Egészen más mérkőzést látunk majd a Románia-kupa elődöntőjében – ígértük a CFR 1907 – Sepsi OSK bajnoki meccs után, amelyet a kolozsvári együttes simán nyert meg, és valóban, egészen más mérkőzésben volt részünk. Akkor is, most is fejben dőlt el a meccs, azonban fordított előjellel. Az OSK számára a kupa a fontosabb, a CFR számára pedig a bajnokság, ez a különbség pedig teljes mértékben megmutatkozott a két találkozón. A sepsiszentgyörgyiek két büntetőt is kihagytak a meccsen, de így sem forgott veszélyben a győzelmük egyetlen másodpercig sem.

Már az első perctől nyilvánvalóvá vált, hogy nagyon akarják a döntőbe jutást a házigazdák, akik előbb eldugták a labdát a CFR játékosai elől, majd változatos ritmusváltásokkal lepték meg Dan Petrescu védőit, ha pedig elveszítették a labdát, akkor szokatlanul agresszív letámadást alkalmaztak. Az első nagyobb lehetőséget pedig (a 10. percben) gólra is váltották: a jobb oldali szögletet Ciobotariu fejjel megcsúsztatta, és a hosszú kapufa mellől Păun a hálóba bólintotta. A vendégek a 17. percben egy vérszegény lehetőséggel válaszoltak, egy szabadrúgásból érkező labdát Muhar tíz méterről fölé fejelt. Bár a CFR picivel többet támadott ebben az időszakban, a 29. percben egy gyors ellentámadás meghozta a második szentgyörgyi gólt is: Matei elszabadult a jobb szélen egy csodaszép passzkombináció után, és bár a beadása hosszúra sikeredett, Dumitrescu egyből visszafejelt Ștefănescu elé, aki ballal, kapásból, laposan a hálóba küldte a labdát. Ezután újabb OSK-támadások és szögletek következtek, majd a 42. percben Šafranko határozottsága, aki erőből megelőzte Burcát, büntetőt eredményezett, illetve az utóbbi kiállítását, mert tiszta gólhelyzetben buktatta a csatárt. A tizenegyesből Matei a kapufát találta el, így szünetben maradt a 2-0, ám ez volt a pillanat, amikor Dan Petrescu (aki szokatlanul nyugodt és felhőtlen tekintetű volt mindvégig) gyakorlatilag lemondott a meccsről. Ezt egyértelműen jelezte, hogy szünetben négyet (!) cserélt. S miközben az OSK folytatta az örömfutballt, amelyet időnként időlopó passzolgatásokkal váltogatott, a CFR inkább csak muszájból próbálkozott, és mindössze Yuri fölé szálló fejesét említhetjük meg a 64. percben, egy szöglet után.

Ahogy közeledett a találkozó vége, az OSK kezdett a közönségnek is játszani, és a 73. percben Păun, a 76. percben Matei lövéseinél kellett Scuffetnek bravúrt bemutatnia. Négy perccel később Braun kézzel ütött a labdába egy szöglet után, így némi videózás után másodszor is büntetőhöz jutott az OSK. Ezúttal Ștefănescu volt a végrehajtó, azonban technikailag ez is kimaradt, mert Scuffet kiütötte a lövést. Mégis ebből született a harmadik hazai gól, ugyanis a hátulról érkező Rondón duplázását már nem tudta védeni a kolozsvári kapus.

A meccs végére először mutatkozott be a felnőttcsapatban a 19 éves Șerban, aki elől egy perccel később Braun szabadított fel a kapu előteréből, majd hosszú idő és egy műtét után visszatért Varga is, idén először lépett pályára.

A Sepsi OSK május 24-én, Nagyszebenben védheti meg a serleget, amelyet tavaly már elhódított, és szerezhet ismét európai kupaszereplési jogot.

Labdarúgó Románia-kupa, elődöntő: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Kolozsvári CFR 1907 3-0 (2-0) Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK-stadion. Vezette: Adrian Cojocaru (Galac) – George Neacșu (Câmpulung Muscel), Ciprian Danșa (Szatmárnémeti). Tartalék: Viorel Flueran (Craiova). Ellenőrök: Augustus Constantin (Rm.-Vâlcea), Vlad Călușer (Bukarest). Videóbíró: Ovidiu Hațegan (Arad). Segéd-videóbíró: Kovács Szabolcs (Nagykároly).

Gólszerzők: Păun (10.), Ștefănescu (29.), Rondón (88.).

Sárga lap: Šafranko (18.), illetve Camora (14.), Bordeanu (66.).

Kiállítva: Burcă (42.).

Sepsi OSK: Niczuly – Ciobotariu, Bălașa, Ňinaj, Dumitrescu, Rodriguez (86. Fr. Junior), Păun (86. Papa), Matei (90. Varga), I. Gheorghe (21. Rondón), Ștefănescu, Šafranko (86. Șerban).

CFR: Scuffet – Braun, Yuri, Burcă, Camora (46. Peteleu), Muhar (46. Bordeanu), Yeboah, Cvek, Boateng (46. Țîru), Petrila (46. Fică), Janga (88. Jah).

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

A Kolozsvári FCU lesz az ellenfél

A döntőben a Sepsi OSK ellenfele a Kolozsvári FCU lesz, amely csütörtökön, hazai pályán 1-0-ra legyőzte az UTA-t. A Kolozsvári Arénában az aradiak szereztek elsőként gólt (a 15. percben), Postolachi találatát azonban támadói szabálytalanság miatt érvénytelenítette a játékvezető. A mérkőzést egy videózás után megítélt büntető döntötte el, amelyet Dan Nistor értékesített (41.) – érdekesség, hogy ez volt a kolozsváriak egyetlen kaput ért lövése a mérkőzésen. A találkozó dulakodással zárult: miután Horia Mladinovici lefújta a meccset, egymásnak mentek a két csapat játékosai, a kavarodásban történtek nyomán a kolozsváriak csapatkapitánya, Chipciu megkapta második sárga lapját – ezzel a pirosat is.

Játszottak:

* FCU: Gorcea – Oancea, Martic (75. Pițian), Miron, Goranov (71. I. Filip) – Bic, G. Simion – Chipciu, Remacle (72. Fl. Ilie), Nistor – Thiam.

* UTA: Fl. Iacob – Vukcevic, Benga, Chindriș (61. Hoxhallari ), Aly Abeid – Roger, P. Anton (67. Batha), Ubbink – R. Pop (81. Șteau), Postolachi (61. Keșerü), Otele (81. Cascini).

Sárga lap: Chipciu (48.), Oancea (65.), Bic (90+5.), illetve Hoxhallari (80.).

Kiállítva: Chipciu (a mérkőzés végén). Vezette: Horia Mladinovici – Daniel Mitruți, Tunyogi Ferencz. VAR-játékvezetők: Kovács István – Andrei Constantinescu.

Visszatért a pályán vesztes ASA

Múlt héten játszották le a labdarúgó Románia-kupa megyei szakaszának nyolcaddöntős mérkőzéseit. Az előző fordulóban, Magyarón 3-2-es vereséget szenvedett ASA ismét pályára lépett, miután a fegyelmi bizottság döntése értelmében a zöldasztalnál 3-0-ra megnyerte a magyarói találkozót, az ellenfél ugyanis egy olyan játékost használt, aki nincs leigazolva a magyarói egyesületnél. Mi több, most simán nyert a jó képességű 4. ligás ellenfele, Szováta otthonában. A kupa legjobb nyolc csapata közé a 4. ligából hat csapat jutott, ketten pedig alsóbb szintű bajnokságokból kvalifikáltak. A meglepetést ezúttal Görgénysóakna okozta, amely a 4. ligás Marosoroszfalut búcsúztatta. Szintén egy 4. ligás csapat, Dános ellen jutott tovább Harasztkerék, hosszabbítás után.

Románia-kupa, megyei szakasz, nyolcaddöntők: Mezőpagocsa – Nyárádszereda 2-2, büntetőkkel 4-5, Harasztkerék – Dános 2-1 hosszabbítás után, Görgénysóakna – Marosoroszfalu 3-2, Mezőzáh – Marosludas 0-2, Hadrév – Búzásbesenyő 2-4, Szováta – Marosvásárhelyi ASA 2-6, Somosd – Marosvásárhelyi Atletic 1-5, Harangláb – Marosvásárhelyi Academica Transilvania 1-4.