2024. july 1., Monday

Három játékos nélkül utazott a marosvásárhelyi városi sportklub férfikosárlabda-csapata Pitești-re, a tavalyi bronzérmes FC Argeș otthonába. Noha a fegyelmi bizottság még nem hozott döntést, sem Martinić, sem Sánta, sem Engi-Rosenfeld nem utazott a csapattal, miután a Craiova elleni találkozón kiállították őket. A klub közlése szerint a kiállítás mimimum egyfordulós eltiltást jelent, bár a tavaly még, amikor a Bukaresti ABC Laguna Sharks elleni mérkőzésen történtek után öt játékost állítottak ki, azoknak, akik csak beugrottak a kispadról a pályára, nem kellett kihagyniuk egy fordulót sem. Márpedig a találkozó nem volt tét nélküli, hiszen az eredmény a középszakasz rangsorában is számít, és nem csupán a hiányos keret miatt nem fogadtak volna sokan a CSM sikerére. Az esélylatolgatásra azonban alaposan rácáfolt a marosvásárhelyi együttes, amely a mérkőzésen többnyire futott az eredmény után, de a legjobbkor érte utol és hagyta el a pitești-ieket, amikor éppen elfogyott a játékidő.

Akárcsak más mérkőzéseken, ezúttal is lágyan kezdett a védelemben a marosvásárhelyi gárda, támadásban pedig nehezebben lendült bele, az első negyedben nagyon hagyta elhúzni az ellenfelet. Csupán a második negyedben növelte meg a védekezés intenzitását, s lassan ledolgozta a hátrányt. Megvolt az esélye arra is, hogy előnnyel vonuljon szünetre, azonban Person mindkét szabaddobása kimaradt négy másodperccel a vége előtt.

A második félidőben ismét nagyon lágyan kezdett a CSM, nyolc pontra elhúzott az ellenfél, amikor pedig úgy tűnt, hogy sikerül ismét szorossá tenni, tíz pontra ment újra el. Még kétszer történt meg a mérkőzés végéig, hogy sikeres kapaszkodás után ismét rövid pitești-i sorozat következett, az utolsó percekben azonban a legjobbkor sikerült utolérni a FC Argeșt, és elhagyni. A végjáték hosszú és idegtépő volt, az utolsó két perc a gyakorlatban nem kevesebb, mint 22 percig tartott. Mikor egyik, mikor másik oldalra billent a győzelmi esély mérlege, 13 másodperccel a vége előtt Fometescu két szabaddobásával egy pontra csökkent a marosvásárhelyiek előnye, a labdafelhozatalnál pedig nem volt irányító a pályán, mert a szabaddobás esetleges követésére Person helyett a magasabb Gajovićot küldték be. Utóbbi passzába belenyúltak, a labda elhagyta a játékteret, a játékvezetők pedig hosszas videózás után is a házigazdáknak ítélték a bedobást, noha egyértelműnek tűnt, hogy pitești-i játékos ütötte ki a labdát. Hat másodperc volt még és egyetlen pont különbség. Sólyom labdalopása azonban véget vetett az izgalmaknak, Jeremić elé pöccentette a labdát, aki ellen azonnal szabálytalankodtak. Utóbbi pedig az első szabaddobást értékesítette, a másodikat pedig rutinosan kihagyta, hogy az ellenfélnek ne legyen ideje felhozni a labdát.

A CSM elsősorban pontosabb tripláinak köszönheti a sikert, Lowrance egyedül több hármast dobott, mint a FC Argeș összesen, de nagyon fontos volt Sólyom – valljuk be, szerencsés – hármasa és Bölöni egyenlítést hozó triplája is. Erre nagy szükség volt, mert palánk alatt megérződött Sánta hiánya, a lepattanózást az ellenfél 34-24-re nyerte.

A győzelemmel a CSM utolérte pontszámban a FC Argeșt, és utóbbihoz hasonlóan 4-4-es mérleget visz magával a középszakaszba. Az egyetlen apró hiányérzet csak abból fakadhat, hogy az összevetésben Pitești van előnyben, mert a marosvásárhelyi meccset négy ponttal nyerte. A középszakasz a hétvégén kezdődik, és mindjárt a legkeményebb ellenfél, az európai porondon is igen eredményes Kolozsvári U-BT látogat a Simon László Sportcsarnokba.

Férfikosárlabda Nemzeti Liga, 18. forduló: FC Argeș Pitești – Marosvásárhelyi CSM 82:84 (27-19, 16-24, 19-16, 20-25).

Pitești, Pitești Arena, 1800 néző. Vezette: Alexandru Olaru (Bukarest), Laurențiu Grigoraș (Buzău), Tudor Crișan (Kolozsvár). Ellenőr: Cătălin Burlacu (Bukarest).

FC Argeș: Jones 21 pont, Jevtović 20, Smith 14, Andrieș 8 (2), Fometescu 7 (1), Kelly 7, Chițu 5 (1), Voinescu, Ioniță. Kispadon: Dănescu.

Marosvásárhely: Lowrance 30 pont (5), Jeremić 13 (1), Person 13 (1), Gajović 10, Borșa 5, Sólyom 5 (1), Nistor 5 (1), Bölöni 3 (1), Paliciuc. Kispadon: Szilveszter, Blaga, Kiss.

Férfikosárlabda Nemzeti Liga, 18. forduló:

* A csoport: Bukaresti Rapid – Bukaresti Laguna Sharks 104:64, Galaci CSM – CSO Voluntari 80:106, Kolozsvári U-BT – Brassói Corona 101:83, Temesvári SCM – Zsilvásárhelyi CSM 96:82. A Bukaresti Dinamo állt.

* B csoport: FC Argeș Pitești – Marosvásárhelyi CSM 82:84, SCM U Craiova – CSM Baschet Petrolul Ploiești 86:79, Nagyszebeni CSU – Foksányi CSM 2007 71:78, Nagyváradi CSM – CS Vâlcea 1924 91:77. A Konstancai CSM állt.