2024. july 1., Monday

Érvényesítette esélyes státuszát a sereghajtó Academica Clinceni elleni kiszálláson a Sepsi OSK csapata. A mérkőzést végig Cristiano Bergodi legényei uralták, de ezen a találkozón is látszott, hogy a támadások szervezésében még sok a tennivaló. Kevés igazán jól kidolgozott akciót láthattunk, azonban ez is elég volt két gólhoz.

Először rendezte Gyurgyevón hazai pályás meccsét az Academica Clinceni, így ez akár semleges helyszínnek is beillett, ám nem csak ezzel magyarázható, hogy a sepsiszentgyörgyi alakulat az első perctől fölényesen uralta a középpályát. A kapujelenetek azonban sokáig várattak magukra, a vendég játékosok nagyon sok esetben inkább a biztos labdabirtoklást választották a kockázatos döntő passz helyett, így sokszor fordultak meg, hogy hátrafelé játsszanak. Ez azt eredményezte, hogy Ureche kapuja nemigen forgott veszélyben. A vezető gól előtt két fontosabb lehetőséget jegyezhettünk fel: a 26. percben Askovszki került jó lövőhelyzetbe 10 méterre enyhén szögből, de labdájába beleléptek a védők, míg a 30. percben Luckassen, talán enyhe lesről indulva, egyedül vezethette rá a kapusra, de lövését szögletre ütötte az utóbbi. A félidő utolsó harmadában az Academica néhány támadással próbálkozott, de gólt az OSK szerzett a 40. percben: Dimitrov és Askovszki játszott össze a jobb oldalon, utóbbi az ötös és az alapvonal találkozásáig hatolt be a labdával, Luckassennek szánt beadásábe beleérte a védők, de a hátulról érkező Păun éles lövése a hálóban kötött ki (0-1).

A második félidőben is folytatódott az OSK labdabirtoklása, de továbbra is vérszegény maradt a meccs kapujelenetek tekintetében. Míg az Academicán látszott, hogy képtelen megújulni, és egyáltalán nem veszélyeztette Niczuly kapuját, az OSK is csak néha volt igazán veszélyes. A 60. percben Eder lövését ütötte ki Ureche, a 66. percben azonban megszületett a második gól: ismét Askovszki törhetett be a jobb oldalon, beadása megpattant a védőkön, de Ștefănescu bevetődve még elérte annyira, hogy a labda a belső oldalhálóban kössön ki (0-2). A végső sípszóig még csak egy lehetőséget jegyezhettünk fel: a 84. percben Aganović egész közelről bevetődve próbálkozott kapuba pöckölni a jobb oldali beadást, a labda azonban irányt változtatott a kapuson, s aztán Golofca mögött suhant el.

A Sepsi OSK így győzelemmel kezdi a visszavágókat, a Clinceni-nél erősebb ellenfelekkel szemben azonban többre lesz szüksége, mint amit most mutatott. Cristiano Bergodi csapata most kétszer egymás után a Chindia Târgoviște ellen lép pályára. Szombaton 15 órától hazai pályán a bajnokságban, aztán kedden este fél kilenctől idegenben a Románia-kupa negyeddöntőjében találkozik az Emil Săndoi által felkészített csapattal.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

Labdarúgó 1. liga, 16. forduló: Academica Clinceni – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0-2 (0-1)

Gyurgyevó, Marin Anastasovici-stadion. Vezette: Florin Andrei (Marosvásárhely) – Mihai Marica (Beszterce), Tunyogi Ferenc (Zilah). Tartalék: Adrian Cojocaru (Galac). Ellenőr: Augustus Constantin (Rm. Vâlcea).

Gólszerzők: Păun (40.), Ștefănescu (66.).

Sárga lap: Ventura (1.), de Amorim (36.), Omoh (43.), illetve Csuncsukov (90.).

Academica: Ureche – Pasov, Bilali, Gardoș (73. Csandarov), Pîrvulescu (52. Cioiu), Ventura, Moulin, R. Ion, Cascini, de Amorim (46. Vellios), Omoh (77. Dumitrache).

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Ňinaj, Mitrea, Ispas, Eder, Păun, Achahbar, Askovszki (73. Aganović), Luckassen (79. Csuncsukov), Ștefănescu (73. Golofca).

* 1. liga, 16. forduló: Academica Clinceni – Sepsi OSK 0-2, Chindia Târgoviște – Bukaresti Rapid 1923 2-2, Konstancai Farul – Aradi UTA 0-0, Universitatea 1948 Craiova – Kolozsvári CFR 1907 0-2.

* 2. liga, 14. forduló: Petrolul 52 Ploiești – Concordia Chiajna 1-0, Dunărea 2005 Călăraşi – Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii 0-2, Dacia Unirea 1919 Brăila – FK Csíkszereda 1-5, Unirea 04 Slobozia – Bukaresti Metaloglobus 1-1, Temesvári Ripensia – Jászvásári CSM Politehnica 0-0, Dési Unirea – Konstancai Unirea 2-1, Brassói FC – Temesvári Politehnica 0-1. Az élcsoport: 1. Petrolul 52 39 pont/14 mékőzés, 2. Kolozsvári Universitatea 30/13 (+12), 3. Concordia Chiajna 30/14 (+11).