A negyedik győzelmet is beseperte zsinórban az ACS Marosvásárhely, a labdarúgó 3. liga IX. csoportjának 13. fordulójában. A rangsor 2. helyén álló Medgyes ellen azonban távolról sem volt egyszerű a mérkőzés, főleg az első félidőben az ellenfél volt kezdeményezőbb, de igazán nagy helyzetek nem alakultak ki a kapuk előtt.

A vendégek nagyon határozottan kezdték a második félidőt, és két nagy lehetőséget is kihagytak Cîrstean és Ţala révén. Ezt követően a vendégkapusnak kellett közbelépnie Csáki és Jorza labdájánál. Miután Kis is bemutathatott egy bravúrt a marosvásárhelyi kapuban, emberhátrányba került a medgyesi csapat: Emanuel Baba megkapta a második sárgáját. A kiállítás után a hazai együttes vette át a meccs irányítását, de gólt csak a hosszabbításban tudott lőni, amikor Greu értékesítette a Gliga által kiharcolt büntetőt.

A tizenegyest a medgyesiek hevesen vitatták, a mérkőzést követően a vendégek edzője, Mihai Ianc azt mondta: a játékvezetők ellen kellett játsszanak, szerinte Baba kiállítása nem volt jogos, a büntetőnél pedig Gliga szabálytalankodott, és nem a védő. Ezzel szemben a marosvásárhelyiek szakvezetője, Flavius Sabău szerint hamarabb is megszerezhették volna a vezetést, de örül a késői gólnak is.

Az ACS Marosvásárhely továbbra is reménykedik a felsőházba jutásban, de még mindig négy pontra van a 4. helytől lemaradva, öt fordulóval az alapszakasz vége előtt. A hétvégén pedig Szászrégenbe utazik, a kiesés ellen küzdő CSM Avântul otthonába.

3. liga, IX. csoport, 13. forduló: ACS Marosvásárhely – ACS Medgyes 2022 1-0 (0-0).

Marosvásárhely, víkendtelepi labdarúgópálya. Vezette: Cristian Codrea (Nagybánya) – Daniel Lar (Nagybánya), Cristian Mureşan (Kapnikbánya). Ellenőrök: Fodor József (Székelyudvarhely), Flavius Burlea (Fogaras).

ACS Marosvásárhely: Kis – Bărăbaş, Preklet, Dumbrăvean, Moraru (76. Caliani), Csala R. (76. Moldován), Todoran, Jorza, Csáki (56. Sárközi), Greu, Osei (64. Gliga).

ACS Medgyes: Blaga – Hanzu, Avram, Jica, Trif, Baba, Tineiu, Man, Rotar, Ursu, Cîrstean. Cserék: Ciuperceanu, Ţala, Bîrsan S, Bîrsan A., Zamfir, Covaci, Pajco, Maxim, Şerban.

Gólszerző: Greu (90+4. – büntetőből).

Piros lap: Baba.

3. liga, IX. csoport, 13. forduló: Beszterce-naszódi Gloria 2018 – Nyárádtői Unirea 2018 1-0, Kolozsvári Viitorul – Gyulafehérvári CSM Unirea 0-2, Gyulafehérvári CSU – Kudzsiri Metalurgistul 3-0, ACS Marosvásárhely – ACS Medgyes 2022 1-0, Alsógáldi Industria – Szászrégeni CSM Avântul 1-3.

Kikapott Nyárádtő, leszakadt az éllovastól

Elszalasztotta a felzárkózás esélyét a Nyárádtői Unirea 2018 az éllovas Beszterce-naszódi Gloria 2018-hoz. Ha nyert volna Besztercén, három pontra közelíti meg riválisát, ám kikapott, így 9 pontra nőtt a különbség, és már a felsőházi hely sem tűnik annyira biztosnak.
A besztercei találkozó első félidejében kiegyensúlyozott volt a mérkőzés, egyik csapat sem tudott komolyabb helyzetet kidolgozni. Újrakezdés után viszont a házigazdák valamivel határozottabbak voltak, és az 54. percben Vasile Mihai a felső sarokba csavart egy 25 méterre megítélt szabadrúgást. A folytatásban is a házigazdák voltak közelebb a gólhoz, Davordzie azonban a kapufát találta el. Nyárádtő holnap a kiesés ellen küzdő Alsógáld csapatát fogadja hazai pályán.