A Ferencváros 9-0-ra győzött Hatvanban a labdarúgó MOL Magyar Kupában, és a sorozat legjobb 32 csapata közé jutott, az összecsapáson Myrto Uzuni hat gólt szerzett.

A hatvani együttes a 34. percig tartotta a gól nélküli állást, de az albán válogatott labdarúgó a szünet előtti hajrában duplázott, majd az 59. percben a negyedik góljával 4-0-ra alakította az állást. A házigazdák a második félidőre elfáradtak, és a becsületgól érdekében kinyíltak, ezeket veszélyes kontrákkal és további gólokkal büntette a Ferencváros.

A Puskás Akadémia és a Budapest Honvéd is a legjobb 32 közé jutott a labdarúgó MOL Magyar Kupában, miután vasárnap mindkét élvonalbeli együttes vendégként múlta felül másodosztályú riválisát. A felcsútiak Siófokon nyertek 3-0-ra, míg a kispestiek a Nyíregyházát ideiglenes otthonában, Balmazújvárosban győztek le 5-1-re.

A Magyar Kupa negyedik fordulójának esti sorsolásán – amelyet az M4 Sporton tartottak – két élvonalbeli párharc is kialakult, a Zalaegerszeg a Budapest Honvédot, míg a bajnoki listavezető Kisvárda az MTK-t fogadja majd. A címvédő Újpest a másodosztályú Budafok vendége lesz, a bajnok Ferencváros pedig a megyei első osztályban szereplő Tökölé.

A negyedik fordulót október 27-én rendezik.

A kispesti Balogh Norbert (b) és a nyíregyházi Galambos Ádám a labdarúgó MOL Magyar Kupa 3. fordulójában játszott Nyíregyháza Spartacus FC – Budapest Honvéd mérkőzésen a Balmazújvárosi Városi Stadionban 2021. szeptember 19-én

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Labdarúgó MOL Magyar Kupa, 3. forduló (a 32 közé jutásért), az élvonalbeli csapatok párharcai: BFC Siófok (II.) – Puskás Akadémia FC 0-3, Nyíregyháza Spartacus FC (II.) – Budapest Honvéd 1-5, FC Ajka (II.) – Gyirmót FC Győr 0-1, FC Hatvan (megyei I.) – Ferencváros 0-9, Tiszakécskei LC (II.) – Újpest FC 0-3, SC Sopron (III.) – MOL Fehérvár FC 2-6, DEAC (III.) – Kisvárda Master Good 0-2, Gyömrő (Megye II.) – Paksi FC 1-9, Vác FC (III.) – ZTE FC 0-4, Komárom VSE (III.) – Mezőkövesd Zsóry FC 0-2, VLS Veszprém (III.) – Debreceni VSC 0-1, Sényő (III.) – MTK Budapest 0-7.

A 4. forduló párosítása

Szombathelyi Haladás (II.) – Gyirmót FC Győr, Jászberény (III.) – Vasas FC (II.), Budafoki MTE (II.) – Újpest FC, ESMTK (III.) – Békéscsaba 1912 Előre (II.), Kisvárda Master Good – MTK Budapest, FC Nagykanizsa (III.) – Tatabánya SC (III.), BVSC-Zugló (III.) – MOL Fehérvár FC, Debreceni VSC – Kecskeméti TE Hufbau (II.), Szeged-Csanád Grosics Akadémia (II.) – Mezőkövesd Zsóry FC, WKW ETO FC Győr (II.) – Puskás Akadémia, III. Kerületi TVE (II.) – Paksi FC, Aqvital FC Csákvár (II.) – Pécsi MFC (II.), Szegedi VSE (megyei I.) – Ceglédi VSE (III.), ZTE FC – Budapest Honvéd, Kolorcity Kazincbarcika (III.) – Diósgyőri VTK, VSK Tököl (megyei I.) – Ferencváros.

Fehérvárra látogat a bajnok Ferencváros

Szerda este a címvédő Ferencváros az előző idényben bronzérmes MOL Fehérvár FC otthonába látogat a labdarúgó NB I második fordulójából elhalasztott mérkőzésén.

A fehérváriak egyedüliként a mezőnyben veretlenek, ugyanakkor eddigi öt találkozójukból háromszor is döntetlent játszottak, így jelenleg csak az ötödik helyen állnak a tabellán.

A Ferencváros a nyitófordulóban a Kisvárdától elszenvedett vereségét követően mindhárom összecsapását megnyerte, és a harmadik helyről várja az összecsapást.

A két csapat előző idénybeli három meccsén egy döntetlen mellett a zöld-fehérek kétszer diadalmaskodtak. A Fehérvár az élvonalban legutóbb a 2019–2020-as idény 32. fordulójában győzte le fővárosi riválisát, amely akkor már tét nélkül, bajnokként várhatta azt a találkozót.

A Ferencváros a múlt héten két nagy igazolást is bejelentett, hét év után visszatért a csapathoz a korábbi közönségkedvenc, a 45-szörös bosnyák válogatott középpályás Muhamed Besic, akit a szurkolók a klubtörténet legjobb légiósának választottak. Érkezett mellette a 32 éves világbajnoki bronzérmes német Marko Marin is.

A 21 órakor kezdődő találkozót az M4 Sport élőben közvetíti.

Szerdai televíziós közvetítések a Románia-kupából

Labdarúgó-Románia-kupa, tizenhatoddöntős mérkőzések (döntetlen esetén hosszabbítás és tizenegyesrúgások döntik el a továbbjutót):

* 15.00 óra: Campionii FC Argeş Piteşti – Botosáni FC

* 18.00 óra: Konstancai Farul – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK

* 21.00 óra: Vajdahunyadi CS – Bukaresti FCSB

A találkozók a DigiSport, a Telekom Sport és a Look Sport közvetítésében tekinthetőek meg.