Egymás után a második győzelmét is megszerezte a Sepsi OSK a labdarúgó Szuperligában, a hat pont pedig nagyon jól fog a tabellán, és jól jön az önbizalom visszanyeréséhez is hat vereség után. Az FC Voluntari elleni találkozón azonban továbbra sem egy magabiztosan, jól játszó sepsiszentgyörgyi alakulatot láthattunk. Rengeteg volt az eladott labda a középpályán, ahol nagyon hiányzik Păun higgadtsága, Rodriguez pedig szerényen játszik a sérülésből való visszatérése után, így a győzelemhez az ellenfél védelmi hibái, támadóinak bizonytalankodásai és némi szerencse is kellett.

Már nem újdonság, hogy az első néhány percben nagyon rátapos a gázpedálra a Sepsi OSK, most is ez történt, s az ellenfél még fel sem ocsúdott, Aganović máris kihagyott egy hatalmas lehetőséget a 2. percben: tíz méterről üresen a kapusba rúgta. Két perccel később Ștefănescu tette próbára Fernandezt, egy felső sarokba tartó lövéssel. Az előző meccsekhez képest azonban a kezdeti lendület most gólt is eredményezett az 5. percben. Igaz, ehhez Ștefănescu szemfülessége mellett kellett Paz nagy védelmi hibája, aki csapattársára hallgatva nem fejelte ki Ňinaj előre vágott labdáját, hanem lehajolt, abban bízva, hogy a kapus megfogja. A szentgyörgyi csatár azonban lecsapott a labdára, elhúzta Fernandez mellett, majd éles szögből a kapuba gurított (0-1).

Eddig tartott a jó játék, ezt követően Voluntari vette át az uralmat a középpályán, s egyre veszélyesebbé vált Niczuly kapujára, a lövések azonban rendre középre érkeztek, vagy nem voltak nagyon erősek, így Niczuly hárítani tudott. A 21. percben Boboc beadását egy méterről vágta ki kétségbesetten Ňinaj, ugyanő a 28. percben utolérte és szerelte Dumitert a hatoson. A Sepsi OSK volt csatára a 45. percben egyedül ugorhatott ki, azonban nagyon elrontotta a kapuson való átemelési kísérletét. Ezek pedig csak a nagyobb helyzetek voltak, a félidő során számtalanszor kellett felszabadítaniuk a védőknek, miután Rodriguez és Alimi rendszeresen elveszítették a labdát a középpályán.

A második félidő is a Voluntari támadásaival indult, és az 55. percben fontos lélektani fordulat következett be: Dumiter labdát kapott a védők mögött, első lövését Niczuly védte, de a duplázás a hálóban kötött ki. Mladinovici a középpályára mutatott, azonban jött a videóelemzés, amely több mint öt perc után kimutatta, hogy a voluntari-i csatár néhány centiméteres lesről indult. Ez hatalmas csapás volt a hazaiaknak, nem is tértek magukhoz hosszú ideig, míg az OSK, bár kissé félénken, de ismét támadásba lendült. A 69. percben Rența szöglet utáni fejesében azonban nem volt erő. A 72. percben (egy újabb Rodriguez-hiba után, akit rögtön le is hívott Ciobotariu) Floreát a kapu előterőben sikerült szerelni, aztán az ellentámadás végén Varga lövése a hálóban kötött ki, de a labda a lesen álló Ștefănescu lába között haladt át, így a gól nem volt érvényes. A mérkőzés a 75. percben dőlt végleg el, amikor Ștefănescu kapu felé csavarodó jobb oldali beadásába Šafranko belepiszkált (vagy nem), az emiatt későn vetődő Fernandez pedig már nem tudta megakadályozni a gólt (0-2). A közvetítésen úgy tűnt, hozzáért a labdához a szlovák csatár, ő azonban azt mutatta társainak, hogy nem őt, hanem Ștefănescut kell ünnepelni. (A profi liga hivatalos honlapján mindenesetre Šafranko neve szerepel gólszerzőként.)

A hátralévő időben (beleértve a kilenc perc hosszabbítást is) teljesen beszorult az OSK, záporoztak a labdák a tizenhatosba, jelentős helyzetet azonban nem sikerült összehozniuk a házigazdáknak. Az egyetlen kivétel a 80. percben Florea szabadrúgása 25 méterről, amely a keresztlécet találta telibe. A hosszabbítás utolsó perceiben egyre nagyobb terek tátongtak a voluntari-i védelemben, azonban az OSK képtelen volt ezeket kihasználni, mindössze Alimi jobbacska lövése említhető a 90+6. percben, amelyet a kapus hárítani tudott.

A sepsiszentgyörgyiek épp jókor kezdik összeszedni magukat, kedden délután három órától ugyanis kupameccs van soron, a roppant kellemetlen ellenfélnek számító 2. ligás Vajdahunyadi Corvinul 1921 otthonában. A bajnokságban legközelebb szombaton háromnegyed öttől lépnek pályára hazai környezetben, a Petrolul 52 Ploiești ellen.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala (archív)

Szuperliga, 14. forduló: FC Voluntari – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0-2 (0-1).
Voluntari, Anghel Iordănescu stadion. Vezette: Horia Mladinovici (Bukarest) – Bogdan Gheorghe (Bukarest), Cosmin Vatamanu (Bukarest). Tartalék: Ionuț Coza (Cernica). Ellenőr: Dan Berbecaru (Rm. Vâlcea). Videóbíró: Iulian Călin (Ștefănești). Segéd-videóbíró: Romică Bîrdeș (Pitești).
FC Voluntari: Fernandez – Ricardinho, Paz, Armaș, Boboc, Rață (79. Răduț), Crepulja, Andrei (87. Popescu), Carnat (87. Niță), Nemec, Dumiter (65. Florea).
Sepsi OSK: Niczuly – Ciobotariu (46. Ion Gheorghe), Ňinaj, Kecskés, Fl. Ștefan, Rodriguez (72. Bălașa), Aganović (64. Varga), Alimi, Ștefănescu, Oroian (46. Rența), Debeljuh (64. Šafranko).
Gólszerzők: Ștefănescu (5.), Šafranko (75.).
Sárga lap: Paz (52.), Armaș (53.), illetve Rodriguez (43.), Ion Gheorghe (63.).

* Szuperliga, 5. forduló: Konstancai FCV Farul – Aradi UTA 2-2; 14. forduló: FC Voluntari – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0-2, Bukaresti Dinamo 1948 – Jászvásári CSM Politehnica 0-0, Galaci Suporter Club Oțelul – Nagyszebeni Hermannstadt 1-1, Petrolul 52 Ploiești – Bukaresti FCSB 2-2.
* 2. liga, 11. forduló: Bukaresti CSA Steaua – Karácsonkői CSM Ceahlăul 3-1, CS Mioveni – Concordia Chiajna 1-1, CS Tunari – Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii 0-0, Chindia Târgovişte – Resicabányai CS Muncitoresc 4-1, Bukaresti Metaloglobus – Vajdahunyadi Corvinul 1921 1-2, Dési Unirea – Bukaresti Progresul 1944 Spartac 1-0, CSM Alexandria – FK Csíkszereda 1-2, Sellemberki CSC 1599 – Újszentesi CSC 1-0. Az élcsoport: 1. Unirea 04 Slobozia 24 pont/10 mérkőzés (12-3), 2. Sellemberki CSC 1599 24/11 (11-4), 3. Vajdahunyadi Corvinul 1921 21/11.