2024. july 1., Monday

A magyar férfi-kézilabdaválogatott 35-28-ra kikapott hétfőn a házigazda Németországtól az olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság kölni középdöntőjének harmadik fordulójában. A vereség ellenére matematikai esélye még maradt a csapatnak az elődöntőbe jutásra, ehhez azonban nyernie kellett a tegnap este, lapzárta után rendezett mérkőzésen az olimpiai bajnok franciák ellen, emellett a németeknek ki kellett kapniuk a horvátoktól, és az osztrákoknak sem volt szabad diadalmaskodniuk az izlandiak felett.

Az első hét perc nagyon jól sikerült magyar szempontból, a játékosok támadásban és védekezésben is remekül összpontosítottak, így két góllal vezettek. Ezt követően azonban jöttek a hibák, amelyeket a hazaiak kihasználtak, és egyenlítettek. A folytatásban felváltva estek a gólok, ebben az időszakban inkább támadásban voltak „élesek” a magyarok, akik kétbeállós játékra váltottak. Mindkét csapat kapust cserélt, majd a 21. percben az öt-egyben védekező németek visszavették a vezetést. Fej-fej mellett haladt a két együttes, a magyarok a jó védekezéseket követően újra hibázni kezdtek, így a szünetben a házigazdák álltak jobban egy találattal.

Amilyen rosszul végződött az első felvonás, olyan rosszul indult a második, az ellenfél 20-17-re ellépett. Hiányzott a szélsők megjátszása támadásban, a németek remek védekezése miatt a betörésekre pedig nem volt sok esély. A kapus lecserélésével létszámfölényes támadójátékra váltott a magyar együttes, de az Európa-bajnok, olimpiai bronzérmes, kétszeres Bajnokok Ligája-ezüstérmes Andreas Wolff elkapta a fonalat a német kapuban, és a védekezés is kiválóan működött előtte. A magyarok támadójátéka ezúttal sem volt széles, szinte mindig a belső posztokra korlátozódott.

José María Rodríguez Vaquero szövetségi kapitány a 49. percben kihasználta utolsó időkérési lehetőségét is, de hatgólos hátrányból már nem volt visszaút csapata számára, a lendületbe került németeket nem lehetett lefékezni.

A csoport további mérkőzésein: Franciaország – Ausztria 33-28, Izland – Horvátország 35-30. Az állás: 1. (és elődöntős) Franciaország 8 pont, 2. Németország 5, 3. Magyarország 4 (119-116), 4. Ausztria 4 (108-112), 5. Izland 2, 6. Horvátország 1.

A középdöntő II. csoportjának 4. (utolsó) fordulójában: Norvégia – Svédország 33-23, Szlovénia – Dánia 28-25, Portugália – Hollandia 33-33. A végeredmény: 1. Dánia 8 pont, 2. Svédország 6, 3. Szlovénia 6, 4. Portugália 5, 5. Norvégia 4, 6. Hollandia 1. Pontegyenlőségnél az egymás elleni eredmény rangsorolt.

Fotó: Lékai Máté a mérkőzés után

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Férfikézilabda-Eb, középdöntő, I. csoport, 3. forduló: Németország – Magyarország 35-28 (18-17).

Köln, 19.750 néző, vezette: Jörum, Kleven (norvégok).

Lövések/gólok: 48/35, illetve 41/28.

Gólok hétméteresből: 3/3, illetve 2/2.

Kiállítások: 6, illetve 2 perc.

Magyarország: Bartucz – Bóka 1 gól, Bodó 4, Bánhidi 1, Sipos, Ancsin 6, Lékai 4, cserék: Imre 2, Fazekas 2, Ligetvári 1, Palasics, Rosta 6, Szita 1, Ilic, Hanusz.

Németország: Wolff – Steinert 4 gól, Häfner 4, Knorr 4, Golla 4, Köster 8, Dahmke 3, cserék: Späth, Heymann 4, Kohlbacher 4, Weber.