Egy fecske nem csinál tavaszt – szól a népi bölcsesség. De kettő? A Marosvásárhelyi CSM teremlabdarúgó-csapatához érkezett két „fecske” (értsd: új játékos) gyökeresen megváltoztatta a csapat eredményességét, és a városi sportklub megszerezte első győzelmét az 1. ligában: a Bodzavásári Luceafărul ellen 10-7-re nyert. A sikerhez természetesen a fiatalok is hozzáadták a maguk részét, azonban egészen más bátorsággal játszanak ők is, ha tudják, hogy ott a támasz mellettük.

Régóta nem volt ilyen hangulat teremlabdarúgó-meccsen a marosvásárhelyi sportcsarnokban, ehhez nem csupán az alakulat győzelme járult hozzá, de az is, hogy most jegyvételi kötelezettség mellett is többen voltak a lelátókon, mint amikor ingyenes volt a belépés. Az új fiúk pedig már néhány másodperc után megadták az alaphangot: Al-Ioani a beállós poszton játszó Tifánnak passzolt, aki egy csellel lefordult a védőről, és a jobb felső sarokba lőtt. Bodzavásár azonban viszonylag gyorsan kihasználta előbb Tătar, majd a védelem hibáját, és a 6. percig fordított. Tifán hozta vissza ismét a meccsbe a CSM-t egy finom bokamozdulattal, ám Mielușoiu révén ismét előnyt szerzett a Lucefărul (2-3).

Ekkor vezetett utoljára a bodzavásári csapat. A 15. percben Ördögh volt a befejező, de Tifán passzának volt döntő jelentősége, majd a félidő utolsó perceiben Tătarral a felezővonalon túl támadott a marosvásárhelyi csapat, Al-Ioani pedig felfedezett egy védelmi rést, betört, és hazai góllal zárta a félidőt (4-3).

A második félidő elején többnyire a Lucefărul támadott, a játékvezetők pedig már az első négy percben négy csapathibát fújtak be a CSM ellen. Gólt azonban a vendégek nem szereztek, a félidő közepe táján a CSM viszont három perc alatt háromszor talált be. Előbb Tifán fejezett be okosan helyezett labdával egy ellentámadást, majd Chertes kétszer is éles szögből, a pálya sarka közeléből volt eredményes. Bodzavásár a 35. percben döntött úgy, hogy lehívja a kapust, és Mielușoiu révén szinte azonnal szépített is, ám újabb gólt ismét a CSM lőtt Nagy Tamás révén. Majd Tifán és Al-Ioani megmutatták, hogyan kell vezetni egy létszámfölényes ellentámadást, utóbbi befejezésével. 9-4-nél eldőltnek tűnt a meccs, Bodzavásár azonban még kapott egy hatméterest, aztán két tízméterest is, valamennyit értékesítették. Az utolsó szó, tíz másodperccel a vége előtt, mégis a marosvásárhelyieké volt, Pogăcean feltette az i-re a pontot.

Az első bajnoki siker az első lépés a kiesés elkerüléséért folyó küzdelemben, a következőt pedig hétfőn teheti meg a csapat, amikor a Dévai West otthonába látogat.

Teremlabdarúgó 1. liga, 13. forduló: Marosvásárhelyi CSM – Bodzavásári Luceafărul 10-7 (4-3).

Marosvásárhely, Simon László sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Laurențiu Pentek (Nagyvárad), Liviu Dârjan (Brassó). Tartalék: Cristian Brașovean (Kolozsvár). Ellenőr: Mihai Kiuță (Brassó).

Marosvásárhely: Tătar (Săbăduș) – Al-Ioani, Barbócz, Tifán, Butiurca (Chertes, Nicola, Láposi, Ördögh, Nagy T., Paliștan, Pogăcean, Varga).

Luceafărul: Goicea – Danciu, Bobe, Burciu, Mielușoiu (Coltofeanu, Iacob, Poterașu, Coman).

Gólszerzők: Tifán (1., 8., 27.), Ördögh (15.), Al-Ioani (19., 37.), Chertes (28., 29.), Nagy T. (35.), Pogăcean  (40.), illetve Burciu (4., 38. – hatméteres), Mielușoiu (6., 9., 35., 39. – tízméteres, 40. – tízméteres).

Sárga lap: Barbócz (11.), illetve Goicea (9.), Bobe (19.), Coman (30.), Mielușoiu (40.).

Teremlabdarúgó 1. liga, 12. forduló: Dévai West – Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC 5-7, Galaci United – Dévai CSM 4-1; 13. forduló: Mausoleul Mărășești – Galaci United 2-4, Marosvásárhelyi CSM – Bodzavásári Luceafărul 10-7, Temesvári CFR – Dévai West 11-0, Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC – Simándi Șoimii 7-2, Székelyudvarhelyi FK – Dévai CSM 3-2.