A labdarúgó harmadosztály nyolcadik fordulójában a szászrégeniek hazai környezetben a Gyulafehérvári CSM Unirea gárdájával mérhették össze játéktudásukat. Miután az elmúlt játéknapon ugyancsak gyulafehérvári ellenféllel találkoztak, amelyen egy kiegyensúlyozott összecsapást követően vereséget szenvedtek, ezúttal is minden jel arra utalt, hogy a ranglistás „szomszédokkal” kiélezett párharcot vívnak.

Így is történt. A találkozó remek iramban vette kezdetét, s mindjárt az első  percekben három említésre érdemleges gólszerzési lehetőséget is lejegyezhettünk: az  5. percben  Bugnar kecsegtető szituációba került a büntetőterület jobb oldalán, ám a hátvéd jól eltalált lövését Raț kitűnő érzékkel hárította. A túloldalon két perccel később Roșu jó pozicíóból mellé lőtt. A 9. percben a házigazdák megszerezték a vezetést: Chirlejan könnyedén „megszelídítette” a játékszert, pontos passzát Panga mintegy 7 méterről, higgadtan a hosszú sarokba továbbította (1-0). A 12. percben a gyulafehérváriak nagyon közel álltak az egyenlítéshez, ám ekkor Boldea erős, közeli lövését Bucin bravúrosan védte. A jó színvonalú találkozó gólhelyzetsorozata a 20. percben folytatódott, amikor Potor pontos bal oldali szögletét követően S. Luca mintegy 6 méterről mellé bólintott. Az első játékrész túlnyomó részét az Avântul uralta, azonban a vendégek is jó replikát nyújtottak.

Az első félidőnek még két fontos mozzanata volt: a 28. percben Enyedi Andrei vezetőedzőt kiállították, mivel a kispad számára kijelölt területet elhagyva alaposan meglökte az ellenfél egyik játékosát. (Nem ez az első eset, amikor a szászrégeniek trénere nem tud parancsolni az indulatainak…) A 41. percben pedig Potor jó ütemben elvégzett szabadrúgását Ghiță ígéretes szögből mellé fejelte.

A második játékrész elején a hazaiak átengedték az összecsapás irányítását. Jóval idő előtt meghátráltak, s mint máskor is, amikor ez a taktika visszaütött, ezúttal sem hozta meg a várt eredményt, sőt… Az 54. percben E. Codrea remekül továbbított Roșuhoz, aki 8-9 méterről kevéssel mellé lőtt, kihagyva ezzel a vendégcsapat egyik legnagyobb gólhelyzetét. Majd Boldea kemény lövését Bucinnak sikerült körülményesen hárítania (62.), négy perccel később pedig a CSM Unirea kiegyenlítette az állást: egy hosszú támadást követően Roșu valósággal eljátszadozott a jobb oldalon Bugnarral, a pöttyös pedig a büntetőterület közepe tájáról Cristea révén  Bucin kapujában kötött ki (1-1). A gyulafehérvári gárda a lefújás pillanatáig további három-négy alkalommal is veszélybe sodorta még a házigazdák kapuját, néhány alkalommal pedig csupán a fáradhatatlan Truța kiváló közbelépéseinek köszönhetően sóhajthattak fel megkönnyebbülten a régeniek.

A CSM Avântul teljesítménye a második félidőben eléggé halványra sikeredett. Csak Murar, Potor, Chirlejan, néha Bujor igyekezete kevésnek bizonyult a győztes gól megszerzéséhez. Csupán két-három gólhelyzetecskét sikerült kidolgozniuk… A 89. percben Stanciu életveszélyesen ívelt be a bal szélről, ám Bucin kapuvédő ezúttal is verhetetlennek bizonyult. Mindent összevetve: lévén, hogy a csapatok iranyítottak és meg is nyertek egy-egy játékrészt, a mérkőzés végén elkönyvelt döntetlen igazságosnak minősíthető.

3. liga, 9. csoport, 8. forduló: Szászrégeni CSM Avântul – Gyulafehérvári CSM Unirea 1-1 (1-0).

Szászrégen, Avântul-pálya, napsütéses időjárás, mintegy 200 néző. Vezette: Octavian Cucanu (Brassó) – Cosmin Toca, Marian Tunsoiu (mindketten Fogaras). Ellenőr: Ionuț Burlea (Brassó), Adrian Voica (Beszterce).

Szászrégeni CSM Avântul: Bucin – Bugnar, Suciu, Truța, C. Dan, Chirlejan, S. Luca (46. P.  Luca), Potor, (78. V. Bujor), Murar, Panga, Ghiță (70. Bóni Csaba).

Gyulafehérvári CSM Unirea: Raț (46. Stoian) – Nistor, Vomir, E. Codrea, Benkirat, Boldea, Fetița (61. V. Cristea), Grozav, Indrei, Stanciu, Roșu (80. M. Codrea).

Gólszerzők: Ov. Panga (9.), illetve  V. Cristea (66.).

3. liga, 9. csoport, 8. forduló: Szászrégeni CSM Avântul – Gyulafehérvári CSM Unirea 1-1, Kudzsiri Metalurgis-
tul – Nyárádtői Unirea 2018 2-1, ACS Medgyes 2022 – Alsógáldi Industria 1-0, ACS Marosvásárhely – Beszterce-naszódi Gloria 2018 2-3, Gyulafehérvári CSU – Kolozsvári Viitorul 4-0.