2024. june 30., Sunday

Noha kiesett az A1 osztályból, játszott még egy helyosztó sorozatot a 11. helyért a CSU Medicina női röplabdacsapata. A Bákói Știința elleni, két győzelemig tartó sorozatban hazai pályán és idegenben is nyert, az egyetlen eredménye azonban ennek, hogy amennyiben visszalépők lesznek, az első csapat, amely meghívást kap az élvonalba, az a Medicina lesz.

Az idény utolsó felvonására emelőként a tavasszal alig használt Politanszkát, míg liberóként a szintén mindig tartalék Pogort küldte pályára Julien van de Vyver, az első hazai meccsen pedig padon hagyta Krystle-t és Cristeát is. El is veszítette a csapat az első játszmát, ez volt a bákóiak egyetlen nyert játszmája ebben a bajnokságban. Pedig a szett végén már a korábbi kezdők játszottak, ám 20:20 után öt labdát vesztettek zsinórban... Utóbb azonban a hazaiak akarata érvényesült, noha Krystle-t a második játszmától ismét lehívta.

A bákói visszavágón változtatott az elképzelésen van de Vyver, előbb hagyta a standard kezdőcsapatot, hogy előnyt szerezzen, aztán léptek pályára a tartalékok, a találkozón egy pillanatig sem forgott veszélyben a marosvásárhelyiek sikere. Kár, hogy ez már aligha ér sokat, hiszen a feljutók közül sem az Kolozsvári U, sem a CSM Medgidia nem fog visszalépni.

Fotó: Nagy Tibor (korábbi felvétel)

Női röplabda A1 osztály, rájátszás a 11. helyért, 1. mérkőzés: Marosvásárhelyi CSU Medicina – Bákói Știința 3:1 (20:25, 25:15, 25:14, 25:7).

Marosvásárhely, Pongrácz Antal csarnok, 70 néző. Vezette: Mihai Husa (Kolozsvár), Lucian Husa (Kolozsvár). Ellenőr: Dumitru Gigi (Nagybánya).

CSU Medicina: Tarța, Gheți, Duțu, Colesnicov, Politanszka, Aelbrecht. Liberó: Pogor. Cserék: Cristea, Krystle, Buran, Nedelcu.

Bákói Știința: Staicu, Hantău, Preda, Cloșca, Sabloschi, Görbe. Liberó: Ion. Csere: Mătanie.

Női röplabda A1 osztály, rájátszás a 11. helyért, 2. mérkőzés: Bákói Știința – Marosvásárhelyi CSU Medicina 0:3 (17:25, 22:25, 18:25).

Bákó, Narcisa Lecușanu csarnok, 100 néző. Vezette: Violeta Jianu (Bukarest), Gabriel Dediu (Bukarest). Ellenőr: Ioan Bîrsan (Jászvásár).

Bákói Știința: Staicu, Hantău, Preda, Cloșca, Știrbu, Görbe. Liberó: Ion. Csere: Mătanie, Sabloschi, Hînganu-Marian.

CSU Medicina: Tarța, Gheți, Cristea, Krystle, Politanszka, Aelbrecht. Liberó: Pogor. Cserék: Buran, Nedelcu, Duțu, Colesnicov.

A1 osztályos női röplabdabajnokság, helyosztó párharcok:

* döntő (három győzelemig tartó sorozat): Balázsfalvi Alba Volei – CSO Voluntari 1:3 (0-3);

* a 3. helyért (három győzelemig tartó sorozat): Bukaresti Rapid – CSM Târgoviște 2:3 (1-1), CSM Târgoviște–Bukaresti Rapid 3:0 (2-1);* a 7. helyért (két győzelemig tartó sorozat): Brassói Corona – Bukaresti Dinamo 3:2 (2-0);

* a 9. helyért (két győzelemig tartó sorozat): Konstancai CSM – FC Argeș Pitești 3:1 és 3:1 (2-0);

* a 11. helyért (két győzelemig tartó sorozat): CSU Medicina – Bákói Știința 3:1 (1-0), illetve Bákói Știința – CSU Medicina 0:3 (0-2).

Meglepetés a döntőben

A női röplabdabajnokság döntőjében hatalmas meglepetés született, hiszen a bajnoki címet a CSO Voluntari nyerte, amelyben a marosvásárhelyi edző lánya, Ilka van de Vyver is játszik, és amellyel a CSU Medicina viszonylag szoros találkozókat vívott. A premiernek számító sikerben azonban az a legmeglepőbb, hogy Voluntari mindössze ötödik (!) helyen végzett az alapszakaszban, de három jobban helyezett ellenfelét is vereség nélkül győzte le, közöttük az alapszakasz-győztes CSM Târgoviștét, és a fináléban az utóbbi évek legyőzhetetlennek hitt bajnokát, a Balázsfalvi Alba Voleit is felülmúlta. Az idény egyetlen kérdőjelét már csak a bronzérmes kiléte jelenti, a három győzelemig tartó Rapid–Târgoviște sorozat negyedik mérkőzését lapzárta után játszották.