2024. july 3., Wednesday

A labdarúgásban és a sportban általában tartja magát az az elmélet, hogy a szerencse forgandó. Olyan nincs, hogy csak az egyik félnek legyen szerencséje vagy balszerencséje folyamatosan. Ennek előbb-utóbb meg kell fordulnia. Az nem lehet, hogy a négyszer egymás után jobban játszó csapat négyszer kikapjon zsinórban. Kivéve, ha Sepsi OSK-nak hívják...

A sepsiszentgyörgyi csapat lefutballozta az FCV Farult a pályáról, ám kapott egy talált gólt, és kikapott, aztán Kolozsváron meggyötörte a CFR 1907-et, ám a kolozsváriak szerencsével fordítottak. Az FCSB elleni meccsen kimaradt egy büntető, majd az ellenfél ismét úgy nyert egy erősen véleményes tizenegyesből, hogy az OSK játszott jobban. Szombaton pedig a CSU Craiován volt a sor, hogy gyakorlatilag érdemtelenül vigye el mind a három pontot a Sepsi OSK otthonából.

Az első félidő valamivel kiegyensúlyozottabb volt, az első néhány percben azért Craiova birtokolta többet a labdát, ám az első félidő közepe tájától a háromszéki alakulat vette át az irányítást. A helyzetek is megoszlottak. A 8. percben Rondón hat méterről fölé emelte Matei passzát, a 21. percben pedig Arlauskis a hátrahagyott lábával védte Rondón 5 méteres kapáslövését. A 34. percben Aganović 25 méterről megeresztett labdáját Arlauskis vetődve ütötte ki. Niczuly kapujánál Baiaram fejese említhető a 39. percben, kevéssel mellé, valamint Nistor beadása szabadrúgásból a tizenhatos oldalvonalától a 45. percben, amikor nehezen szabadítottak fel a védők.

A második félidő azonban teljes egészében a szentgyörgyieké volt, ám gólt az ellenfél lőtt. Az 53. percben Rondón alsó sarokra tartó közeli lövését nagy bravúrral ütötte ki Arlauskis, két perccel később pedig Mitrea hibája után szintén Rondón előtt nyílt lehetőség, de tíz méterről túlzottan helyezni akarta, és a lövése mellészállt. A kihagyott helyzet megbosszulta magát, hiszen Vătăjelura az 58. percben nem mozdultak ki időben a védők, és ő 18 méterről lábfejjel a hosszú sarokba küldte a labdát (0-1).

A kapott gól után teljes erőbedobással támadott az OSK, gyakorlatilag odaszögezte a CSU-t a saját kapujához, ám a lövések rendre lepattantak, a beadásokat kifejelték a védők, kétszer pedig a kapufa mentett. Šafranko fejese a keresztlécről pattant vissza, Varga duplázása pedig az üres kapu fölé szállt, míg Achahbar kapáslövése a hosszú kapufáról nem befelé, hanem kifelé pattant.

Hogy mekkora volt az OSK fölénye, azt a vendégek meccs utáni nyilatkozatai is jelzik, akik egyöntetűen – Mirel Rădoi edző, de a játékosok is – azt mondták: nem érdemelték meg a győzelmet.

A Sepsi OSK legközelebb szombaton 15 órától a CFC Argeș Pitești otthonában lép pályára, kérdés ezek után, hogy marad-e addig is Cristiano Bergodi a kispadon. Hiszen valakinek el kell vinni a balhét...

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

Labdarúgó szuperliga, 16. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – CSU Craiova 0-1 (0-0)

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK-stadion. Vezette: Marian Barbu (Fogaras) – Mircea Orbuleț (Bukarest), Marius Badea (Rm. Vâlcea). Tartalék: Horia Mladinovici (Bukarest). Ellenőr: Costin Toma (Karácsonkő). Videóbíró: Iulian Dima (Bukarest). Segéd-videóbíró: Stelian Slabu (Brassó).

Gólszerző: Vătăjelu (58.).

Sárga lap: Tamás (90.), Aganović (90+4.), illetve Hanca (27.).

Sepsi OSK: Niczuly – Ciobotariu (66. Varga), Ňinaj, Tamás, Dumitrescu, Aganović, Matei (72. Achahbar), Rodriguez, Ștefănescu (80. Bărbuț), Rondón (80. Tudorie), Šafranko.

CSU Craiova: Arlauskis – Papp, Mitrea, Screciu, Hanca (57. Mateiu), Crețu, Căpățînă (71. Martić), Nistor (85. Câmpanu), Vătăjleu, Rivaldinho (84. Markovic), Baiaram (71. Roguljić).

* Szuperliga, 16. forduló: Chindia Târgoviște – Botosáni FC 2-2, Universitatea 1948 Craiova – Konstancai FCV Farul 1-2, FC Voluntari – Petrolul 52 Ploiești 0-1, Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – CSU Craiova 0-1.

* 2. liga, 12. forduló: Bukaresti Dinamo 1948 – CSM Slatina 0-0, Jászvásári CSM Politehnica – FK Csíkszereda 0-0, Konstancai Unirea – Bukaresti Metaloglobus 1-3, Sellemberki CSC 1599 – Temesvári Ripensia 0-0, Temesvári Politehnica – Nagybányai Minaur 1-1, Bukaresti Progresul 1944 Spartac – Unirea 04 Slobozia 1-4, Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii – Bukaresti CSA Steaua 4-3, Dési Unirea – Concordia Chiajna 1-1. Az élcsoport: 1. CSA Steaua 26 pont, 2. Dés 25, 3. Slobozia 22.