2024. june 30., Sunday

a női kézilabda BL-ben

A Győri Audi ETO KC hatodik alkalommal nyerte meg a női kézilabda Bajnokok Ligáját, mivel 30-24-re legyőzte a német Bietigheimet a budapesti négyes döntő vasárnapi fináléjában.

„A vonaton nincs fék” – ez a címe a Bietigheim szurkolói dalának, amit le is játszottak a kezdés előtt, kedvenc csapatukat az ETO mégis meg tudta fékezni. Még négy és fél perc sem telt el a meccsből, a németek máris időt kértek, mert némileg megszeppenve, idegesen kezdtek. A fölényben játszó Győr 3-1-re ellépett, majd öt percig nem talált a hálóba, de utána egy 5-1-es sorozattal magabiztossá tette vezetését. A következő tíz percben felváltva estek a gólok, a szünetben pedig 17-12-re vezetett az ETO, és olyan hatékonyan védekezett, hogy az első félidőben öttel több kapura lövése volt, mint ellenfelének.

A győriek sem játszottak hibátlanul, a második felvonás elején már tíz rontott lövésnél jártak, ám egy 3-0-s sorozattal már hét találat volt az előnyük. A német bajnoki címvédő egy 3-0-s szériával visszazárkózott, de ez volt az utolsó pillanat, amikor még reménykedhetett a csodában. A meccs utolsó negyedében ismét magabiztosabb, hatékonyabb volt a Győr, amely az utolsó percekben már a pályán is elkezdte ünnepelni a klubtörténet újabb nagy sikerét.

A 49. percben Szöllősi-Schatzl Nadine alakította 24-18-ra az állást, ez volt az ETO ötszázadik találata 2014 óta a négyes döntőkben.

Silje Solberg 42 százalékos hatékonysággal, 16 védéssel járult hozzá a sikerhez. A túloldalon Gabriela Dias Moreschi hat, Sarah Nörklit Lönborg négy védéssel zárt.

A friss BL-győztes színeiben utolsó mérkőzését játszotta a nyáron távozó Line Haugsted, Szöllősi-Schatzl Nadine, Ana Gros, Stine Oftedal, Silje Solberg és Yvette Broch.

Női kézilabda Bajnokok Ligája, döntő: Győri Audi ETO KC – SG BBM Bietigheim (német) 30-24 (17-12).

Budapest, MVM Dome, 18.500 néző. Vezette: Lovin, Stancu (románok).

Győr: Solberg-Oesthassel – Győri-Lukács 5 gól, Gros 6, V. Kristiansen 2, Brattset 6, S. Oftedal, Fodor Cs. 2. Csere: Sandra Toft (kapus), Haugsted 3, Nze Minko 2, De Paula 1, Blohm, Rju Un Hi, Szöllősi-Schatzl 3, Hovden.

Bietigheim: Moreschi – Behrend, Kudlacz-Gloc 3, Gassama 2, Dulfer 2, X. Smits 2, Mala 3. Csere: Lönborg (kapus), I. Smits 3, Döll 2 (1), I. Hvenhelt 5, Johansen, Faluvégi D. 2.

Lövések/gólok: 48/30, illetve 47/24.

Gólok hétméteresből: 5/5, illetve 5/3.

Kiállítások: 10, illetve 4 perc.

Női kézilabda Bajnokok Ligája, négyes döntő:

* elődöntő: Győri Audi ETO KC – Team Esbjerg (dán) 24-23 (13-9), SG BBM Bietigheim (német) – Metz HB (francia) 36-29 (14-15);

* a 3. helyért: Team Esbjerg – Metz HB 37-33 (18-18);

* döntő: Győri Audi ETO KC – SG BBM Bietigheim (német) 30-24 (17-12).

Egy kis statisztika

A két csapat ötödik alkalommal találkozott egymással, a magyar együttes az ötödik sikerét ünnepelhette. Az idei BL-szezont az ETO 14 győzelemmel, egy döntetlennel és három vereséggel zárta.

A győriek tizedszer játszottak döntőt a legrangosabb európai kupasorozatban, és hatodszor – 2019 után először – győztek. Korábban az EHF Kupában négyszer, a KEK-ben egyszer voltak finalisták, de azokat a mérkőzéseket elveszítették.

A Bietigheim döntőbe jutása révén az 1992-ben ezüstéremmel zárt TV Giessen-Lützellinden után volt ismét német csapat a legrangosabb női európai klubsorozat fináléjában.

A győztes győri csapat játékosai a trófeával ünnepelnek az eredményhirdetésen, miután 30-24-re nyertek a női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjének fináléjában játszott

Győri Audi ETO KC – SG BBM Bietigheim mérkőzésen a budapesti MVM Dome-ban 2024. június 2-án.

Fotó: MTI/Purger Tamás.