2024. october 6., Sunday

Az előző idényben még a másodosztályban szereplő Dési Unireát fogadta a labdarúgó 3. liga 6. fordulójában az ACS Marosvásárhely. A mérkőzésre rányomta a bélyegét az esős, hűvös, őszies idő, alaposan megnehezítve a csapatok dolgát.

Az első félidőben egyik félnek sem sikerült feltörnie az ellenfél védelmét, végül az újrakezdés után tíz perccel a désiek jobbhátvédje, Adrian Mar vette be Vlasa kapuját egy ballábas lövéssel. A marosvásárhelyi csapat a hátralévő időben az egyenlítésért hajtott, azt azonban csak a hosszabbítás perceiben tudta kivívni, amikor Oltean egy Răzvan Necrici játékvezető által megítélt büntetőt értékesített.

A mentett pont azonban nem sokat segít a marosvásárhelyi csapaton, amely marad a 7. helyen hét ponttal, négy pontra lemaradva a felsőháztól, amely az idei célkitűzése a klubnak. A 7. fordulóban van lehetőség közelebb kerülni a célhoz, hiszen a sereghajtó és nulla pontos Feketehalom vendégeként lépnek pályára.

3. liga, 7. csoport, 6. forduló: ACS Medgyes 2022 – Gyulafehérvári CSU 1-1, Kudzsiri Metalurgistul – Feketehalmi CSM 2-0, Szászrégeni CSM Avântul – Balázsfalvi CIL 1-3, ACS Marosvásárhely – Dési Unirea 1-1, Gyulafehérvári CSM Unirea – Gloria 2018 Beszterce-Naszód 1-1.

Az állás: 1. Medgyes 14 pont, 2. Gyulafehérvár 14, 3. Beszterce 13, ...7. ACS Marosvásárhely 7, ...9. Szászrégeni CSM Avântul 3.

3. liga, 7. csoport, 6. forduló: ACS Marosvásárhely – Dési Unirea 1-1 (0-0).

Marosvásárhely, víkendtelepi labdarúgópálya. Vezette: Răzvan Necrici (Oláhkékes) – Cristian Gozman Pop (Nagyvárad), George Urs (Nagyvárad). Tartalék: Szakács József (Sepsiszentgyörgy). Ellenőr: Veress Lóránt (Sepsiszentgyörgy), Ovidiu Tâlvan (Nagyszeben).

ACS Marosvásárhely: Vlasa – Rus, Milchiș, Negrea, Luca, Oltean, Horșia, Todoran, R. Barstan, Namolovan, Gliga. Cserék: Moga – Pataki, Aszalos, Vidrăsan, Mitra, Irimiás, Simon, Toader, Coman.

Dés: R. Pop – Mar, Martinović, Anchidin, Șoptirean, Calo, T. Mureșan, Georgiu, Ciobanu, A. Pop, Popovici. Cserék: Csapa, Urian – Șuteu, Neacșu, Moraru, Pojar, Zanc, D. Mureșan, Călugăr.

Gólszerzők: Oltean (90+2. – büntetőből), illetve Mar (56.).