2024. july 1., Monday

A vártnál kissé nehezebben nyert a Sirius csapata a szerényebb képességű Agronomia ellen a női kosárlabda Nemzeti Liga 12. fordulójában. A második negyedet ugyanis elkönnyelműsködték Carmin Popa tanítványai. A győzelem azonban így is két pontot ér, a marosvásárhelyi együttes pedig ennek köszönhetően az 5. helyen zárja az évet, a mezőny legjobb három csapata, valamint a verhető Alexandria mögött, és megcélozhatja az alapszakasz negyedik helyét.

Ellentétben a múlt heti, Kolozsvár elleni mérkőzéssel, ezúttal védekezésben indult nehezebben a gépezet. A dobóról folyamatosan lekéstek a védők, és az Agronomia 50%-osnál jobb hatásfokkal szerzett pontokat az első negyedben. A támadásban azonban potyogtak a labdák a gyűrűbe, három tripla mellé a palánk alatt elsősorban Griffin volt eredményes. Miután azonban sikerült 15 pontra elhúzni, megállt a Sirius. A második negyedben tíz eladott labdát számlált a csapat, elsősorban a nem kellően pontos vagy előkészítetlen bejátszásokat fülelték le a vendégek. Ezzel pedig négy pontra fogyott szünetig az előny, majd közvetlenül a szünet után egy két plusz egy pontos játék után csak egy pont maradt a biztosnak tűnő vezetésből. Alighanem ekkor tudatosult a marosvásárhelyi játékosokban, hogy nem lehet nyerni, ha nem összpontosítanak jobban a pályán. Ennek eredménye pedig a védelem látványos feljavulása volt, a kizárás működni kezdett, így a lepattanók begyűjtése is javult, és ha meg is maradtak a támadásban elkövetett hibák, végül mindössze 19 eladott labdával zártak (mint említettük, a hibákból tízet a második negyedben követtek el).

A csapat akkor engedett ki ismét, amikor 20 pontra tornászta fel az előnyt, szerencsére azonban már csak öt perc volt a meccsből, így az Agronomia csupán hat pontot tudott ledolgozni. A kispadot azonban gondolkodóba ejtheti ez az utolsó öt perc, különösen, hogy ezen a meccsen nem engedte meg magának, hogy a tapasztalatlanabb tartalékokat is pályára küldje: kilences rotációval zárta a meccset, közülük négyen pedig tíz percnél kevesebbet töltöttek a pályán.

A számok Sherill (28 pont, 18 lepattanó) és Griffin (25 pont, 20! lepattanó) mellett szólnak, de említésre méltó Chiș 14 gólpassza is.

Noha ez volt az év utolsó bajnoki mérkőzése, szilveszter előtt még egyszer pályára lép a csapat. December 29-én, a Románia-kupa negyeddöntőjében Alexandrián vendégszerepel. A visszavágót január 6-án rendezik a Ligetben, 18 órai kezdettel.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, 12. forduló: Marosvásárhelyi Sirius – Bukaresti Agronomia 81:67 (23-16, 20-23, 20-12, 18-16)

Marosvásárhely, ligeti sportcsarnok, 250 néző. Vezette: Vlad Potra (Kolozsvár), Kővágó Lajos (Nagyvárad), Diana Bucerzan (Temesvár). Ellenőr: Alexandru Columban (Kolozsvár).

Sirius: Sherill 28 pont, Griffin 25 (2), Sólyom 10 (2), Lipovan 8 (2), Chiș 7 (1), Mircea 3 (1), Allen, Badi, Czimbalmos.

Agronomia: Sipos 17 pont (3), Panait 17, Vaida 13, Plavițu 12 (2), Kovács 5 (1), Militaru 3 (1), Stănescu, Bobar, Chițanu, Cristea, Anastasescu.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, 11. forduló: Bukaresti Agronomia – Brassói Olimpia 60:55; 12. forduló: Bukaresti Rapid – Konstancai Phoenix 37:85, CSM Târgoviște – Aradi FCC 55:71, Marosvásárhelyi Sirius – Bukaresti Agronomia 81:67.