnoki döntő után lemondott.

Az 51 éves Tuchel az előző idény végén távozott a Bayern Münchentől, azóta munka nélkül van. Az angol futball nem ismeretlen a számára, 2021-ben Bajnokok Ligáját nyert a Chelsea-vel.

Thomas Tuchel az angol válogatott harmadik külföldi szövetségi kapitánya, az augusztusban elhunyt svéd Sven-Goran Eriksson és az olasz Fabio Capello után.