A Fehérvár meglepetésre 1-0-ra győzni tudott a címvédő és listavezető Ferencváros vendégeként vasárnap a magyar labdarúgó NB I 13. fordulójában.

A mérkőzés első félidejében a csütörtökön a Genkkel kiélezett Európa-konferencialiga meccset vívott Ferencváros játszott némi mezőnyfölényben, de igazán komoly helyzetig ritkán jutott el, így gól nélküli döntetlennel mentek szünetre a csapatok.

A második játékrész egy FTC-lesgóllal indult, és hazai labdabirtoklási fölénnyel folytatódott, gólt azonban a félidő derekán a vendégek szereztek egy pontrúgás után a percekkel korábban becserélt Szabó Levente révén.

A folytatásban gyakorlatilag felborult a pálya, ám a székesfehérváriak nagyon stabilan védekeztek, a kissé ötlettelen ferencvárosiak pedig kevés helyzetüket nem tudták gólra váltani.

A Fehérvár története során először tudott győzni bajnoki mérkőzésen a Groupama Arénában.

A vendégcsapat először nyert idegenben a szezonban, és sikerével a tabella negyedik helyére lépett fel, míg az FTC sorozatban második vereségét szenvedte el a bajnokságban.

Fotó: FTC

NB I, 13. forduló: Ferencvárosi TC – Fehérvár FC 0-1 (0-0).

Budapest, Groupama Aréna, 11.007 néző, vezette: Karakó.

Ferencváros: Dibusz – Wingo, Cisse, Abena (70. Owusu), Ramírez (86. Gojak) – Makreckis, Esiti (46. Sigér) – Traoré (77. Civic), Ben Romdhane (46. Lisztes), Marquinhos – Pesic.

Fehérvár: Tóth – Bese, Csongvai, Serafimov, Gergényi B., Schön – Christensen (79. Rúben Pinto), Flores, Katona (55. Kalmár) – Kastrati (64. Szabó L.), Kodro (80. Karamoko).

Gólszerzők: Szabó L. (68.).

Sárga lap: Ben Romdhane (35.), Marquinhos (81.), Sigér (85.), illetve Flores (90+1.), Tóth (96.), Rúben Pinto (90+7.).

* NB I, 13. forduló: Ferencvárosi TC – Fehérvár FC 0-1, Debreceni VSC – Paksi FC 1-0.

* NB II, NB II, 15. forduló: HR-Rent Kozármisleny – Aqvital FC Csákvár 1-1, ETO FC Győr – Kolorcity Kazincbarcika SC 2-0, Szombathelyi Haladás – Vasas FC 3-3, Budapest Honvéd – FC Ajka 1-0, Tiszakécskei LC – Gyirmót FC Győr 0-1. Az élcsoport: 1. ETO FC Győr 35 pont, 2. Nyíregyháza Spartacus 34, 3. Vasas 28 (35-18), 4. Kozármisleny 28 (26-16).

* Szuperliga, 16. forduló: Botosáni FC – FC Voluntari 3-3, CSU Craiova – Bukaresti Dinamo 1948 1-0, Bukaresti FCSB – Universitatea 1948 Craiova 2-1, Aradi UTA – Galaci Suporter Club Oțelul 2-4. Az élcsoport: 1. FCSB 34 pont, 2. Kolozsvári CFR 1907 31, 3. Bukaresti Rapid 1923 30.

* 2. liga, 13. forduló: Bukaresti CSA Steaua – FK Csíkszereda 1-0. Az élcsoport: 1. Sellemberk 30 pont, 2. Vajdahunyad 27 (22-11), 3. Slobozia 27 (13-5).

Kikapott Debrecenben, így nem ugrott élre a Paks

Nem tudott a tabella élére ugrani a Paks, mivel 1-0-ra kikapott Debrecenben a 13. forduló záró találkozóján. A vendégeknek megszakadt a tíz tétmérkőzésen, illetve nyolc bajnoki összecsapáson át tartott veretlenségi sorozata is.