Románia labdarúgó-válogatottja 1-1-es döntetlenre játszott Izrael ellen szombat este a bukaresti Nemzeti Arénában, a 2024-es Európa-bajnokságra való kijutásért rendezett I csoportos selejtezőmérkőzésen. Az Edward Iordănescu irányította alakulat ezzel 9 pontos, szerencséjére Svájc sem tudott nyerni Koszovó ellen, így a különbség nem nőtt a két csapat között. Ugyanakkor Izrael hátránya egypontos maradt.

A román csapat első veszélyesebb helyzetét Răzvan Marin hagyta ki, fejese az 5. percben nem ért célt. Erre a vendégek Manor Solomon révén válaszoltak a 8. percben – ugyancsak eredménytelenül.

A 21. percben Andrei Burcă is melléfejelt, majd a 27. percben Florinel Coman küldte hosszan Alibecnek, aki Stanciu elé passzolt, utóbbi Glazert mellkasát találta el, a lepattanóra Alibec csapott le, aki élt a lehetőséggel, és megszerezte a vezetést.

Az izraelieket nem zavarta meg a gól, jöttek előre, és Lavi, majd Dor Peretz révén próbálkoztak az egyenlítéssel, de a félidő egygólos román vezetéssel zárult.

A vendégek az 53. percben egyenlítettek, amikor Gloukh a hosszú sarokba lőtt. A mérkőzés hátralévő részében is ők irányították a játékot.

A gólszerző Gloukh a 76. percben a lécet találta el, miután kifigurázta a román védelmet. Három perccel később Stanciu hozta helyzetbe George Pușcașt, aki a büntetőterületről kapu fölé lőtt. A 89. percben viszont már Horațiu Moldovan kiváló védésére volt szükség, hogy Salamon lövése ne eredményezzen győztes izraeli gólt.

Fotó: a román válogatott közösségi oldala

Labdarúgó-Európa-bajnoki selejtező, I csoport, 5. forduló: Románia – Izrael 1-1 (1-0)

Bukarest, Nemzeti Aréna. Vezette: Slavko Vincic, Tomaz Klancnik, Andraz Kovacic. Tartalék: Matej Jug (mind szlovénok).

Románia: H. Moldovan – Sorescu (56. Moruţan), C. Manea, A. Burcă, Drăguşin, Bancu – M. Marin (64. Olaru), R. Marin, N. Stanciu (87. Cicâldău) – Fl. Coman (56. Mihăilă), Alibec (64. Puşcaş).

Izrael: Glazer – Dasa, Miguel Vitor, Goldberg (77. Lemkin), Revivo – Dor Peretz (72. Abu Fani), Lavi, Gloukh – Jehezkel (72. Kanichowsky), Turgeman (62. Weissman), M. Solomon.

Gólszerzők: Alibec (27.), illetve  Gloukh (53.).

Sárga lap: M. Marin (56.), Drăguşin (61.), Puşcaş (85.), illetve Kanichowsky (89.).