2024. july 2., Tuesday

A fordulatos mérkőzések bajnokává kezd válni a Nyárádtői Unirea 2018, amely a szerdai, őrült kupameccs után újabb hasonló meccset játszott, ezúttal egy másik kolozsvári alakulat, a Sănătatea ellen, a labdarúgó 3. liga IX. csoportjának 2. fordulójában. Kolozsvár háromszor is vezetett, ám Nyárádtő mindannyiszor egyenlített, végül 5-3-ra megszerezte a győzelmet.

A 30. percig semmi érdemleges nem történt a pályán, ám a 31. percben Pașca betört az ötös és az alapvonal találkozásáig, élesen belőtt labdája pedig a nyárádtői kapusról a hálóba pattant (0-1). Nem sokáig vezetett azonban a Sănătatea, a 34. percben Astafei felbukott a tizenhatoson belül, a játékvezető büntetőt adott, és a sértett értékesítette (1-1). Szünetre mégis a vendégek vezettek ismét: a 43. percben egy nyárádtői szöglet után gyorsan indítottak, s a három az egy elleni létszámfölényes ellentámadást Șaroși fejezte be, laposan, Feier alatt a kapuba küldte a labdát (1-2).

A második félidőben az első negyedóra végén érkezett a nyárádtői válasz: Istrate belépett a tizenhatos jobb sarkába, és élesen belőtt labdáját Astafei két méterről a léc alá küldte (2-2). Ezután a Sănătatea vált veszélyesebbé, és néhány kimaradt lehetősége után ismét vezetéshez jutott: a 64. percben kezezés miatt büntetőt  ítélt a játékvezető, és Oltean gólra váltotta (2-3). Nyárádtő a 75. percben állította vissza ismét az egált, egy bal oldali szöglet után Ndiesse az ötös rövid sarkáról fejjel a hálóba küldte (3-3). A hajrá pedig Nyárádtőnek kedvezett, ehhez hozzájárult, hogy a Sănătatea túl kockázatosan támadott ki. Így a 85. percben Nyárádtő létszámfölényben ellentámadhatott, és Codrea passzát Istrate a jobb alsó sarokba helyezte (4-3). A kölcsönt három perccel később adta vissza, amikor Codrea kapta Istratétől teljesen üresen, és nem hibázhatott (5-3).

3. liga, IX. csoport, 2. forduló: Nyárádtői Unirea 2018 – Kolozsvári Sănătatea 5-3 (1-2)

Nyárádtő, városi stadion. Vezette: Robert Ciorbea (Barcaszentpéter) – Mircea Rusu (Bertea), Alin Ionică (Ploiești). Ellenőrök: Daniel Ciocănea (Nagyszeben), Dan Costin (Zilah).

Gólszerzők: Astafei (35. – büntetőből, 58.), Ndiesse (75.), Istrate (85.), Codrea (89.), illetve Feier (31. – öngól, Șaroși (43.), Oltean (64. – büntetőből).

3. liga, IX. csoport, 2. forduló: ACS Marosvásárhely – Kudzsiri Metalurgistul 2-2, Kolozsvári Viitorul – Gyulafehérvári Unirea 0-0, Nyárádtői Unirea 2018 – Kolozsvári Sănătatea 5-3, Vajdahunyadi Corvinul – Szászrégeni CSM Avântul 3-0, Gyulafehérvári CSU – CS Marosújvár 0-0.

Négyből három gól büntetőből született

Cudar időben játszották az ACS Marosvásárhely – Kudzsiri Metalurgistul találkozót a 3. liga IX. csoportjának 2. fordulójában. A víkendtelepi pályának pedig nem a vízelvezetés az erőssége, így a játékosoknak a labda mellett a nagy mennyiségű vízzel is meg kellett küzdeniük. Az első félidőben Kudzsir volt a veszélyesebb, két büntetőt is kiharcolt, és mindkettőt értékesítette. Lehet, hogy ezek után elkönyvelte megnyertnek a meccset, mert a marosvásárhelyi csapatnak a második félidőben sikerült egyenlítenie két cserejátékos révén: előbb Ungur büntetőjéből, majd Vecerdea Szilágyi beadásából talált a hálóba. A marosvásárhelyi pontszerzésben oroszlánrészt vállalt a Sepsi OSK-tól kölcsönbe vett Szántó kapus, akinek a védései megmentettek egy pontot a csapatának.

Eredmény: ACS Marosvásárhely – Kudzsiri Metalurgistul 2-2 (0-2)

Marosvásárhely, víkendtelepi pálya. Vezette: Octavian Ciucanu (Brassó) – Gabriel Boncz (Fogaras), Pavel Cojocaru (Brassó). Ellenőr: Marcel Savaniu (Szatmárnémeti), Ștefan Donciu (Sepsiszentgyörgy).

Gólszerzők: Ungur (68. – büntetőből), Vecerdea (73.), illetve Păcurar (21. – büntetőből), Vitinha (42. – büntetőből).

ACS Marosvásárhely: Szántó – Szilágyi, Dumbrăvean, Circa, Bakó, Csala, Potor, Gliga, Moldován, Greu, Lupuleț. Cserék: Molnár, Csáki, Oprea, Ungur, Vecerdea, Borbély, Csegöldi, Fehér, Negrușa.

Metalurgistul: Jisa – Haj, Vlădia, Grozav, Vitinha, Tîrla, Udrea, Boldea, Păcurar, Șaucă, Domșa. Cserék: Perjeriu, Neagu, Cocan, Șuteu, Bura, S. Itu, Pop, L.  Itu, Topor.