2024. july 2., Tuesday

Jövőre a klubrekord beállítását jelentő, sorozatban ötödik bajnoki cím megszerzése a cél a Ferencváros labdarúgócsapatánál – a többi között erről beszélt az M1 aktuális csatornának adott interjújában az FTC Labdarúgó Zrt. vezérigazgatója.

„Nagyon nehéz szezon volt, sorozatban négy bajnoki címet legutóbb 110 évvel ezelőtt tudott nyerni a Ferencváros, ez volt az egyik cél erre az idényre. Az a csapat megnyerte az ötödiket is, és ha jövőre is bajnokok leszünk, akkor beállítjuk a klubrekordot” – nyilatkozta Orosz Pál, aki szerint az ősi rivális Újpest elleni 2-1-re megnyert vasárnapi derbi, amivel bebiztosították a klub történetének 33. elsőségét, méltó megkoronázása volt a szezonnak.

Hozzátette, ebben a szériában természetesen nehéz volt az első siker begyűjtése, azt követően viszont, főleg mivel a Ferencvárosról van szó, egyre nehezebb dolga volt a csapatnak, hiszen minden ellenfél kettőzött erővel készül a zöld-fehérek elleni összecsapásokra.

Orosz Pál kitért arra is, hogy az idény közben edzőt váltottak – erre nem sokszor volt példa a klubnál –, Peter Stöger decemberben távozott, helyére az orosz válogatottal a 2018-as világbajnokságon, hazai környezetben negyeddöntős Sztanyiszlav Csercseszov érkezett. A sportvezető köszönetet mondott az osztrák szakembernek, akinek távozása véleménye szerint egyáltalán nem a munkáját minősíti, ugyanakkor szükség volt egyfajta szemléletváltásra.

Az elmúlt években a Ferencváros a Bajnokok Ligája és az Európa-liga főtábláján is szerepelt, Orosz Pál szerint a jelenlegi keret alkalmas arra, hogy a következő szezonban is kiharcolja a főtáblás szereplést valamelyik sorozatban, ugyanakkor várható játékosmozgás a nyáron.

„A labdarúgás nemcsak sport, hanem üzlet is, akik idejönnek, azoknak vonzó közeg lett a Ferencváros, ráadásul innen lehetőségük van a legnagyobb európai bajnokságokba is elszerződni, mint például Muhamed Besic, Nagy Ádám, Somália vagy legutóbb Myrto Uzuni esetében. A legfontosabb, hogy ha valaki elmegy, akkor a helyére érkező lehetőleg hasonlóan jó legyen, persze ez nem mindig sikerül, még a Real Madridnál sem” – mondta a vezérigazgató.

A jelenlegi szezonból hátralevő idővel kapcsolatban Orosz Pál kijelentette, természetesen a legfontosabb, hogy a csapat megnyerje a Magyar Kupát – május 11-én a Paks lesz a zöld-fehérek ellenfele a Puskás Arénában –, de a bajnokságból fennmaradt négy mérkőzésen is győzni szeretnének.

A sorozatban negyedszer bajnok Ferencváros labdarúgócsapatának tagjai ünnepelnek, miután 2-1-re legyőzték ősi riválisukat, a vendég Újpestet a magyar labdarúgó NB I 29. fordulójában a Groupama Arénában 2022. április 24-én

Fotó: MTI/Illyés Tibor

Átgázolt Hagi csapatán a FCSB

Simán nyert a Bukaresti FCSB a Farul otthonában az 1. ligás labdarúgó-bajnokság felsőházi rájátszásának 6. fordulójában, hétfőn. Az eredmény: 0-4. Florin Tănase három gólt szerzett a mérkőzésen. Konstancai sikerével a fővárosi alakulat újra két pontra zárkózott fel az éllovas Kolozsvári CFR 1907 mögé.

További eredmények: a felsőházban: CFC Argeş Piteşti – CSU Craiova 0-4; az alsóházban: Botosáni FC – Universitatea 1948 Craiova 2-1.

Az állás: a felsőházban: 1. CFR 1907 48 pont, 2. FCSB 46, 3. CSU Craiova 42, ...6. CFC Argeş 27; az alsóházban: 1. Rapid 1923 38 pont, 2. Botosán 35, ...5. Universitatea 1948 28.

Sima hazai győzelmével második a Kecskemét

A Kecskemét hazai pályán magabiztos, 4-0-s győzelmet aratott a negyedik helyen álló Szeged felett a magyar labdarúgó NB II 34. fordulójának hétfői mérkőzésén, ezzel az élvonalba jutást érő második pozícióba jött fel a tabellán. A Kecskemét már a félidőben 3-0-ra vezetett, a folytatásban pedig Tóth Barna saját maga második, csapata negyedik góljával kialakította a végeredményt. A vendégek a 66. perctől emberhátrányban futballoztak.

NB II, 34. forduló: Kecskeméti TE Hufbau – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 4-0.

Az élcsoport: 1. Vasas FC 77 pont, 2. Kecskemét 65 (61-33), 3. DVTK 65 (53-37).

Balogh Norbert gólt szerzett a Dunaszerdahely győztes rangadóján

Balogh Norbert góllal járult hozzá a Dunaszerdahely 2-0-s győzelméhez vasárnap a Slovan Pozsony elleni rangadón a szlovák labdarúgó-bajnokság felsőházi rájátszásának 7. fordulójában. A DAC három nyeretlen rangadó után tudta ismét legyőzni a fővárosiakat.

A kétszeres magyar válogatott csatár kezdőként 78 percet játszott, és az első félidő hosszabbításában talált a hálóba. Ez volt a második gólja az élvonal mostani idényében. A hazaiaknál Veszelinov Dániel végigvédte a meccset, Szánthó Regő kezdőként 69 percet játszott, Hahn János viszont sérülés miatt hiányzott a keretből. A pozsonyiaknál Holman Dávid a 76. percben lépett pályára.

A Slovan múlt pénteken biztosította címvédését az élvonalban, a Dunaszerdahely továbbra is a tabella negyedik helyén áll.

Szerdán este Bajnokok Ligája-elődöntő

A Liverpool otthonában próbál újabb fegyvertényt végrehajtani a Villarreal a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjében. A spanyol együttes emlékezetes módon a Juventust és a Bayern Münchent is kiejtette a sorozatból, és most a sorozat egyik fő esélyesének számító Liverpool ellenében igyekszik meglepetést kelteni. A találkozó este 10 órakor kezdődik, és a DigiSport 1, az Orange Sport 1, valamint a Prima Sport 1 élőben közvetíti.