2024. september 26., Thursday

Nem jutott a legjobb négy közé a magyar női kézilabda-válogatott a párizsi olimpián, miután a keddi negyeddöntőben hosszabbítás után 36-32-re kikapott Svédországtól.

Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány együttese a rendes játékidő utolsó percében még vezetett 29-28-ra, miután egy adott pillanatban négygólos hátrányt dolgozott le. Vámos a vége előtt 15 másodperccel szerzett előnyt, de a svédek öt másodperccel a vége előtt egyenlítettek (29-29). A ráadás első félidejében nem esett magyar gól, a svédek elhúztak, és ezzel eldőlt a mérkőzés.

A magyar válogatott számára véget ért az olimpia. Hogy a hatodik vagy hetedik helyen zár-e, az az utolsó negyeddöntő, a norvég–brazil találkozó kimenetelétől függ. Legutóbb, Tokióban hetedik lett a csapat.