A marosvásárhelyi sátortetős uszodában rendezték a női országos vízilabda-bajnokság negyedik kettős tornáját. A házigazda CSM szinte kizárólag ifjúsági játékosokból álló csapata (miközben a jobb marosvásárhelyi játékosok a bukaresti klubokban szerepelnek) ezúttal is viszonylag nagy arányú vereségeket szenvedett a fővárosi riválisoktól.

Valamivel szorosabbak voltak a meccsek a Dinamo ellen, a Rapidtól két meccsen kapott összesen 66 gól azonban már kicsit soknak tűnik, eddig mindenesetre egyszer sem kapott a csapat 30 fölött egyetlen találkozón. Volt olyan, hogy a nyolcperces negyedben 11 gólt inkasszált a csapat, de olyan negyed is volt, amelyet döntetlenre hozott a már szinte biztosan bajnok Steaua ellen.

A teljesítményt – a hiányosságokat és pozitívumokat – az edzőnek, Cristian Ispirnek a feladata elemezni, aztán eldönteni, hogy az idény mennyire szolgálta a kitűzött célt, a tapasztalatszerzést, a fiatal játékosok számára.

A női vízilabda-bajnokság összesen öt kettős tornából áll, így még egyet szerveznek, a Dinamo bukaresti uszodájában, az eredmények azonban már aligha befolyásolják a végső sorrendet.

A CSM már egyetlen pontocskának is örülhetne, erre azonban szinte nulla az esély.

Országos női vízilabda-bajnokság, negyedik torna (Marosvásárhely):Bukaresti Rapid – Marosvásárhelyi CSM 32-10 (9-1, 7-5, 7-1, 9-3), gólszerzők: Csifó 6, Kovács 3, Mihály; Bukaresti Steaua – Marosvásárhelyi CSM 23-7 (8-2, 5-2, 6-3, 4-0), gólszerzők: Kovács 4, Orza 2, Csifó; Bukaresti Dinamo – Marosvásárhelyi CSM 12-4 (2-2, 2-1, 2-0, 6-1), gólszerzők: Csifó 2, Orza, Kovács; Rapid – Marosvásárhelyi CSM 34-9 (11-1, 8-3, 7-2, 8-3), gólszerzők: Orza 3, Kovács 3, Csifó, Mihály, Mărginean; Steaua – Marosvásárhelyi CSM 21-3 (6-0, 2-2, 6-0, 5-1), gólszerzők: Csifó, Kovács, Sivu; Dinamo – Marosvásárhelyi VSK 15-7 (4-0, 6-2, 1-2, 4-3), gólszerzők: Csifó 3, Orza 2, Sivu, Mureșan; Rapid – Dinamo 13-9 és 3-8, Steaua – Dinamo 10-6 és 10-2, Steaua – Rapid 11-10 és 11-7.

Rangsor: 1. Steaua 61 pont, 2. Rapid 46, 3. Dinamo 35, 4. Marosvásárhely 0.

Fotó: a városi sportklub honlapja